Východ vs. Západ

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

???

Anketa končí za ned říj 31, 2010 10:20

Východ
13
81%
Západ
3
19%
 
Celkem hlasů: 16

Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Takže já když na konci obce začnu zrychlovat, tak jsem bezohledný vůču ostatním, ale někdo, kdo si myslí, že i za cedili pojedu 50kou a za každou cenu mě musí předjet, je borec, kterému musí všichni uhnout. To je teda logika.

Prostě, končí omezení rychlosti a chci toho debila, který to dodržuje předjet, tak musím počítat s tím, že bude zrychlovat taky. Zákon o bránění v přejíždění chápu, ale můj případ do toho nepatří.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Pochybuju, že někdo bude předjíždět těsně za cedulí. Pokud to bude takovej magor, jak tvrdíš, tak určitě nepojede 50 poslušně přes obec a dojede tě větší rychlostí, tak se dá počítat i s předjížděním. Chápu, jak to myslíš, ale tvůj případ do toho patří podle zákona. Možná ne podle logiky, ale bavíme se o zákonu, né o zdravém rozumu. Kolikrát jdou tyhle věci proti sobě.
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Pište si co chcete, ale za svojím si stojím. Prostě to bránění v předjíždění není.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

no, stalo se mi několikrát, za hustého provozu, při průjezdu delší obcí (dodržuji rychlost), nebo stání u žel. přejezdu, semaforu, že při výjezdu z obce a pohledu ostatních za mnou jedoucích na "starého žigulíka" před sebou, automaticky dávají levý blinkr a šlapou na plyn a to bez ohledu na své možnosti.

Mnozí to tu rozebírají, jak se mám jako řidič "starého žiguli" správně a zákoně zachovat?
Mám i nadále nezvyšovat rychlost a pokračovat stále rychlostí 50 a čekat až mne veškerá auta za mnou jedoucí předjedou, jak mi velí zákon a být brzdou provozu, při vytváření nebezpečné situace nebo mám normálně zrychlovat a některým již předjíždění fakticky znemožnit?
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Jelen píše:Pochybuju, že někdo bude předjíždět těsně za cedulí.
To dělám naprosto běžně, spousta řidičů co se loudala už před vsí 75 kmph si za cedulí začnou z padesátky na pětku volně zrychlovat na svojí osumdesátku a v ten okamžik je předjetí nejrychlejší.

Stejně jako když zamnou je celou ves nalepený velký zlý černý bmw, tak u cedule dám 3 a plnej plyn, bezohledný podnikatel chvíli kouká jak zmraženej králík, pak polechtá poníky pod kapotou, najede na střed (možná dá i blinkr), v ten okamžik pouštím plyn, držím kons. rychlost a za chvíli si oba jdeme svojí cestou.
Ivo píše:Pište si co chcete, ale za svojím si stojím. Prostě to bránění v předjíždění není.
To můžeš, realita je ovšem někde jinde.
Je tu někde smajlík pro "ach můj bože"? :lol:
Naposledy upravil(a) zelvotron dne ned lis 07, 2010 22:12, celkem upraveno 1 x.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

No ... :D (to me tady radi vidite co?) jak to vidim ja:

Pokud jedu pres obec 50km/h, zamnou jede auto, na konci obce zacnu zrychlovat na 90km/h uplne normalne, aniz by mi to trhalo zily.

Pokud jedu pres obec 50km/h, u znaceni konce obce uz se predemne sere auto ktere jelo zamnou, nezacnu zrychlovat a pustim ho, ikdyby me poredjizdel jeste dalsich 100m za ceduli konce obce, mel bych ho pustit (podle zakona i zdraveho rozumu).

Pokud jedu pres obec 50km/h, zamnou jede auto, na konci obce zacnu zrychlovat, blbec za mnou zacne i presto predjizdet, je to jeho problem. Samozdrejmne prihlizim k situaci tak, aby nedoslo k nejakemu nestesti. Kdyby bylo auto, nebo jina prekazka v protismeru a blbec nadale vypoustel z vyfuku TDi splasky, tak pustim nohu z plynu.

Neco k pojmenovani aktera v poslednim pripade. Clovek ktery zacne predjizdet na konci obce, ikdyz vsechno navedcuje tomu, ze auto predemnou zacne asi zrychlovat, je to blbec a nic jineho nez blbec.
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Atex má pravdu, to je asi to nejrozumnější, co se dá dělat a zároveň to není v rozporu se zákonem.
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

No ja jsem si jisty, ze Ivo celou dobu narazel na ten posledni pripad, s timto s nim souhlasim.
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

No tak na druhou stranu na konci obce začne zrychlovat snad každej, tj je to dycky ten poslední případ. Ale já osobně nevidím důvod proč to auto za mnou nepustit, když očividně mě někde dojelo, jelo za mnou před vsí, celou ves a na konci mě předjede, když bude to bude nejrychlejší, tak ho nechám, on mě pak stejně za chvíli zmizí a máme oba pokoj.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Jelen píše:Atex má pravdu
Přesně,takhle to vidím i já jako rozumné řešení ze strany zákona i zdravého rozumu.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

zelvotron píše:
dmatej píše:Mimochodem, dneska jsem za cedulí konec obce na 30 km cestě předjížděl hned 2x auto, který zrychlovalo (ale já zrychloval víc a měl jsem volno). Kdyby nezrychloval, ta kolona za náma by jela 50 asi až do Kozolup (z Křimic).
Proto máš zrychlit ještě před koncem vsi aby na tebe nikdo nemoh, chce to taky trochu taktiky :-D
Jo, nejlíp rovnou na 160, neééé?! :twisted:
Jelen píše:Myslel jsem tohle,...
No, dobře, já se už za Iva radši vyjadřovat nebudu, jen doufám, že to až tak do extrému nemyslel ;-)

Haha, Jelene, podle tebe jsem teda magor?! A Atex totéž! To beru jako osobní urážku! Bude Fight! :D Předjížděl jsem dneska 2x hned za cedulí, a to protože:
1) nelíbil se mi styl jízdy auta přede mnou
2) podle dosavadního stylu jízdy jsem byl přesvědčen, že přestože bude zrychlovat, mám na to.
Závěrem jen dodám, že jsem měl pravdu ;) Nedošlo k ničímu ohrožení ani omezení, ani k porušení předpisů, tedy krom toho, že on zrychloval, což se tedy podle zákona nesmí ...

Vintera: zákon nezákon, zachovej se tak, aby to prostě všechno proběhlo hladce a bezpečně.

Obvykle za obcí zrychluju. Pokud za mnou někdo vyhodí blinkr a chce předjíždět, nechám ho. Potom ho třeba předjedu zpátky, když bude třeba.

Jelen a Atex - oba dva naprosto pomíjíte, jestli předjíždějící má nebo nemá na to, aby i zrychlující auto předjel. Prostě platí nějaká pravidla předvídatelnosti. Pokud někdo před obcí jel 70, nepředpokládám, že za ní pojede 130 - takže ho můžu zkusit na konci obce normálně předjet a nemusím kvůli tomu být ani magor, ani blbec.
Spíš naopak, pokud při řízení nepoužíváte hlavu, nesledujete jak jedou ostatní a nesnažíte se předvídat, co udělají, jste sami sebevrazi (nebo vrazi?).
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

před cedulí konec obce již zásadně nezrychluji, vícekrát jsem byl změřen "vychytralými" orgány. V obci při více pruzích věc neřeším, tam jde o souběžnou jízdu, nikoli předjíždění, ale na běžné silnici je to problém.

Pokud jedu například synovým renaultem, nesnaží se mně kolona za mnou v obci jedoucí předjíždět automaticky metr za cedulí, pouze někteří stále frustrovaní jedinci, kterým vadí jakékoli auto před kapotou. Ale pokud jedu s ladou, stává se to často. Jedná se tedy zřejmě o jakýsi pocit nadřazenosti majitele západního vozu nad vysloužilým východním vozem, jinak si nedokážu problém vysvětlit. A to se s ladami nikdy necourám.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

No ale pánové, o tom tady Ivo mluví už dobrou čtvrthodinu :lol: :wink: Je to to samý, co jsem vlastně napsal i já, ale jak koukam, až Atex si dal tu práci s tim, že to popsal srozumitelně :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

dmatej píše:Haha, Jelene, podle tebe jsem teda magor?! A Atex totéž! To beru jako osobní urážku! Bude Fight!
Ne magor, blbec! Jasne jsem napsal, je to tvuj problem, pokud blbec nejsi, zacnes bud predjizdet drive, jako v druhem pripade, nebo predjizdis az po dosazeni treba te 90ky, ale ne kdyz auto pred tebou zrychluje, to muze jedine blbec.

No ja nevim, vy si tady vylevate zlost na Iva, ale tady se jeden k tomu dokonce prizna. Tak trhejte sakra :-P
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Atexi, tys napsal blbec, Jelen magor. To už je jedno, rozhodně jsem to důsledně obrátil proti vám oběma :-P

Vintera: Já po pravdě taky předjíždím skoro všechno. A rozhodně ne kvůli nějakýmu komplexu, ale kvůli tomu, že vím následující:
1) Většina lidí při odbočování i předjíždění bliká POZDĚ!
2) Většina lidí nedodržuje bezpečnou vzdálenost
3) Občas se dějí nepředvídatelné věci
4) Dobře vidím
5) Kalina dobře svítí
6) Dovedu sledovat docela dost věcí před sebou i za sebou
7) Na autech za sebou si většinou dovedu vynutit bezpečnou vzdálenost
8) Nepanikařím
9) Jezdím plynule - třeba i rychle, ale bez "dupání na brzdu".

Prostě je lepší, když jedu vpředu, než když jedu za někým, tím spíš, když přes něj pořádně nevidím.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“