Chladící soustava

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Máte nebo měli jste problémy s chlazením?

Ano,mám
16
26%
Ne, o chlazení nevím, že je
20
32%
Měl jsem problémy, už jsem vyřešil
26
42%
 
Celkem hlasů: 62

Michal Novosad
Příspěvky: 71
Registrován: pát črc 31, 2009 19:23
Bydliště: Kralice na Hané

Příspěvek od Michal Novosad »

Tak furt lepší zavařit trubku, než kupovat novou pumpu :P
Moje lada má necelejch 37 tisíc, takže jsem se divil, že by byla pumpa už v háji
Minulost
Gaz 24 Volga 1979, Škoda Rapid 136 1989, ZAZ 1102 Tavria 1993, Škoda Felicia 1.3 LX 1995, Lada 2112 1.5 GLI 16V 2003,
Současnost
Renault Mégane kombi 1.4 16V 77kW 2001, Renaul Mégane sedan 1.6e 66kW 1998
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Na vlastní kůži jsem zažil ladu, která měla pumpu v háji za 26 000km... :| :? nic není nemožné.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Michal Novosad píše:Moje lada má necelejch 37 tisíc,
No ještě k tomu.
Ty snad žijou na jiný planetě a myslej si že si z toho tady sednem na zadek
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

No že odejde pumpa po 40 tkm se stát může (a stalo), prostě zmetek, ale udělat trubku tak aby za chvíli prorezla to chce vážně talent :)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

zelvotron píše: ale udělat trubku tak aby za chvíli prorezla to chce vážně talent
Ale tak ono to platí asi u všech dílů co jsou na autě. Ale neříkejte mi že tam co tyhle auta a díly vyráběj, maj samý "umělce" , nebo jim tam nefunguje OŘJ ? Tohle pořád nechápu. Třeba nový hadice k chladiči.Člověk si koupí originál na Koněvce a ony sice pasujou, ale za rok jedna zpuchří. Jakto? Zvolili špatnou technologii, nebo to vyráběj podle hladiny alkoholu v krvi, nebo nefunguje žádná kontrola?
nejvyšší čas aby z tej továrny udělali stáčírnu na vodku. :!:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

plavec píše:ony sice pasujou, ale za rok jedna zpuchří. Jakto? Zvolili špatnou technologii, nebo to vyráběj podle hladiny alkoholu v krvi, nebo nefunguje žádná kontrola?
Za vším jsou peníze . Dnes automobilky živí servis a né prodej aut - to už oficielně přiznali .
Ono se ví jak to udělat aby to vydrželo , ale "oni" to nechcou .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Saša píše:Ono se ví jak to udělat aby to vydrželo , ale "oni" to nechcou .
Jasné, protože by přišli o kšeft na servisu. Jak nechutné. Zbývá jen dodat: "Vítejme v 21. století" Kde vítězí konzum nad rozumem. :?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

plavec píše:
Saša píše:Ono se ví jak to udělat aby to vydrželo , ale "oni" to nechcou .
Jasné, protože by přišli o kšeft na servisu. Jak nechutné. Zbývá jen dodat: "Vítejme v 21. století" Kde vítězí konzum nad rozumem. :?
No, ještě tak kdyby ty servisy aspoň za něco stály (zdaleka se netýká jen Lady).
Dneska mi otčím vyprávěl, jak jim v Německu u Citrona odešlo ložisko na levým předním kole. Autorizák chtěl 300 euro. Garážník 30 euro za ložisko a 25 za práci ... prej mu pak za odměnu přivezli becherovku :D
Zřejmě je to tam taky jako u nás ... :roll:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

hlava v Brně

Příspěvek od plavec »

S Markem jsmje dnes sundali hlavu (vedoucímu autoVazu) ....
Nee teď vážně: S Markem jsme sundali hlavu u modré . Těsnění pod hlavou bylo lehce zvedlý. NA těsnění pod sáním neshledávám víceméně nic. Zítra jede hlava k Pavlíčkovi .
Nové těsnění pod hlavou mi sehnal za pěknných 290 kč.
Na výměnu gufer se vůbec netváří, ale budu muset ještě sehnat gufero vačky a na druhý staně vačky, co je ten "O" kroužek, tan to teklo docela pěkně, proto je celej motor tak zamaštěnej. A těsnění pod termostat, to je taky v pytli.

EDIT: U Pavlíčka hlavu srovnali- byla křivá. Vzali 0,3 , prej je to hodně. Tak jestli to někdo dělal už přede mnou, tak bude průser. Vyměnili mnou dodaný gufera ventilů (stály mě 192 kč), natlakovali, neutíká. Otázka jak dlouho to mohli mít pod tlakem, když jsem jim hlavu dodal okolo 10 hodiny a ve čtvrt na dvě bylo hotovo. ZAbrousili ventily a 3 ventily mi poradili vyhodit do sběru. Totálně křivě sedlý ! Cena 1.000,- kč. Víc jsem ani u sebe neměl. Nepočítal jsem s tím že to udělají hned. :oops: Těsnění pod sání a výfuk by mělo přijít v pátek, takže to stejně zůstane rozebraný asi ještě tejden.
Plyn vyřadíme z okruhu.
Napadlo mě, když teda jsou ty ventily v kopru, nemaj se s nima měnit i jejich sedla? Nebo je to zbytečný?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

plavec píše:Nové těsnění pod hlavou mi sehnal za pěknných 290 kč
Já dneska volal na Mělník,zjistit ceny na všechny díly,co potřebuju na opravu motoru a tam mi paní řekla,že těsnění pod hlavu stojí 150 korun.Tak ti nevím...
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Řekl bych docela luxusní cena. Jinak to natlakování bych předpokládal, že se to drží tak půl minutky minutku, to není balón, abys v tom držel tlak nějak obzvlášť dlouho. Hlavní je, aby to neprofouklo skrz, čili už během tlakování.

Nebo se pletu?
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Hlavi
Příspěvky: 102
Registrován: úte led 23, 2007 22:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Hlavi »

Kdyby něco , tak to můžeš zkusit prodat v bazaru :D

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... 11/8050402

Tohle dát do prodeje, to je síla
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Zvlášť, když za tu cenu se prodávají pojízdný...

Ad těsnění pod hlavou, dejte si bacha aby mělo oplechovanej hlavní mazací kanál, protože to původní první co Plavec nechal měnit, tak nemělo a podle toho to dopadlo (na hradní střele).
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Victor Renz je značka toho co sehnal Marek za těch 290kč - kanál je oplechovanej. To první o kterýým mluví Želvík, byla Ajusa. Dle servisu. Běžná značka, kterou nejčastějc dávaj. Oplechovanej kanál ovšem nemělo. Jestli to radkovo z mělníka za 150 bude originál, tak potěš koště. To vykajovali nožem a plíšky tam cpali kombinačkama. Pak to srovnali šmirglem, aby to vypadalo a šup to poslat do Evropy. :roll:
Oni to ještě neprodali? To sou volové. Tohle už jsem viděl snad někdy vloni na internetu na prodej. Za ty prachy se posrali. To by jeden zvracel :evil:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
žež
Příspěvky: 214
Registrován: úte čer 17, 2008 20:39
Bydliště: Křtiny

Příspěvek od žež »

Victor Renz je značka toho co sehnal Marek za těch 290kč
Mě stálo těsnění pod hlavu v bvt šlapanice asi 400kč. Na pohled kvalita nic moc :!:
Těsnění Victor Renz jsem dával na astru 1,6. Kvalita hodně dobrá.
plavec: snad už ti to pojede :wink:
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“