CB

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

zná některá ze zdejších hlav elektronicky pomazaných kde se bere signál pro S-metr? Na svý stanici nemam vývod pro S-metr a chtěl bych tam připojit externí
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

EMI píše:zná některá ze zdejších hlav elektronicky pomazaných kde se bere signál pro S-metr? Na svý stanici nemam vývod pro S-metr a chtěl bych tam připojit externí
Třeba takto z výstupu MF zesilovače, ale musíš se dotazovat konkrétně o jakou stanici jde a mít k ní schema. Vstup C21 - výstup TX_meter.
Přílohy
S_metr.jpg
S_metr.jpg (72 KiB) Zobrazeno 1259 x
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Poněvadž stanice má S-metr na displeji,nevím k čemu Ti bude externí. Signál pro něj tam určitě bude a půjde s největší pravděpodobností do A/D převodníku procesoru stanice. Pak by stačilo tento signál přizpůsobit pro ručkové měřidlo neinvertujícím OZ. Pokud by tomu tak nebylo a stanička by měla známý MF IO (což je vysoce pravděpodobné) doplnilo by se to obvodem, který jsem tady již popisoval.. Ale pokud si troufáš zasahnout do SMD zapojení, musíš si sehnat schema, jak jsem již psal - pak jsem schopen Ti poradit dále, budeš-li to potřebovat. Předpokládám však, že stanička je v záruce a úpravami bys riskoval její propadnutí.
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

Spíš bych řešil odposlech, co mám info tak u tohoto typu prý odchází, zdroj ELIX - servis.
®; Člen LKCS
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

Petr HC píše:Poněvadž stanice má S-metr na displeji
nemá vývod na externí :)
Petr HC píše:nevím k čemu Ti bude externí
aby neležel ladem :wink: osobně mam analogový měřáčky radši než displeje
Petr HC píše:pokud si troufáš zasahnout do SMD zapojení
to je to, co mě od této zbytečné procedury odrazuje :oops:
Petr HC píše: Předpokládám však, že stanička je v záruce a úpravami bys riskoval její propadnutí
není, už je půl roku ze záruky venku (jako novou jsem ji kupoval za nekřesťanský peníze) :roll:
Raduz píše:Spíš bych řešil odposlech
zatim bez problémů (je to však stabil a nemá takový "sparťanský" zacházení jako mobilka nebo nedejbože portejblovka)

každopádně děkuju za rady ... *73*
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

EMI píše:Petr HC napsal:
pokud si troufáš zasahnout do SMD zapojení


to je to, co mě od této zbytečné procedury odrazuje
SMD součástek se neboj , vyrží víc než klasika .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Saša píše:
EMI píše:Petr HC napsal:
pokud si troufáš zasahnout do SMD zapojení
to je to, co mě od této zbytečné procedury odrazuje
SMD součástek se neboj , vyrží víc než klasika .
Souhlas, pokud máš pro to perfektní vybavení - t.j. mikropájku s regulací teploty, vakuovou vytápěnou odsávačku, vakuovou pinzetu, polohovatelný držák, mikrovrtačku, lupu s prosvětlením, cínovou pastu, příslušná lepidla, pracoviště s eliminací elstatického náboje, atd. (> 10 kCZK). S "pistolkou" bych se do toho rozhodně nepouštěl. A nesmí se Ti klepat ruce (<<< 70 jako mně).
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

No, na pistolku to opravdu moc není, ale když není zbytí a nejde o citlivé zařízení tak i s ní to "jde" . Jinak na obyčejnější práce s SMD si zručnější jedinec vystačí s obyčejnou mikropájkou, citem a pevnou rukou.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

našel jsem toto: http://www.cbradio.cz/doc/Intek/M-760%2 ... ervice.pdf

mikropájku a odsávačku bych měl.
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Přesně tak. Na větší rozměry necitlivé na indukci čehokoliv se dá i to trafo, ale už jsem si odvyk. Používám ho při demontážích - z jedné strany mikropájka, z druhé trafo a jde to ráz na ráz. Dřív jsem demontoval SMD IO se desítkama vývodů tím stylem, že jsem podl eněj naohýbal očko do trafačky a pak to celé prohřál. Jedna grafická karta PCI s takto recyklovanýma pamětima z jiné karty chodila donedávna. Dneska, když občas musím otočit špatně osazený procesor, dělám to stejně s jedním zlepšením. Kolem dokola ho prvně obleju cínem a teprv toto sundám naohýbanou smyčkou. Až to povolí, stačí s tím hodit o stůl, cín uletí a procesor je jako novej. Pak se dá pájet i bez přídavku cínu rovnou. Deska chce odsát licnou a je to.

Podobný je to i při osazování něčeho, na co nemám tenkej hrot - zapájet to dokola všechno do kaluže, přebytek pak odsát licnou a je hotovo. Větší věci normálně plošku po plošce.

Osazování jde i s obyč pinzetou, plněnou pájkou, nejlíp SnPbCu, je s tím lepší práce. Je fakt, že neregulovanou mikropájku jsem odložil dááávno, stará ERS 50 nemá konkurenci. Špongiu navlhčiť :)

Samozřejmě, že pasta by byla super, ale člověk by musel furt něco stavět, aby ji pak nevyhazoval.

(a teď už si ode mne nikdo nic nekoupí)
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

EMI píše:našel jsem toto: http://www.cbradio.cz/doc/Intek/M-760%2 ... ervice.pdf
mikropájku a odsávačku bych měl.
Vidím, že si troufáš a něco na to máš - takže - já bych na vývod 5 IO7(SL 5019) za keramickým filtrem 455kHz připojil ten obvod co jsem kreslil poprvé (dvoutranzistorový zesilovač MF kmitočtu s "diodovou pumpou" a filtrací pro ručkové měřidlo.Napájení přes R111(2k) a R19(22k) je z vnitřního stabilizátoru stanice 7,2 V. C21 bych volil co nejmenší kapacity(cca 5k-vyzkoušet) ,jen aby S-metr fungoval.
Nezapojoval bych indikaci vysílacího výkonu (potenciometr od RX-RV2). Moji staničku(Highway) jsem koupil s velkou slevou 1200 CZK - neukazoval tam S-metr a celá závada byla chybějící kondenzátor (dokreslený ručně) 100M, blokující R20 v emitoru Q6.
Naposledy upravil(a) Petr HC dne ned pro 12, 2010 18:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

MartasBrno píše:stará ERS 50 nemá konkurenci. Špongiu navlhčiť
Chlapec má pravdu i já na ni nedám dopustit . S té druhé mám udělanou motorovou odsávačku . Špongiu mám suchou
Přílohy
Nesmrtelná  ERS 50.jpg
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1818
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

CB-čkári, mám na vás otázku. Aký je váš názor na toto CB - Radio

Kód: Vybrat vše

http://auto.bazos.sk/inzerat/5997548/Predam-Vysielacku-TzvCB-Radio.php
Oplatí sa to ? Som uvažoval, že na zraze v kolone by to nebolo odveci.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

Uniden mam scanner a jako značka to neni nijak špatný, tento konkrétní kus je opajcovanej president harry, což je velice povedená stanice (celkově president je cb špička podle mě)

jen nevim cenu, buď jsem slepej a nebo na tvým odkazu neni napsaná
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“