Východ vs. Západ

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

???

Anketa končí za ned říj 31, 2010 10:20

Východ
13
81%
Západ
3
19%
 
Celkem hlasů: 16

Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Je to stejné jako v jiné oblasti života, nemohu nikdy vzít takovýmhle způsobem právo do svých rukou a být soudcem a vykonavatelem trestu, pravděpodobně i na dalších zcela nevinných.
tohle přesně udělal ten samarista sešlápnutím plynu. Ten druhej mu to udělal posléze sešlápnutím brzdy - dá se říci oko za oko, zub za zub, i když to není vůbec správné jednání ani od jednoho, tak bych jednoho neodsoudil míň a druhého víc. Každý udělal blbost stejné velikosti.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Jelen píše:dmatej, ne, je to přesně tak, jak Radek píše, ty, když jsi předjížděn, nesmíš za žádných okolností bránit předjetí ani malým zrychlením. Jak jsi viděl v tomhle případě, tak ta Toyota nezrychlovala o moc rychleji, než samara a když ten jantar v samaře dupnul na plyn, tak tim jasně bránil předjíždění. Třeba se na něj potom lepil, jak vosa na lízátko, tak mu cvrnknul o brzdu a rozsvítil brzdovky, samarista to psychicky neunesl a strhnul volant.
My se bavili o příkladu Ferrari vs. VAZ a tedy když Ferrari předjíždí. Bavíme se o BRÁNĚNÍ v předjíždění. Můžeš mi říct, jak mu zabráníš v předjetí tím, že zrychlíš? S vědomím toho, že jeho zrychlení je ŘÁDOVĚ vyšší, tudíž i kdyby ses ***...***+++cokoliv , čas, jaký Ferrari stráví v levém pruhu, bude VŽDY alespoň o polovičku nižší než když předjíždí jakákoliv Škoda nezrychlující vozidlo.
Zrychlování nelze brát automaticky jako bránění v předjíždění!

Jo, limity, matematika, to je věc ;)

Jsou i další, složitější příklady. Např.:
1) Dáváš přednost z vedlejší, s VAZem
2) Za tebou stojí nové BMW
3) Oba vidíte na obě strany
4) Máte volno, v dálce se blíží auto
5) Předpokládám, že na to šlápneš s vědomím toho, že BMW tě v pohodě předjede, a nerozjedeš se na 20 a ve chvíli, kdy BMW vyhodí blinkr, zrychlování nepřerušíš. Nebo snad jo?! V takovém případě podle mě kecáš :-P - ohrožoval bys sám sebe, protože bys neměl dostatečnou rychlost ani zrychlení, abys nepřekážel tomu dalšímu blížícímu se autu.
HOWGH.
Nedávno běhalo po netu a v televizi video z naší dálnice se stejnou tématikou, kdy auto úmyslně vytlačilo jiné s dálnice. Tehdy tento čin všichni odsuzovali, třeba mu předcházelo totéž.
Zažito na vlastní kůži, leč jsem to nestrhl ani nezabrzdil a ten kokot ve Volvu se lekl víc než já. Kdo ví, třeba to byl i ten samej ...
Předcházelo tomu, že jsem s HTP předjížděl 130km/h kamion nebo dva a za mnou se přiřítilo Volvo možná 180 a jalo se mě vyblikávat a "hrnout". Podobně to myslim bylo i s tou ženskou, ale jela ještě o něco pomalejc.

Souhlasím s vinterou a dvk.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

dmatej píše:Zrychlování nelze brát automaticky jako bránění v předjíždění!
To je nesmysl, jen pokročilá hodina odeslání příspěvku tě omlouvá. Zrychlování je automaticky bránění v předjíždění bez ohledu na ostatní okolnosti.
dmatej píše:Jsou i další, složitější příklady. Např.:
1) Dáváš přednost z vedlejší, s VAZem
2) Za tebou stojí nové BMW
3) Oba vidíte na obě strany
4) Máte volno, v dálce se blíží auto
5) Předpokládám, že na to šlápneš s vědomím toho, že BMW tě v pohodě předjede, a nerozjedeš se na 20 a ve chvíli, kdy BMW vyhodí blinkr, zrychlování nepřerušíš. Nebo snad jo?! V takovém případě podle mě kecáš :-P - ohrožoval bys sám sebe, protože bys neměl dostatečnou rychlost ani zrychlení, abys nepřekážel tomu dalšímu blížícímu se autu.
Nevím jestli má smysl řešit teoreticky takovýhle hypotetický případy (čimž neřikám, že se to nemůže stát). Samozřejmě je tam pak rozpor, jestli bránit v předjíždění, nebo ohrozit nezrychlením za mnou blížící se auto. Ale samozřejmě řešení takový situce je závislý na konkrétních okolnostech.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

zelvotron píše:dmatej napsal:
Zrychlování nelze brát automaticky jako bránění v předjíždění!


To je nesmysl, jen pokročilá hodina odeslání příspěvku tě omlouvá. Zrychlování je automaticky bránění v předjíždění bez ohledu na ostatní okolnosti.
S tím nesouhlasím a to z jednoho prostého důvodu. Jedeme ja a další auto v obci a blížíme se k ceduli konec obce. Auto za mnou začne zrychlovat o něco málo dřív s úmyslem mě předjet. Já začnu zrychlovat až se dostanu ke značce konec obce a tím pádem mu teda bráním v předjíždění? Tady toto zažívám každý den při cestě do a z práce. Přes obec sena mě pořád něco lepí, protože 60ka v obci je pro ně málo. Celí natěšení, že se blíží konec obce se začnou lepit ještě víc, aby potom mohli vystartovat jak rakety a já si potom dovolím zrychlit a jim jejich namévr nevyjde, protože světe div se, i tem pitomý žigul zrychluje.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ale Ivo, buď nad věcí, přeci nemůžeš bránit v jízdě průbojnému mládí, jedincům se silnými vozy a naditými šrajtoflemi pro které předpisy neplatí, spěchajícímu podnikatelstvu na kterém to tady všechno stojí a padá a kdoví čemu všemu ještě v rozletu. Pěkně se namáčkni na krajnici, či nejlépe přímo do příkopy a nezavazej, šlapej brázdu, oni jsou prostě něco víc, chápeš? :mrgreen:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Veverka

Příspěvek od Veverka »

:) auto zpincipu do šrotu a řidiče do rakve :oops: :oops: :oops:
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

Priklady Dmateja a Iva su cice uplne bezna vec zo zivota ale tak ked vidim ze ma ide niekto predbiehat tak rozhodne mu vtom nebudem branit a to aj napriek tomu ze som akurat presiel okolo tabule koniec obce.
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Koko Loko, ano, správně, zakážeme předjíždět pomalé popelnice úplně, aby náhodou jedinec řídící tento střep, jenž má hluboko do kapsy, zjevně z toho má mindrák a nenávidí tak každého, kdo má novější a rychlejší auto, nepřišel k psychické újmě :mrgreen:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jelene, Ivo má střep? A navíc pomalý? :o
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Ivo píše:
zelvotron píše:dmatej napsal:
Zrychlování nelze brát automaticky jako bránění v předjíždění!


To je nesmysl, jen pokročilá hodina odeslání příspěvku tě omlouvá. Zrychlování je automaticky bránění v předjíždění bez ohledu na ostatní okolnosti.
S tím nesouhlasím a to z jednoho prostého důvodu. Jedeme ja a další auto v obci a blížíme se k ceduli konec obce. Auto za mnou začne zrychlovat o něco málo dřív s úmyslem mě předjet. Já začnu zrychlovat až se dostanu ke značce konec obce a tím pádem mu teda bráním v předjíždění? Tady toto zažívám každý den při cestě do a z práce. Přes obec sena mě pořád něco lepí, protože 60ka v obci je pro ně málo. Celí natěšení, že se blíží konec obce se začnou lepit ještě víc, aby potom mohli vystartovat jak rakety a já si potom dovolím zrychlit a jim jejich namévr nevyjde, protože světe div se, i tem pitomý žigul zrychluje.
Podívej, jestli zrychluješ v okamžik, kdy tě někdo začne předjíždět ať je to na konci obce nebo kdekoliv jinde, tak je to bránění předjíždění, nevím co z toho máš a nemyslím, že člověka zabije na chvíli povolit plyn, ono se jednoho dne možná najde nějaký jiný pako v Toyotě LC, co tě za to vybrzdí.

Jinak já, když se na mě někdo takhle v obci lepí, tak s oblibou a na oplátku na to na konci vsi šlápnu, ale když začne předjíždět, tak okamžitě noha z plynu ;)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Veverka

Příspěvek od Veverka »

Co vám zase nevoní,pokud zrychluji při vjezdu na dálnici a vlevo někdo jede,defakto mu bráním. :P
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

To ale není předjíždění. Měl by ses vrátit do autoškoly.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Kurňa, chlapi, vás snad ve škole neučili logiku?!

Pokud existuje běžný případ (a ten jsem patřičně doložil, dokonce ne jeden), kdy můžu zrychlovat, aniž bych jakkoliv mohl předjetí zabránit, potom logicky NELZE tvrdit, že zrychlování předjížděného je bránění v předjetí.

Dokonce ten "obodovaný" příklad, který jsem napsal, je celkem do očí bijící co se týče bezpečnosti a plynulosti provozu.

To, že Ivo napíše případ, kdy to bránění předpisově vzato je, na to nic nemění :!:

Ještě jednou stručně: K tomu, aby zrychlování při předjíždění bylo zároveň bráněním v předjetí, musí být alespoň malá šance, že se to řidiči podaří!

A nechtějte, abych to začal dokazovat matematicky :twisted: (tvrdíte ekvivalenci, ale ona to není dokonce ani implikace - můžu bránit v předjetí dokonce aniž bych zrychloval, např. "vyblokováním").

Jelen: Může být - náklaďákům a i třeba HTP připojovací pruh obvykle nestačí a už třeba v 70-80 km/h vjedou do pruhu dálnice. Podle toho, co tu obhajujete, jakákoliv snaha pak zrychlit je bráněním. Už by vám konečně mohlo dojít, že je to blbost. :roll:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Veverka

Příspěvek od Veverka »

Ale jdi.V té AŠ to právě bylo použito jako "OT" příklad,kdy vlastně porušuješ zákon v doslovném znění.V praxi je to samozřejmě blbost,nikoho neomezuješ a těžko tam něco pojede v protisměru :wink: .

Dmatěj:Druhá věc je,že někteří lidi jsou snad sebevrazi.Jedu si 90,přijde kopec,stále jedu 90,tedy nezrychluji :!: ,ale naložená rodinka za mnou se jme předjíždění,ovšem 1.1,htp a jiné základní byť moderní motorizace prostě rychleji do toho kopce opravdu nepojedou,no a já jsem omezen sundáním nohy z plynu,bo protisměrný LIAZ se blíží.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

dmatej, Veverka napsal, pokud zrychluje při vjezdu, na to jsem reagoval. Ty už do toho plácáš jízdu po dálnici, kdy jsi v pruhu. Nech si to vysvětlit od někoho, kdo je řidič z povolání. Třeba Radek, s jehož názorem se ztotožňuju.
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“