KOUPĚ NIVY -- dotazy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ChillerDT
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 25, 2010 09:43
Bydliště: sk

Příspěvek od ChillerDT »

A na akú cenu by ste ju odhadovali má hodnotu dákych 800 e alebo nie.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Já můžu dotáhnout Nivu 1600 bez značek z Belgie.V podstatě je obchod dojednaný.Nevím,jestli je pojízdná,ale je kompletní,a hlavně má dobrou kastli.Cena 400 éček.Večer jsem dám fotky a založím nový topic,co na to řeknou zkušení Nivmani.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od hush »

ChillerDT píše:A na akú cenu by ste ju odhadovali má hodnotu dákych 800 e alebo nie.
Já bych za to nedal víc jak 20 000,- a to bych si ji musel pořádně prokouknout.
Uživatelský avatar
ChillerDT
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 25, 2010 09:43
Bydliště: sk

Příspěvek od ChillerDT »

Chcel by som ju ísť pozreť a uvidím čo je zač lebo hovoril že má k nej kopu náhradných dielov a neviem či nemá aj náhradný motor. A uvidím či dačo zjednám a ak nie tak :axe:
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: KUPĚ NIVY -- dotazy 1

Příspěvek od Raduz »

Zítra dopoledne se mám jet podívat na NIVU k Mnichovu Hradišti, měl by nějaký "NIVÁK" čas a zájem jet se mrknout poradit abych nekoupil úplně blbě?
Naposledy upravil(a) Raduz dne pát říj 28, 2011 12:32, celkem upraveno 1 x.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1503
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KUPĚ NIVY -- dotazy 1

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Hlavně se dobře podívej na přední nosníky na kterých je přišroubovaná nápravnice aby nebyly zhnilý, vzadu na podběhy v místě uchycení pružin a úchyty kostí zadní nápravy. Všechno ostatní se dá relativně jednoduše opravit..
VAZ 1117
kajec
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2012 16:06
Bydliště: Valašské Meziříčí

koupě Lada Niva 1.7 i Combi

Příspěvek od kajec »

Zdravím,
jsem tady poprvé....po 18 letech se vracím opět ke značce Lada.

Po několika zhlédnutých kusech Nivek jsem si vybral verzi Combi r.v.1999 s jednobodovým vstřikem ...117000km....cena 50.000kč
Co se týká koroze ..tak spodky dveří... kufrové dveře spodek...sem tam puchýř
přední nosníky OK ..misky nad pružinama také...dle slov majitele vyměněn pouze levý práh.....motor sametový běh( jako kdyby vyjel z Mototechny)
Mám takový dotaz...při zkušební jízdě po silnici rychlosti nad 50km/h se ozývá ze zadu jakoby od kol velky hukot jako když hučí ložisko ..ale fest....zadní kola jsme zdvihli ..absolutně bez vůle...při pootočení bez odporu....při jemném přišláputí brzd mám pocit že to ustalo...ale kolo na dotek nebylo teplé kdyby visely pakny tak nevím...prosím o radu

Jinak jsem z Val Mezu, kdyby byl někdo blízko a občas mne mohl zasvětit do ježdění v terénu , byl bych rád.

Děkuji Kajec
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: koupě Lada Niva 1.7 i Combi

Příspěvek od Marťas »

Podle mého za to může hučící diferenciál. Měl jsem to na 2106 a kravál to umí vydávat docela slušnej.
Našel jsem dokonce i video, ale nevím, jestli to z toho dokážeš identifikovat. > http://martin2101.rajce.idnes.cz/15._Le ... abrezi.jpg
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
RIKIJAN
Příspěvky: 374
Registrován: pon črc 05, 2010 18:55
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě Lada Niva 1.7 i Combi

Příspěvek od RIKIJAN »

jj na nivě se mně to stalo taky povolí se matka na hrušče a začne to hučet zkus ješte zahýbat z kardanem jestli nemá vuly já jsem ji dotahl a dobrý ale už je diferak načlej ale matka se mně po pul roce zas povolila
jinak s dlouhou nivkou projedeš taky dost akorát ten zadek chce zvednout jinak budeš dělat ze zadku ruchadlo jako já já jsem do zadu dal 5cm protože jak to je delši tak to naložiš a je to větší žátež ještě koukni do zadu na místo jak držej zadní zašterky tam jsem to měl u dlouhy nivky taky na šrot
Lada Niva 1.7i GM praktik rok 1997 offroad
Lada Niva special 1,7i GM rok 2000 pracovní
Avia a11 trend
Aro M461
https://www.facebook.com/kovarriki
kajec
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2012 16:06
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: koupě Lada Niva 1.7 i Combi

Příspěvek od kajec »

Zdarec.....
asi to bude ten diferak....ten hluk byl takovy vic mechanicky...pristi tyden auto dovezu domu tak hned kouknu na tu matku na hrusce.
Jinac se zavad kterych jsem si vsiml...nesviti osvetleni pristroju..nesviti kontrolka uzavery.
Pri zkousce razeni redukce a uzavery....redukce tam sla zaradit.bez problemu...uzavera tam sla ale nesla vyradit az po kratkem couvnuti.....jinak jeste moc nechapu kdy a jak tu uzaveru pouzivat....zkousel jsem vyjet mirny svah na snehu...dal jsem redukci....zaradil za jedna a celkem v poho vyjel...pak to same se zaverem....auto zacalo stoupat pak se tlacilo jednou stranou ven a bylo prakticky neriditelne.....kdyz jsem sidelal kolecko v plnem rejdu na snehu tak se zaverem to same auto se snazilo furt vyjet ven se zvoleneho kruhu tak kdyby to nekdo vysvetlil kdy a jak pouzivat zaver...predem dekuji
A co se stane kdyz pri zarazene redukci bych chtel zaradit trojku?
Dekuji Kajec
RIKIJAN
Příspěvky: 374
Registrován: pon črc 05, 2010 18:55
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě Lada Niva 1.7 i Combi

Příspěvek od RIKIJAN »

čim to je žě nesvíti příštrojovka nevím užaverka bude asi upadlé kontakty dole vyřaženi užávěrky je skoro normalní že někdy nejde vyřadit že se musí couvnout s používanim užaverky poznáš časem sám že to je někdy dobrá věč pravda na ovladatelnosti to bere ale v terénu to znát sakra je a když jsem kupoval nivku tak myslivec co byl u prodeje řikal že jí nepoužiju skoro vubec ale to nevědel co ta nivka bude jezdit v terenu u redukce je jedno jaka je rychlost už jsem na ní jel i na pětku když jsem si jí zapoměl vyřadit a bylo mně divní že motor jde do otáček :mrgreen: s uzávěrkou to je jini to na pevním povrchu ničíš gumy a další věči
když si to tady pročtes a na offroad foru tak budeš víc v obraze
Lada Niva 1.7i GM praktik rok 1997 offroad
Lada Niva special 1,7i GM rok 2000 pracovní
Avia a11 trend
Aro M461
https://www.facebook.com/kovarriki
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: koupě Lada Niva 1.7 i Combi

Příspěvek od Cory »

Ovetlenie pristrojovky - pozri sa na reostat vlavo pod volantom, mozno je vypnuty, skontroluj poistky, alebo kus vybrat reostat a kontakty prepojit kuskom kablika
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: koupě Lada Niva 1.7 i Combi

Příspěvek od Raduz »

Cory píše:Ovetlenie pristrojovky - pozri sa na reostat vlavo pod volantom, mozno je vypnuty, skontroluj poistky, alebo kus vybrat reostat a kontakty prepojit kuskom kablika
já jsem měl při koupi totálně popraskané žárovky, na palubce, na topení, na prosvětlených vypínačích taky, svítila pouze jedna nad rychloměrem :lol:
®; Člen LKCS
kajec
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2012 16:06
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: koupě Lada Niva 1.7 i Combi

Příspěvek od kajec »

Zdarec....
kdyz jsem auto projizdel vsiml jsem ze spojkovy pedal obcas nema odpor tak jsem ho naslapal a ok...to same i brzdovy.....znamenato ze je potreba vymenit i hlavni brzdovy valec.....nikde netekla brzdovka....a nebo je to bezny stav pri teplotach -20 ?....ze se smrskne tesneni ve valci
Zvlastni je ze jsem pri kupovani videl a projel 5nivek a delaloto u vsech....
V patek si jedu svou Nivku vyzvednout taDikk doufam ze nezustanu nekde bez brzd
Dik Kajec
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: koupě Lada Niva 1.7 i Combi

Příspěvek od Raduz »

Ja bych po koupi vymenil brzdovou kapalinu, a pri te prilezitosti zjistis ktery brzdic ti tece a ne.............
®; Člen LKCS
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“