Východ vs. Západ

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

???

Anketa končí za ned říj 31, 2010 10:20

Východ
13
81%
Západ
3
19%
 
Celkem hlasů: 16

vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

to jsi předurčen pro závody tahačů, skvělý výhled shora, velmi slušná dynamika, osvětlení rovněž a stou potřebou být neustále na špici nikde nekončícího pelotonu bys jistě dobyl mnohých vítězství :wink:

Jinak bez urážky, se šoféry tohoto profilu, neustále hnaných utkvělou představou být první v koloně, velmi nerad jezdím jako spolujezdec. Na silnici mi nevaděj, rád a ihned jim uhnu a po sto kilometrech klidné jízdy je dojedu vynervované u druhého semaforu.
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

dmatej píše:Prostě je lepší, když jedu vpředu, než když jedu za někým, tím spíš, když přes něj pořádně nevidím.
Tak to je ten duvod proc predjizdis zrychlujici auto? Blbost nemyslis? nemuzes ho predjet drive, nebo pozdeji, bezpecneji?
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

zelvotron píše:Ivo napsal:
Pište si co chcete, ale za svojím si stojím. Prostě to bránění v předjíždění není.


To můžeš, realita je ovšem někde jinde.
Je tu někde smajlík pro "ach můj bože"?
Jenom proto že jezdím se starou plechovkou mám uhýbat někomu z cesty? Kde máš v nějakém zákoně napsané, že když je konec obce, tak musím nechat bezpečně předjet všechny auta, co jedou za mnou? Mě v autoškole nic takového neučili. Tebe snad jo? Napsal to Vintera. V Renaultu ho nepředjíždí, ale v Ladě jo.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

vintera píše:to jsi předurčen pro závody tahačů, skvělý výhled shora, velmi slušná dynamika, osvětlení rovněž a stou potřebou být neustále na špici nikde nekončícího pelotonu bys jistě dobyl mnohých vítězství :wink:

Jinak bez urážky, se šoféry tohoto profilu, neustále hnaných utkvělou představou být první v koloně, velmi nerad jezdím jako spolujezdec. Na silnici mi nevaděj, rád a ihned jim uhnu a po sto kilometrech klidné jízdy je dojedu vynervované u druhého semaforu.
To ale nesedí, protože třeba mezi Křimicema a Plzní už nepředjíždím, anžto vím, že to nemá smysl, navíc tamní křižovatky a výjezdy všemožné znamenají další nebezpečí. Prostě v Křimicích se zpomalí, zvětší se vzdálenost, a nějak se tam už doploužím, neb jak správně píšeš, stejně se všichni sejdeme na semaforu ;)

Jinak spotřebu teď držím kolem 6.5 litru, což o něčem svědčí, "závodnící" mívají tak o 2 litry horší.

Atex: Nemůžu. Příklad. Auto, zrychlující z 50 na 90 mírným tempem, předjedu na trojku za nějakých 5-10 vteřin a na rozumný vzdálenosti. V 90 je vzdálenost mnohem delší (je taky mnohem delší bezpečná vzdálenost, ~ druhá mocnina rychlosti).
Jinak řečeno, předjet zrychlující auto může být bezpečnější, než ho předjíždět až po dosažení plné rychlosti. Podstatný je u toho ale rozdíl zrychlení aut, takže to opět nelze brát jako že to platí vždy a všude ;)
Pokud bych chtěl předjíždět auto, které bude zrychlovat zhruba stejně jako já, byl bych idiot (a měl bys pravdu ;) ). Taková auta (a řiidiče) ale nepředjíždím ;)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

dmatej píše:Pokud bych chtěl předjíždět auto, které bude zrychlovat zhruba stejně jako já, byl bych idiot (a měl bys pravdu ). Taková auta (a řiidiče) ale nepředjíždím
No konecne veta kde se shodneme, beru v uvahu i to, kdy zrychlujici auto predemnou je HTP :-D (HŤP tomu rikam, luxusni :-D), sofer jede na spotrebu a ja mam pod kapotou 150koni. Ale upozornuji, takto bych jednal jedine v tom pripade, kdyby auto zrychlovalo opravdu pomalu a po delsi dobu. Nechtel jsem tim rict neco ve smyslu "aa predemnou je HTP (HŤP :-D), ja mam GTi, tzn krat, plus, deleno, odmocnina a to dela, pokud dobre pocitam, kdyz zrychlime oba najednou, predjedu ho po 18,3 metrech, coz mi vystaci abych se vyhnul pred protijedoucim autem ktere jede z meho pohledu cca 83km/h tzn bla bla bla, rovnase ano muzu jet" :-D. Takze takhle ne :-D
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

a to je právě problém, když mne v ladě se slušnou dynamikou automaticky chtějí všichni za cedulí předjíždět stůj co stůj. Jem od přírody již opatrnější řidič, proto se vyhýbám třeba Praze, tam se nehodím a všechny spíše zdržuju a tím i ohrožuju.

Poznal jsem dávno, že bez pražské určité míry drzosti a porušování předpisů by tímto městem nikdo neprojel za rozumnou dobu. Respektuji proto jejich chování a dám si i ten klobouk na hlavu, aby věděli, co za vesnického burana mají na křižovatce a měli se více na pozoru a klidili se z cesty. Skutečně to funguje. Tam jsem outsajdr bez ohledu na východ či západ mého vozu.

Ale na běžné silnici, např do Plzně, toto již neplatí a lada před kapotou znamená podřadit, vytočit a předjet, následuje naprosto normální jízda v koloně vozidel. Přijedu na semafory v Plzni, podaří se mi zařadit do lepšího pruhu a normálně souběžně předjíždět. Je to však červený hadr na býka, za chvíli to valí kolem mne, rychlost nerychlost.

Domnívám se, že tu platí skutečně pouze východ versus západ. Stařičký dieselový VW s mlátím motorem v pruhu vedle mne, pravá noha u chladiče, ruce drtící volant a ne a ne se zařadit přede mne do pruhu. Nakonec ho stejně pouštím. Někdy je to legrace, ale někdy dost nepříjemná situace. Když jezdím s felicií, tak se mi to nestane, naopak se každý chová s úctou a respektem a zvědavostí, najednou nikam nespěchá.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

S Práglem jsem se už nakonec taky porval, byť neřídím jako Pražáci. Našel jsem právě jednoduchou fintu a to je používání blinkru. Prostě blikat včas, a od začátku blikání správně načasovat manévr (blikání nesmí stihnout unudit ani znervoznit). A pak "vyděračsky" asymptoticky jedu do druhýho pruhu. I ti, co původně nechtěli, nakonec pouští :D
Akorát je třeba dávat pozor právě na rychlíky, těm pod kola neradno zajížděti. Takže jako všechno, je to o momentálním vyhodnocení situace. Každopádně obecně když vznikne nejistota, držím rychlost a směr - i za cenu, že něco přejedu. Anebo se prostě rozhodnu i za cenu, že se budu vracet. Hlavně neblbnout ... hezky plynule, žádný šoky ...

vintera - já právě předminulý pátek jel do Klatov, snad poprvé za světla a musím říct, že to bylo horší než celá Praha. Možná taky proto, že byl pátek. Já spěchal, to přiznávám (měl jsem hodinu zpoždění na rande :( ), ale to, co jsem viděl ... lidi předjížděli s autama v protisměru stylem "nějak se vejdem", co chvíli někdo někomu skoro v kufru ...
Buď jsem to předjel, nebo držel pořááádnej odstup, protože jsem pořád čekal, že se někdo srazí ... hrůza. Před Klatovama jsem chytil nějakou pomalu jedoucí kolonu, na předjíždění byla moc dlouhá a lidi měli špatný rozestupy. Tak jsem se radši vzdálil :-)

Ještě Atex: Ještě takhle - když to bude HTP, který mi tam vjelo v obci a evidentně spěchá, zatímco já ne, přestože mám výkon na to, abych ho předjel, neudělám to. Na co, že ;-)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

dmatej píše:já právě předminulý pátek jel do Klatov, snad poprvé za světla a musím říct, že to bylo horší než celá Praha.
Tak víš co, dušičky.... :P
Ivo píše:Jenom proto že jezdím se starou plechovkou mám uhýbat někomu z cesty? Kde máš v nějakém zákoně napsané, že když je konec obce, tak musím nechat bezpečně předjet všechny auta, co jedou za mnou? Mě v autoškole nic takového neučili. Tebe snad jo? Napsal to Vintera. V Renaultu ho nepředjíždí, ale v Ladě jo.
Zrychlvat někomu při předjíždění je prasárna, nejde vůbec o to, v čem jezdíš, z toho máš zbytečnej mindrák.

Vintera: ono nemusí jít ani tak o to, že někd osi chce dokázat nadřazenost nad východním vozem (byť samozřejmě takový budou), ale taky o zkušenost, kdo se za volantem takových aut objevuje, většinou důchodce jedoucí 30 v obci a 60 mimo, proto první co některý napadne je to auto předjet, když je možnost.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

zelvotron píše:
dmatej píše:já právě předminulý pátek jel do Klatov, snad poprvé za světla a musím říct, že to bylo horší než celá Praha.
Tak víš co, dušičky.... :P
Ivo píše:Jenom proto že jezdím se starou plechovkou mám uhýbat někomu z cesty? Kde máš v nějakém zákoně napsané, že když je konec obce, tak musím nechat bezpečně předjet všechny auta, co jedou za mnou? Mě v autoškole nic takového neučili. Tebe snad jo? Napsal to Vintera. V Renaultu ho nepředjíždí, ale v Ladě jo.
Zrychlvat někomu při předjíždění je prasárna, nejde vůbec o to, v čem jezdíš, z toho máš zbytečnej mindrák.

Vintera: ono nemusí jít ani tak o to, že někd osi chce dokázat nadřazenost nad východním vozem (byť samozřejmě takový budou), ale taky o zkušenost, kdo se za volantem takových aut objevuje, většinou důchodce jedoucí 30 v obci a 60 mimo, proto první co některý napadne je to auto předjet, když je možnost.
Vtipný je, když pak lidi zjistí že ten důchodce je starej 25 - 35 let a jede stejně jako oni :-D Někteří to pochopí, ale vždycky se najde někdo, kdo se prostě neohlídne přes okno, ale pouze přes kapotu. Připadne mi fajn, mít kontakt s ostatníma takovej, abysme si za tu cestu od křižovatky ke křižovatce aspoň jedno uviděli do tváře. Pak jsou k sobě lidi relativně normální, protože komunikujou.
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

Jak funguji sprinty? :finga:
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Atex píše:Jak funguji sprinty? :finga:
To je na mne?

Nejsem sprinter. Jen se snažím nezavazet víc, než je nevyhnutelné. A su rád, když vím s kým mám tu čest.
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

zelvotron píše:Zrychlvat někomu při předjíždění je prasárna, nejde vůbec o to, v čem jezdíš, z toho máš zbytečnej mindrák.
Takže podle tebe bych měl dál pokračovat rychlostí 50-60 km/h, dokud mě všichni nepředjedou a tvořit překážku silničního provozu, jak psal Vintera, na kterou budou všichni nadávat.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Jaký všichni zase, to jako že by tě předjížděl vláček padesáti aut? Ženeš to zbytečně do extrému.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Ale já do extrému nic neženu. Je to běžná situace. U nás jezdí za sebou i víc aut, než jenom dvě. Když já pojedu první a za mnou dalších 5 aut, tak podle tebe, na výjezdu z obce nesmím zrychlit, dokud mě všichni nepředjedou, protože bych ji bránil v předjetí a to se nesmí.

Pořád píšu o sitiaci při výjezdu z obce, nebo po zkončení omezení rychlosti. Pokud mě někdo chce předjet když jedu ustálenou rychlostí, tak mu samozřejmě nezrychluju. Pokud mám kam, tak mu klidně i uhnu, ať si jede kam chce.
Naposledy upravil(a) Ivo dne pon lis 08, 2010 17:47, celkem upraveno 1 x.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

hm, tak když se za tebou udělá ve vsi taková kolona, tak se nediv :mrgreen:

Máš jim ujet dřív než začnou předjíždět :wink:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“