Cyklisté

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Kolik toho najezdíte na kole?

Nic
23
35%
Do 100km ročně
15
23%
Do 500km ročně
11
17%
Do 2000km ročně
15
23%
Do 5000km ročně
1
2%
Víc jak 5000km
1
2%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Teď jsem trochu znejistěl a šel jsem kouknout na řetěz a kola . Měl jsem zato že je to jak u Lady dokud se něco nepokazí (nepřetrhne) tak se to nemění a tady čtu že měněj nějaké kazety (to je to vícekolečko vzadu?) a řetěz skoro ročně . Měnil jsem zatím jen šlapku kde se rosypalo a zaseklo ložisko , protože někdo ten konusový šroub dal obráceně .
Horáka mám čtvrtý rok a koukaje se na zuby nezdá se že by utrpěly nějakou větší újmu . Řetěz asi vytahaný nepoznám , nemám ho z čím porovnat . Do kopců a terénu jsem začal jezdit až letos . Litoměřice jsou pro kolo ideálně umístěné . Na jednom konci města začínají samé roviny na druhé se ihned za mým domem zvedají kopce . A že tady nějaké kopečky jsou (úpatí Českého středohoří Milešovka , Lovoš atd..) . Navíc podél Labe vede krásná cyklostezka . Na ten Dlouhý Vrch se jede téměř pořád převod 1:1 a místy by to chtělo redukci . Stejně jsem dvakrát kousek strkal .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

plavec píše:
Koko Loko píše: ale je fakt, že většinou tahám poslední dvě malá
Tak to seš opravdu silák :D A na poslední malé kolečko se i rozjíždíš do kopce? :mrgreen:
Já jen do mírnýho, teda, ale dělám to taky. Teď jsem začal jezdit o malinko víc a učím se znova používat kvalty :D . Nevim, zkraje mi to přišlo všehcno těžký, tak jsem se rozjel na 9/10, a pak dal 10/10.
Už se to pomalinku mění. V úterý se chystám zase do práce na kole a jestli včas vypadnu, trošku se projedu po okolí Plzně :)

Saša - obráceně proti tomu jak tam má být, nebo obráceně obráceně? Já teda mám na jedný straně obrácenej závit ... ale aha, to nemáš na mysli, píšeš o ložisku ... ale mazat to nebudu, třeba to někoho trkne :D

Vytahanej řetěz potkáš lehko - dáš na velkej tác vpředu, napneš, a řetěz by měl sedět na zubech tak, že pod ním nebude prosvítat světlo. Aspoň teda ten můj na tom byl přesně naopak, držel na špičkách - ale cvakalo to vzadu, hlavně na těžší kvalty, protože tam je málo zubů v záběru a nepřesnost je hodně znát.
Jinak jak psal ger - je na to šablona, asi na 10 zubů, měla by se dát na napnutej řetěz lehko nasadit.

Jinak na Tachovsku jsou krpále taky, málo lidí a spousta cestiček, luk, lesů a stezek. Na kolo hotovej ráj. Místní ale kopce moc neradi, takže z Planý na Výškov a Michálky a Konstantinky se moc nejezdí. Spíš sem tam "lufťáci", ale není jich moc - za den v létě potkáš možná dvoje :D

Strkání je pod mou důstojnost, leč přiznávám, že tím pádem má důstojnost už taky dostala párkrát na frak :D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Saša píše:Řetěz asi vytahaný nepoznám
Poznáš, na posuvce nastavíš 132mm, hroty zasuneš mězi články a natáhneš, 133mm je mez opotřebení ... již jsem měl i přes 134 :mrgreen: . Kazeta se bohužel kazí se řetězem, když jeho vytahání necháš dojít daleko, tak to po nasazení nového "střílí" na zmasakrovaných kolečkách. Jinak já to kdysi dotáhl tak daleko, že nový řetěz neseděl ani na převodnících.

K těm mým posledním dvoum kolečkám, samozřejmě po rovině či v mírném kopci, pokud tedy rozpadajícíse kyčel dovolí. Tento rok jsem dával nové kliky a největší převodník z 44 zubů povýšil na 48, zcela logicky, se nejfrekventovanější kolečka přesunuli o dvě výše.

Jo, a dneska jsem se na hodinu utrhl na kolo, bylo to báječné. Sice trošku chlad, ale nádherné scenérie sluncem zalitých různobarevných listnáčů odrážejícíse v hladinách rybníků, sklizená pole ... . Jen ta přicházející zima mne irituje. Tachometr se dnes zastavil na 855km, smutné.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Já mám velkej tác 52 :)
U tej kazety asi dost záleží, z čeho je kazeta a z čeho řetěz, protože u mě ten o 3 články vytáhlejší řetěz s kazetou neudělal vůbec nic.

Dneska bylo fakt krásně, ale já česal jablka. Příští sobotu jdou do lisu a zavařím si mošt. Plzeňský hypermarkety mi přestaly vést Lineu Nivnice ve skle, Jupí mi nejede a jablek mám dost, tož ...
Flašky od vína už skladuju pár let, takže materiál by snad i byl, ségry tchán má prý v záloze i demijóny :)

Dneska mi ale došly pytle. Měl jsem už jen dva - jablek je letos tolik, že z jednoho stromu to vychází tak určitě na 2 cca 60kg pytle.
Druhej strom rozdávám po košíku v práci, jsou to krásný červený dobrý jablka.

Stromy jsem jen v únoru zlehka ostříhal, nebyly stříkaný tak možná 20 let, takže dokonalý BIO.

Říká se, že čím blbější sedlák, tím větší úroda. Evidentně jsem mimořádný blb :twisted:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

dmatej píše:Já mám velkej tác 52
to asi myslis "pílu" tj to co je pri strede ten mam 56 zubovy menil som to po 30 000km
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Písek jsem dnes nechal svému osudu a hurá ven . Z okna to vypadalo na "pařák" ale jak psal K.L. bylo i přes úplné slunečno trochu chladno . Ale i tak jsem přidal dalších 46 km .
Koko Loko píše:Jen ta přicházející zima mne irituje.
Mne přímo děsí . Zvykl jsem si tento rok na nějaký ten pohyb a shodil 16 kg a tedˇ budu akorát koukat z ona jak padá voda nebo to bílé svinstvo . Brrr .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
minosk
Příspěvky: 84
Registrován: pon čer 18, 2007 19:59

Příspěvek od minosk »

Saša píše:Mne přímo děsí . Zvykl jsem si tento rok na nějaký ten pohyb a shodil 16 kg a tedˇ budu akorát koukat z ona jak padá voda nebo to bílé svinstvo . Brrr .
Tak to delas chybu!

Kolo je idealni dopravni prostredek na zasnezenych a ,zejmena , rozmocenych silnicich.
Ve meste/na periferii, samozrejme.

A takova zimni cykloturistika po horach (nesmi byt cvachtanice - musi byt alespon -2°) je genialni vec. Zadny hmyz, zadne blato, perfektni scenerie a k tomu povetsine stezka jenom pro tebe ...


Z prakticke stranky velice doporucuju si v zime vyhlednout nejake prirodni kluziste a naucit se jezdit s kolem po lede.
Pro nezkuseneho to znit prekvapive - no kolo je na kluzke plose v porovnani s pesi-busem vyrazne stabilnejsi/bezpecnejsi.
Clovek ma totiz k dispozici minimalner 3 stycne body - 2 kola a jednu nohu v pripade smyku ...
Kolo je totiz dostatocne lehke na vyuziti jako "prodlouzeni" lidskeho tela.

Samozrejme, na kluzke plose je nevyhnutelne mit nize sedlo - tak aby bylo mozno stat obema nohama celou plochou na zemi a zaroven sedet s rezervou v sedle :)
21044i, 1999-2010 :(
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

minosk píše:Samozrejme, na kluzke plose je nevyhnutelne mit nize sedlo - tak aby bylo mozno stat obema nohama celou plochou na zemi a zaroven sedet s rezervou v sedle
_________________
Ideální je sedlo uříznout úplně. Kolo pak bude i značně odlehčeno :mrgreen:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Kewin
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 25, 2006 20:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kewin »

minosk píše:
Saša píše:Mne přímo děsí . Zvykl jsem si tento rok na nějaký ten pohyb a shodil 16 kg a tedˇ budu akorát koukat z ona jak padá voda nebo to bílé svinstvo . Brrr .
Tak to delas chybu!

Kolo je idealni dopravni prostredek na zasnezenych a ,zejmena , rozmocenych silnicich.
Ve meste/na periferii, samozrejme.

A takova zimni cykloturistika po horach (nesmi byt cvachtanice - musi byt alespon -2°) je genialni vec. Zadny hmyz, zadne blato, perfektni scenerie a k tomu povetsine stezka jenom pro tebe ...


Z prakticke stranky velice doporucuju si v zime vyhlednout nejake prirodni kluziste a naucit se jezdit s kolem po lede.
Pro nezkuseneho to znit prekvapive - no kolo je na kluzke plose v porovnani s pesi-busem vyrazne stabilnejsi/bezpecnejsi.
Clovek ma totiz k dispozici minimalner 3 stycne body - 2 kola a jednu nohu v pripade smyku ...
Kolo je totiz dostatocne lehke na vyuziti jako "prodlouzeni" lidskeho tela.

Samozrejme, na kluzke plose je nevyhnutelne mit nize sedlo - tak aby bylo mozno stat obema nohama celou plochou na zemi a zaroven sedet s rezervou v sedle :)



svata pravda na LEDě je to mazecc :twisted: hm že bych sundal na zimu kolo z tramu :lol: jinak jako kolo občas použivam moped corado taky to neni špatny 8)
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

ger007 píše:
dmatej píše:Já mám velkej tác 52
to asi myslis "pílu" tj to co je pri strede ten mam 56 zubovy menil som to po 30 000km
Tak to je pěkné, to Ti chválím :)

Pokud bude sníh, je kolo parádní věc! Mimochodem, už jsem si pořídil jedno to drahé tričko a uznávám, že to není špatná věc (krom toho, že si v tom připadám jak teplej). A mám objednaný klasický pláště Rubena Sprint 630x32 (27x1,25), ale obuju je asi až jednou píchnu :D .

A je čas na dotažení vůlí a centrování, ale není na to čas :D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Dnes jsem jel na kole z nutnosti . Včera jsem zjistil že mám na autě týden propadlou STK .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Tak kolo zazimováno.Povolený lanka a otočeno kolama nahoru. A ještě mi stihla zamrznout limonáda v lahvi :mrgreen: . Jsem si myslel že ještě jednou letos pojedu, ale už to nevyšlo. Tak tedy až příští rok.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

plavec píše:Tak kolo zazimováno ....
Neblbni, ještě přijde babí léto :) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Zazimovaný kolo, hmmm, tak takovej luxus to moje nezažilo. Nikdy nevim, kdy je poslední jízda, no a pak už je jaro, takže namažu, zkontroluju a jedu :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

je dobre vypustit trocha z kolies, ja napriklad tlakujem kola na 8atm a aby nezredli duse je dobre ich stiahnut na 1atm, zvysi sa tym zivotnost dusi
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“