Východ vs. Západ

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

???

Anketa končí za ned říj 31, 2010 10:20

Východ
13
81%
Západ
3
19%
 
Celkem hlasů: 16

Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvek od Michal Karásek »

Dmatěj: Vidiš to, já zase slovo soudruh beru v tom prapůvodním slova smyslu, tedy kolega, němčina to totiž ani nerozlišuje, bo "Genose" je jak kolega, tak soudruh...ale to záleží na vkusu každého, podle mě to samotné slovo za nic nemůže, pouze přidaný význam

Jinak souhlas, nechali jsme se oblbnout báchorkou o demokracii a když zjišťujeme, že to žádná demokracie není, jsme v pozici žáby v hrnci s vodou těsně pod bodem varu, už z toho hrnce asi nevyskočíme...(viz. obecný pojem Syndrom vařené žáby)
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

No počkej, slovo soudruh je právě československý novotvar, prakticky nepřeložitelný, protože jen u nás má svůj vlastní kontext!

V Němčině říkáš, že Genose je kolega (nejspíš i v původním smyslu dávno před komunismem).
V Ruštině taváryšč je přítel.
V Angličtině comrade je kamarád.

Atd ... jen u nás je "soudruh", co by příslušník "vyvolené skupiny vyvolených" (volů, chtělo by se často dodat).

Prapůvodní komunistická idea byla, že komunista musí s každým jednak jako se sobě rovným. U nás pak vznikla tahle speciální kasta soudruhů, a sice komunista oslovoval "příteli", ale obvykle jen pokud mu chtěl nacpat svoje vlastní rozhodnutí z pozice mocnějšího. A běda, pokud by komunista oslovil nadřízeného komunistu "příteli", to by se asi nestíhal divit :mrgreen: (mimochodem, na tom se nic nezměnilo ani v tej naší demokratuře).
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jak jsem již psal v paralelním topicu. Něco poučného http://www.youtube.com/watch?v=M3tdRhZPE68 :P .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvek od Michal Karásek »

Dmatěj: Asi máš pravdu, díky za upřesnění, nicméně v těch cizích jazycích to jen podtrhuje, je nádherné, ža tato debata, byť to vypadalo že se strhne boj dokáže produkovat i přínosná vysvětlení v různých ooborech a zatím zůstává debetou, nikoli flamem...to co je napsané o ladaklubu a lidech co s žigulíkama jezdí je evidentně pravda
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
Veverka

Příspěvek od Veverka »

Kdepak,soudruh není novotvar,ale používal se v českých knižních westernech už před vřsr,a to ve významu přítel.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Stejně jako výraz Komanč a Rudý džentlmen? :mrgreen:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Veverka

Příspěvek od Veverka »

No,to asi ne 8)
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

dmatej píše:Ale jo, jen si dneska myslím, že někdy je ta provokace dokonce na místě, aby si ti lidé uvědomili, že JE to předsudek a dneska už nemá žádný smysl. Ale právě o to víc potom záleží na tom, jestli uděláme dojem pozitivní nebo negativní.

Jinak termín "soudruh" používám pro lidi, kteří se chovají povýšenecky, řadí se k nějaké skupině, o které si myslí, že "je dobré tam patřit" - kvůli vlastnímu prospěchu. Čili většina politiků, oportunistů, ... Tyhle lidi nikdy nic dobrýho cíleně neudělají, maximálně jako vedlejší efekt něčeho, co dělají pro sebe.

Další termín je "bolševik" - to je podobný, bolševicky smýšlející člověk vyznává převahu většiny, ke které se přidá, protože přece nebude s "lůzou". Každý, kdo má potřebu vstupovat do koalic, aniž by věděl, k čemu konkrétně se tím zavazuje, je podle mě bolševik. Děsí mě, že dneska je to "in" a v podstatě proti tomu nikdo nic nenamítá. Totalita, volby jsou jen "na oko
Demokracie je, když zvolené osobnosti probírají samy za sebe dané téma a svoje stanoviska a nakonec dojdou ke kompromisu, přijatelném pro všechny - a to bez ohledu na stanoviska stran (předsedů? Sponzorů? Koho sakra?!). To u nás fungovalo naposled někdy možná kolem roku 1992, bohužel tehdy se za největší téma brala "pomlčka Česko----Slovensko". Na baráku jsem našel starý noviny - člověk žasne, co všechno se probíralo, čemu všemu někteří novináři měli snahu rozumět. Dneska? Sračky ... když se chceš něco dozvědět, musíš do nějaké "komunity".
Dneska lidi melou, ale neposlouchají se. Spěchá se, ale neřeší se. Je to takový divný, povrchní, jako by to podstatný unikalo někde mezi řádky, nikdo to nevyřkne ... křeč.

"Koalice" je pro mě vždycky konstatování totality a ignorování "menší koalice", protože to přece není potřeba. Je to jen o křeslech a moci, ale už vůbec ne o hledání řešení toho či onoho problému. Stačí se podívat na ty bláboly ve sněmovně ... egocentrické onanie ...
mluvíš mě z "duše " pod tohle se klidně podepíšu
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Dmatej:Davide,nechceš taky někam kandidovat?Mě se líbí tvůj přístup k věci,já bych tě volil. :)
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ty bys tomu dal, někam ho zvolí a pak se zkazí :? ... kdo chce s vlky býti, musí s nimi víti :D .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvek od Michal Karásek »

aneb "jen blázen chčije proti větru"

P.S.: no tak jo, asi jsem blázen, ale zatím se to strefilo mezi nohy... :lol:
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Michal Karásek píše:aneb "jen blázen chčije proti větru"

P.S.: no tak jo, asi jsem blázen, ale zatím se to strefilo mezi nohy... :lol:
Bohužel jednou přijde ten den, kdy si pochčíš boty, v extrémním případě si do nich přímo nachčíš. L.
PS: při chcaní proti větru musíš mít kvalitní střik :idea:
PS2: tohle není urinální debata, ale debata příměrem :idea:
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvek od Michal Karásek »

Je to tak, otázka je v míře toho bláznění a ne vše lze vidět černobíle, tedy tak, jak je nám to občas předkládáno. Mávání sovětskou vlajkou před sněmovnou bude bráno jako projev debility a bolševismu, oproti tomu např. toto http://www.firesport.cz/2003/view.php?c ... 2003110201
je nádhernou ukázkou recese, kde je těch atributů daleko více (zatím se spíš kloním k té druhé variantě)

Jinak, jedná se o již tradiční zakončení sezóny v hasičském sportu.
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Co tomu řekne okolí ? :shock: Hrůza, to nemají strach? Co když je někdo uvidí? :koko: ... :mrgreen:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

Hanbou se propadnou.

Edit: Pokud jim dřív někdo nelískne
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“