Neobvyklé příhody- různé

(Podělte se o pěkné i nepěkné příhody ze silnic!)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

kdybys mrkl na Aukro tak tam jedna je byla...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Luděk Musil píše:Dnes jsem objednal sněhovou frézu (viz: http://www.vari.cz/index.php?cmd=show&i ... le=Sněhová fréza SF-55 s malotraktorem Terra I) ... tedy jen nářadí, protože motor a převodovku mám ... za těch 20 litrů (bez bolavých zad a ještě po půlnoci házících rukou) mi to stojí. L.
Edit: a když tak koukám z okna mám pocit že jsem to měl objednat minimálně před týdnem a vzpomněl na jednu písničku večer to odhážu, namažu zada, rano se probudim, zas k***a pada
Edit 2:po cca 10 telefonátech jsem narazil (asi na poslední kousek na jižní Moravě) a odpoledne si pro ni jedu
Před půl hodinou jsem tuhle mašinku viděl v akci (jakože za běhu) přímo u prodejce Konvička v Přerově. Hezké hezké ... ten komínek se normálně ovládá páčkou, natáčí se to pohonem od motoru :shock: Borec uklízel plac cca 15x15m, polétal to za 10 minut.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Cooper
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Cooper »

Včera jsem se vydal na svou klasickou cestu na Rusavu, samozřejmně v tom největším hnusu. Kdyby lidi jezdili na tom sněhu opatrně tak je to úplně v pohodě. Na cestě byla taková za napůl rozsolená sračka která se hrozně lepí na kola. Samozřejmně u Příbora na nájezdu na 4proud na Hranice kolona. Po půl hodině stání jsem to už nevydržel, otočil se a zkusil to celé objet po staré cestě přes Skotnici. Objížďka by to byla fajn, kdyby se tama nevydali i šílení řidiči náklaďáku kteří skončili zapadlí v příkopech. Takže z5 na konec kolony, ta už se ale po chvíli rozjela. Další cesta už byla úplně v pořádku, cestovní rychlost něco mezi 60-80 km/h. Auto sice skotačilo po silnici, ale nic co by se nedalo zvládnout. Takže kalamita je pouze a jen, protože někteří řidiči si myslí že zimní gumy jsou všemocné.....

P.S. Normálně jezdím na Rusavu za hodinu a patnáct minut. Včera jsem jel hodiny 4 :-)
Lada 21044i r.v. 1997 "Láďa"
Lada 2105 r.v. 1984 "Ivan"

http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_3751.gif

http://www.flickr.com/photos/minicoopercz/

Akce roku: Ke každému vozu Lada, svářečka MIG/MAG Zdarma!!!!

Tři Sestry Lada Gang
Veverka

Příspěvek od Veverka »

Nu,nedávno se tady řešilo jak bez ASR a ESP na silnici nepřežiješ ani den,no po takzvané "kalamitě/apokalypse :twisted: " v práglu kde těch aut s těmahle systémy je procentuálně nejvíc,je vidět že je to čímdál horší,no není to počasím .To v minulosti snad býval jiný sníh,jiné silnice? :shock:

A to spílání silničářům je snad už národní retardace,pokud tam není napadáno vyloženě neprůjezdno sněhu tak prostě mlčím a jedu ne?
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Ad první odstavec - souhlasím.

Ad druhý odstavec - ono to není tak jednoduché, jak to vypadá. Jestliže hustě sněží, na silnici je skoro 20 cm různě rozježděného sněhu, ve kterém se auta i chodci smýkají a Ty potkáš silničáře, který si jede se zvednutou radlicí a do toho všeho jen a pouze vesele kydá sůl, aniž by odhrábnul vrstvu sněhu ke kraji, tak bys asi taky nemlčel. :o Nebo snad ano? :shock: :roll:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Já bych mlčel ;) Páč rozhodně nejsem zcela obeznámenej se všema úskalíma a specifikama práce silničářů a ono zdaleka né všechno je na první pohled tak, jak to vypadá. Nebo snad ano? :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Veverka

Příspěvek od Veverka »

20cm je už dost
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Laďuša píše:Já bych mlčel ...
U Tebe mě to ani moc nepřekvapuje, protože jiný názor se svým minimalistickým zimním provozem asi ani mít nemůžeš. ;) :|
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

A co bys na to řekl mě ?
mam stejnej názor s Ladušou
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Že bych použil v poslední době tak oblíbené: "bez komentáře", nebo, ať jsme světoví, "no comment" ? :lol: Mohl bych, ale to neudělám.

Klidně se nad ničím nepodivujte, přijměte všechno tak, jak běží a leží, ale potom se nedivte, že to v tomhle státě (přesněji: Central Europe Banana Republic) všechno tak vypadá. :? Hlavně ale fakt vůbec nerozumím tomu, o co vám v tomto konkrétním a naprosto jasném případě jde. Jestliže je na silnici VELKÁ vrstva sněhu, kterou silničář z důvodu své vlastní pohodlnosti a lenosti (musel by jet o trošku pomaleji a více se soustředit na jízdu) NEODHRNE a jen do 20 cm sněhu při -3,8°C (s výhledem na další ochlazení) nakydá haldu soli, tak je to podle vás zcela v pořádku?????? :shock: Opravdu tomu nerozumím. :roll:

Vy musíte být asi hrozní flegmatici. :roll: :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Asi takhle. Když vidim na silnici takovou břečku a po ní jede sypač se zvedlou radlicí, tak se taky podivim. U toho ale nekončim, páč o tom začnu přemejšlet a třeba dojdu k závěru, že například může mít poruchu na hydraulice a nebo v daným úseku jsou nahovno kanály, tak radši zkušeně na 200m radlici zvedne, než aby je vytrhal ze silnice.
Jestli lenost a pohodlnost nevim, když koukam na ty Liazky, jak to i s radlicí po městě valí... Oni to vesměs mají v ruce.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Laďuša píše:když koukam na ty Liazky
Trambusy :D
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6562
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Cooper píše:Včera jsem se vydal na svou klasickou cestu na Rusavu, Včera jsem jel hodiny 4 :-)
ja jel z km na trojak asi za hodku zcela bez problemu :-) jeste ze sme se nekde mezi holesovem a hlinskem a bystrici nesrazili :lol:
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Míra151
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Příspěvek od Míra151 »

Laďuša píše:Já bych mlčel ;) Páč rozhodně nejsem zcela obeznámenej se všema úskalíma a specifikama práce silničářů a ono zdaleka né všechno je na první pohled tak, jak to vypadá. Nebo snad ano? :P

Souhlasím s tímto názorem
silničáři maj své nadřízené a nadřízení ještě větší nadřízené a když řidiči přikážou jen to projeď a trochu posol,tak to tak musí udělat i když je nám řidičům za blbce on (silničář)
Znám to ze svého života. Když jsem byl zaměstnán jako hasič, poslali mě se startovacím vozíkem nastartovat nějaký stroj nějakým dělníkům (už to je 17let tak už přesně nevim) . Při startování toho stroje dělníků jim začal ten stroj hořet od kabeláže a já jako hasič jsem vzal hasící přístroj a oheň uhasil. Po příjezdu na základnu mě dal velitel zaplatit ten hasičák že jsem tamjel pomoci startovat a ne hasit......
Takže i silničáře chápu proč dělaj to co dělaj
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

Ono už je jedno jestli jedu s radlicej dole, nebo nahoře. Bacha si musím dát v obou případech. Prostě nevěřím že by to bylo leností řidiče. Když ti nadřizenej něco poručí tak to taky uděláš at je to blbost sebevětší :roll:
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“