Brzdové kotouče - nakup

Moderátor: Moderátoři

popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Příspěvek od popest »

Nekdo se tu jednou bavil, ze pry sla kvlita dilu u Fenox nahoru... ja zatim taky nemam s valeckama problem, ale beda az mit budu......
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Mno, já měl a mám zatím se značkou Fenox též dobré zkušenosti. Zadní a přední prasátka v pohodě, čepy též kvalitní. Abych dodržel čistotu tématu, brzdové kotouče jsem kdysi kupoval jakési ruské ještě od Pecky a kvalita byla velice dobrá, jestli bude čas mrknu na krabici a zkusím nalézt výrobce, Fenox to, ale nebyl.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Na bratránkovu 21061 jsem použil jeden brzdový kotouč Fenox, druhý origo CCCP z dob totáče. Neházel ani jeden, jen ten ruskej byl takovej trošku hrubší, tudíž velice rychle ojel brzdový destičky. Nyní už je krásně lesklý .... uvidíme který vydrží déle :)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No, já mám teď ty Fenoxy na 21044 a zatím slouží dobře, ale jak jsem už psal - chvíli trvalo sehnat neházející kusy. V mém případě to byla 50% úspěšnost.
Na 2101 jsem splašil také ještě původní kotouče - ty jsou širší. Fenoxy mají 9 mm a ty původní mají 10 mm
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Já tehdy kupoval tyto, jak vidno výrobce není věhlasný, ale kvalitní :lol: .
Přílohy
DSCN3471.JPG
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Koko Loko píše:Já tehdy kupoval tyto, jak vidno výrobce není věhlasný, ale kvalitní :lol: .
Přesně ty samé mám taky. Též od Pecky. Zatím jsem je ale ještě neosadil, takže osobní zkušenost nemám. Ale důvěřuju klasickému, ruskému kartonu a mastnému papíru. Navíc je K-L již dlouhodobě testuje k plné spokojenosti.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Hurikán píše:Navíc je K-L již dlouhodobě testuje k plné spokojenosti.
Trošku nepřesné, jejich testování bylo ukončeno řízeným zánikem žlutého, teď jsou v pozici náhradníků.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Aha, změna. Ale to nic nemění na tom, že jsi byl s výsledkem testu spokojený.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Černá Ovce
Příspěvky: 34
Registrován: ned dub 26, 2009 16:38
Bydliště: Brno-Město

Příspěvek od Černá Ovce »

Koko Loko děkuje Černé Ovci za zapůjčení nicku na dobu Laďušova temna. Od níže uvedeného blábolu se Černá Ovce distancuje!
Hurikán píše: ... že jsi byl s výsledkem testu spokojený.
Ano, ten minulý čas jsi užil správně. K-L ony kotouče povolal zpět do služby na sedmě v létě 2008 a před necelým měsícem byly vyřazeny, neb začaly házet. Ke dni demontáže měly najeto velice hrubým odhadem cca. 35-40 tis. Km, opotřebeny byly na sílu 8 mm. Nahrazeny byly kotouči Ferodo z Mjauto v ceně 310Kč za kus a doplněny destičkami Ferodo premier FDB96 též za 310Kč. To auto nyní brzdí naprosto excelentně a uvážímli, že ty kotouče stály méně jak Fenoxy ... .

Jak to, že tento prehistorický topic nepadl za oběť automazání?
Naposledy upravil(a) Černá Ovce dne ned dub 18, 2010 19:31, celkem upraveno 3 x.
Abych zjistil kdo jsem, musím zjistit kdo nejsem.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Ááá, tak výsledek testu není zrovna nejpozitivnější. :scratch: Jsem velmi zvědavý, jaké zkušenosti budu mít já, až někdy tyto kotouče na nějaké auto namontuji. Zatím k tomu stále nedošlo a leží v krabici v regálu. Tak si říkám, na co jsem je tehdy vlastně kupoval? :lol:


Jak to, že jsi vůbec tento prehistorický topic našel? To muselo dát opravdu velkou práci. Anebo máš fakt tak dobrou paměť? :P :D
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Černá Ovce
Příspěvky: 34
Registrován: ned dub 26, 2009 16:38
Bydliště: Brno-Město

Příspěvek od Černá Ovce »

Koko Loko děkuje Černé Ovci za zapůjčení nicku na dobu Laďušova temna. Od níže uvedeného blábolu se Černá Ovce distancuje!

Paměť již slábne :x , ale hledal jsem jinou "mladší" přílohu na kterou jsem si pamatoval. Samozřejmě jsem ji nenašel, neb nějaký mazač ji smázl :x . Nicméně jsem při tom hledání zavadil o fotku té krabice, tak jsem doplnil čerstvé info :mrgreen: .
Abych zjistil kdo jsem, musím zjistit kdo nejsem.
Uživatelský avatar
suhajko
Příspěvky: 160
Registrován: ned kvě 11, 2008 21:24
Bydliště: Košice

Příspěvek od suhajko »

Ja som letos osadil na svoje zigo kotuce FENOX a funguju, nehadzu, brzdia, som spokojny.
Apropo, mam od Fenoxu napriklad hlavny a pomocny valec ovladania spojky, tiez kupovany 2010 a ziaden problem.
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“