Martasova nuladvojka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

dmatej píše:Haha, vyvedu vás z omylu - zapomínáte na urezávající horní konzoli panhardky. Pravá zadní strana jest ohrožena celkem řádně, do toho třístěnnýho vinglu se nakydá bláto a vyhnije. Panhardka pak příjemně bouchá a v zatáčkách začne se ozývati strašidelný zvuk! Toť kolo dřící o blatník ... 8)

Akorát mě tak napadá, jestli to vůbec plastovej podběh překreje ... mhm ... no ... tak ... možná ... nic ...?!
Ten plast to nezachrání že? Nebo jo?
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Musim se kouknout, jestli zabrání tomu, aby se tam blilo bahno nebo ne ... nejsem si jistej ...
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9384
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Mám pocit, že tomuto stejně nezabrání. Nicméně znalý člověk bahno z toho místa jednou za čas vyškrábe a místo stříkne antikorozním nástřikem - tlumex, základovka, barva či třeba jen rezistin, je to celkem jedno. Hmmm...když se nad tím tak zamyslím, tak stejně u většiny žigulíků prvně shnijou věže....
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Vašátor píše:Mám pocit, že tomuto stejně nezabrání. Nicméně znalý člověk bahno z toho místa jednou za čas vyškrábe a místo stříkne antikorozním nástřikem - tlumex, základovka, barva či třeba jen rezistin, je to celkem jedno. Hmmm...když se nad tím tak zamyslím, tak stejně u většiny žigulíků prvně shnijou věže....
nee podlaha sekery a prahy
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9384
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Ach to slovíčkaření ... prvně věže, pak až držák panghardky :wink:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

No nevím, mně to vzadu fakt nepřijde nijak moc rizikový, když se to ošetří. Osobně to jednou za čas projdu s wapkou a je čisto.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Věže jsem měl OK, ale držák panhardky KO :-P . Jak Žigul, tak Laďka.
On je totiž háček v tom, že zatímco věže se dají jakžtakž ošetřit, ten držák je v pohybu, pne se a cokoliv na to nepružnýho nastříkáš, popraská. Včetně Tlumexu. A do toho to bahýnko ... který v zimě zmrzne a roztrhá co bude překážet ...

Já se kouknu, páč mi to vrtá :)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tak, dneska auto sloužilo, jedno stěhování, dvakrát do pálenice :mrgreen: A musím říct, že ten lehčí převod té 1200 dává opravdu lepší dynamiku, nemyslel jsem si že to poznám. Ovšem jak jsem to naložil, opět z toho trhače byl zase "pouhej" žigul :lol: .

Takže zatím spokojenost. Jo a našel sem v interieru zase nějaký předlistopadový koruny, či co to bylo, sem tam i citelně zoxidovaný. Ty koruny teda :mrgreen: .

Očekávám výměnu minimálně spojkové lamely. Ovšem toto ještě počká, stejně jako plechy a podobné nedostatky... Třeba jako přetěsnění víka ventilů a převodovky...

:arrow: Kdo z Brňáků se hlásí dobrovolně na zkušební jízdu za účelem diagnostikovat pohon? Některé hluky neumím identifikovat...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Ja se klidně projedu :mrgreen:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tommel píše:Ja se klidně projedu :mrgreen:
Bezva.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Takže dneska jsem opravil stěrače, resp. cyklovač, který jako váhavý střelec nevěděl kdy a zda vůbec setřít. Rozebráno, opraveno pilníčkem (kontakty) a kleštěma (justovací plíšek bimetalového časovače), takže stírá vždycky a právě tehdy, kdy se sluší a patří. 8)

Interval mám 5s., podle referenčního kusu zelené barvy. Nenašel jsem ten interval nikde v literatuře, resp. nenašel jsem to v návodu k autu a dál to už nikde jinde nehledal, stopky to řeší s jistotou.

P.S. Jsem opravdu magor, když jdu na cyklovač se stopkama (a na matice kol s momentovým klíčem) :twisted: ? Prostě mne to baví a "laboratorní" práce mne nikdy neomrzí. :oops:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Hm, stopky, "laboratorní" práce, ha, ha :lol: . Myslíš, že ten bimetal je teplotně nezávislý? :P
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Koko Loko píše:Hm, stopky, "laboratorní" práce, ha, ha :lol: . Myslíš, že ten bimetal je teplotně nezávislý? :P
:lol: Neboj, vím co to je bimetal. :lol: A ty úvozovky myslím jsou na místě.

EDIT 18.11. 01:42
No a hned se to auto dneska využilo včetně těch stěračů, byť jen na jedno setření a s opraveným ovládáním topení je to paráda.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

MartasBrno píše:
Koko Loko píše:Hm, stopky, "laboratorní" práce, ha, ha :lol: . Myslíš, že ten bimetal je teplotně nezávislý? :P
:lol: Neboj, vím co to je bimetal. :lol: A ty úvozovky myslím jsou na místě.

EDIT 18.11. 01:42
No a hned se to auto dneska využilo včetně těch stěračů, byť jen na jedno setření a s opraveným ovládáním topení je to paráda.
jak málo stačí k dětské radosti. já mám doma nachystaný středový panel na osazení ale znamená to zapojení asi 12ti kabelů a nějak se mi do toho nechce. chjo tak prostě letos zase vyhřívání sedadel bude zapínáno manuálně..
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Patrac píše:stačí k dětské radosti.
:evil:
Jáké dětské radosti? Já už dlouho nejem dítě! :mrgreen:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“