Spooneerovo auto

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
spooneer
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 20, 2008 22:11
Bydliště: Sředočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spooneer »

Dnes tata uklizel garaz a nasel svicky co mi koupil, a ja se je bal dat do auta. Tak me napadlo ze bych je tam dal, ale se chci radsi poradit abych potom neznicil motor. Jsou to svicky BRISK DOR15LGS PREMIUM.
Zde nejake foto jak vypadaji.... http://spooneer.rajce.idnes.cz/Svicky/
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Experimenty se svíčkami bych se nebál. Buďto to pojede, nebo ne. Ovšem tady mi přijde dost velká mezera mezi kontakty, aby to mělo vůbec sílu přeskočit jiskru.
Uživatelský avatar
spooneer
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 20, 2008 22:11
Bydliště: Sředočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spooneer »

No tata mi je koupil ze maji ty ctyri ty kontakty na to preskoceni. Bylo mu doporuceno ze to ma jezdit lepe.... Kupoval je myslim v CS Autolade na Zizkove...
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Tak co se bojíš ;) v žigulu jsem měl taky 4bodovky, ale trochu jiný konstrukce. Zkus to a uvidíš.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Jak píše Sob. Svíčkama nemůžeš zničit motor. Zkus je a uvidíš. Buďto to pojede, nebo ne. Můžou třeba při vyšší teplotě motoru a vysokých otáčkách vynechávat, nebo dšlat jiné nepřístojnosti. Tepelnou hodnotu mají správnou, takže v tom by problém být neměl. Takže v zásadě jediná věc, se kterou můžeš laborovat je elektrodová vzdálenost. Když se mrkneš na stránky Brisku, tak bys měl v osazovacím katalogu najít i doporučenou el. vzdálenost. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
spooneer
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 20, 2008 22:11
Bydliště: Sředočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spooneer »

Ok tak ja to tedy zkusim. Ale dam je tam az sezenu novej karbec a musim udelat tesneni pod hlavou. Protoze mi zase obcas(docela casto) jede kdyz ho nastartuju na tri valce. Simeringny na ventilech jsou menil, chvili to bylo ok a pak zase to sami. tak ted mi poradili ze muzu mit v pr.. tesneni pod hlavou.... tak to chci udelat pro jednom, a s vymenou kabelu
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Více elektrodové svíčky jsou pro vozy se zapalovacímy transformátory u kterých nesmí dojít k zvětšení přeskokové vzdálenosti nad určitou mez protože dojde k jejich zničení . Je to pro případ poruchy kdy múže upadnout kontakt (jazýček svíčky) , proto je jich více . U normálního zapalování (zapal. cívka - rozdělovač) jsou zbytečné . Jejich použití je ovšem možné , ale krom vyšší ceny svíček není žádná výhoda proti "jednoprstým" .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
spooneer
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 20, 2008 22:11
Bydliště: Sředočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spooneer »

Zdravim vas vsechny 8)
tak jak se slusi a patri kdyz mi tady Jelen zridil tema primo na muj VAZ tak vam ho predstavim :-) chtel uz jsem to udelat drive ale nebyl cas az ted se mi zase na chvili uklidnil zivot :-)
Takze auto je rocnik 1977. Je to cistokrevna Lada 1500(az na par drobnosti :-D ). Motor original nejeto cca 173 tis, a podle Marka v dobre kondici :) (coz me tesi). Mam v nem 5q. Upravy: predni sedacky z Forda, alu kola Fiat ,,R14'', stresni okno, volant a gumove kobercky z O7, predni mlohovky, radio CD/MP3. Max km/h co jsem jednou jedinkrat skousel podle tachometru bylo 160km/h.
Jinak do budoucna jsou veliky plany akorat zatim chybeji finance :-D ale v nejdblizsi dobe je planovana vymena karburatoru weber za Ozon + bezkontakt a nova civka.S tim jeste nejaky drobnosti jako svicky kabely atd... Pak predni lizatko a v exterieru loketni operka. A v budoucnu je planovana komplet nova karoserie a novy lak. Nejakou plecharinu uz doma mam ale jeste mi neco schazi... No a pak takovy ty veci uz na hrani vsechno vyndat vycistit co pujde natrit(ramena atd..) No ale tyto veci muzou prijit az budu mit nejakou garaz a nove auto. To planuji pristi rok na jare no a hned na to pomalu zacnu rozebirat Vaz a mazlit se s nim.. A az bude hotovej tak uz nechci aby znal dest snih a ty ostatni hnusy, tak proste jen slunicko a sucho :-D Doufam, ze se mi tohle splni....
Tak doufam ze sem na nic nezapomel a kdyby jo tak vice na fotkach. A pro upresneni na aute je zkur....na karoserie takze je to hrozny, je stara asi 5 let ale delal ji nekdo kdo to vubec neumel(ne ze bych to umel )ale tohle je videt ze ten clovek to neumi. Ja v te dobe jeste neridil a nevim kde to otec nechal delat. Ale ted uz je to jedno....
Omlouvam se za chyby a doufam nechci aby si to nekdo vysvetlil spatne ze se tady vytahuju. Proste jen predstavuju svoji limuzinu :lol:
Jinak zde par poslednich nejnovejsich fotek zde popsaneho auta pred zimou.
http://spooneer.rajce.idnes.cz/Foto_zima_09/#album
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

Je mooc pěkná, ale ta maska mi tam nějak nesedí (nechal bych obroučky světel v chromu a odstranil ty šikmé lišty)
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Uživatelský avatar
spooneer
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 20, 2008 22:11
Bydliště: Sředočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spooneer »

Diky. :wink: No ty obroucky jsou modry z jednoho duvodu, zrezli tak je otec natrel na modro, chtel by jsem zpet do chromu ale zatim sem je nesehnal.... Ja bych na to potreboval celou novou masku protoze na tyhle jsou strzeny zavity takze drzi silou vule :-D . No a ty sikme listy jsou tam pres 20 let a ja uz si to bez toho nedovedu predstavit :-D takovy to auto znam od malicka a hodne lidi me takhle odlisi, takze takova nostalgie..... ale jasny kazdemu se libi neco jinyho :wink: nevyvracim ti tvuj nazor.....
Uživatelský avatar
spooneer
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 20, 2008 22:11
Bydliště: Sředočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spooneer »

Zdravíčko pánové,
včera jsem měnil na svém modrém Láďovi new značky(zelené). Je ze mě teď oficiální veteránista :-D Ale to jen abych se pochlubil :oops: Teď ale píši proto jestli by mi někdo zde, ze zkušenějších poradil, jak se teď mám k vozu chovat? A autem už nejezdím, na denní ježdění mám jiné. Tak jsem sehnal garáž, takže nejdůležitější jsem vyřešil. Ale co mam udělat když vím že je teď zima a s autem nikam nepojedu třeba 2-4 měsíců... Odpojit baterku? Vyheverovat na špalky? atd atd....... Děkuji 8)
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tohle auto co máš fotky v podpisu, má Véčka :?:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Jan Vaníček
Příspěvky: 1098
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek od Jan Vaníček »

Jako základ dobrý,

aby to byl pěkný veterán, chtělo by to boční blinkry na 03, chromový lišty (případně nějaké navíc mám), origo zrcátka, prahové lišty a ty rámečky na světla. Nechromoval bych je, nechal bych je chromem nastříkat. Myslím, že dávat to na veteránské značky je blbost, stačí sehnet levnější pojištění. Před odstavením bych to pořádně omyl a nechal trochu oschnout před zavezením do garáže, postavil na špalky atd. .
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Vyndal baterku, nabil a dal do chladna. Auto na špalcích - popustil gumy na 1Atm. Nechal pootevřená okna a přehodil to plátnem, nikdy igelitem.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
spooneer
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 20, 2008 22:11
Bydliště: Sředočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spooneer »

Všechny ty věci co jsi napsal, tak mám doma... (a kdyby něco chybělo, tak se sežene) Nevím jestli jsem to psal zde ale auto půjde na kompletní Go plechařiny. Teď je to ve fázi kupování a dokupování dílů, a musím počkat na pořádnou dílnu A nezačnu dřív dokud nebudu mít bše kompletní. A proč veterán? Teď platím dvanáctinu pojistky a nechodím na ty trapný technický kontroly. Umyté je, navoskované taky. Takže odpojím baterku, svařím nějaké malé podpůrné konstrukce na které auto posadím... ještě něco důležitého?
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“