Hovadiny VI

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

MartasBrno píše:aby lezl půl kilometru na kus "lešenové" trubky aby vyměnil "žárovku"...
Hlavně si nesmí zapomenout novou žárovku dole. :weedman:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

No, živim se vlastně stejnou prací, tak na to mám asi trochu jinej pohled.
1, koukám, že s jištěním si chlapci hlavu moc nelámou, já razim heslo, že je škoda se zabít
v práci, to si tu dršku namelu radši někde na skále, nebo v jeskyni.
2,vylézt 500m po svejch je fakt maso! Stačí mi, když třeba v jednom dni musim dát 50m 5x hore/dole.

Ale třeba jeli do "předposledního patra" výtahem, a teď na nás machrujou :P , což není zas tak nemožné. Namátkou TV vysílač Krašov - http://cs.wikipedia.org/wiki/Vys%C3%ADl ... ra%C5%A1ov - tam mají výtah poháněný benzínovým motorem. Úplně zlatá věc!

p.s. Hurikáne, s tim zapomenutim "žárovky" dole, to je taková drsná životní realita, se to stává,no. :?
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Hurikán píše:
MartasBrno píše:aby lezl půl kilometru na kus "lešenové" trubky aby vyměnil "žárovku"...
Hlavně si nesmí zapomenout novou žárovku dole. :weedman:
Jo, mohl by si třeba vzpomenout, že je to už podruhé ten den, že nechal ráno salám na lince za což doma dostane zpucung, že mu propadla technická na jeho voze a že se vlastně vůbec nemá dobře, bo mu nechodí výplaty.

Ten výhled je bezva.
Uživatelský avatar
MacGyver
Příspěvky: 1541
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MacGyver »

MartasBrno píše:Jo, mohl by si třeba vzpomenout, že je to už podruhé ten den, že nechal ráno salám na lince za což doma dostane zpucung, že mu propadla technická na jeho voze a že se vlastně vůbec nemá dobře, bo mu nechodí výplaty.
To jsou spíš ty věci, co mu proběhnou hlavou, když padá dolů ne? :)
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

No, možná. Každopádně asi je docela dobrej, já občas lezu tak do osmi metrů, devíti, a podle toho jestli stojím na železe nebo na hliníku se bojím míň nebo víc. Když psal Nemo o padesáti, tak nevím jak bych se tam cítil.
Takže mu přeju (Nemovi i tomu borci) hodně úspěšných výstupů a stejně tak i sestupů.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

ger007 píše:
MartasBrno píše:padat pul kilaku
za ten cas si to clovek v hlave aspon zrovna :-D ked pada
Však jasné, ale co z toho, když se stejně dole rozplácne jak žába? :lol:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Nemo píše:No, živim se vlastně stejnou prací, tak na to mám asi trochu jinej pohled.
1, koukám, že s jištěním si chlapci hlavu moc nelámou, já razim heslo, že je škoda se zabít
v práci, to si tu dršku namelu radši někde na skále, nebo v jeskyni.
2,vylézt 500m po svejch je fakt maso! Stačí mi, když třeba v jednom dni musim dát 50m 5x hore/dole.

Ale třeba jeli do "předposledního patra" výtahem, a teď na nás machrujou :P , což není zas tak nemožné. Namátkou TV vysílač Krašov - http://cs.wikipedia.org/wiki/Vys%C3%ADl ... ra%C5%A1ov - tam mají výtah poháněný benzínovým motorem. Úplně zlatá věc!

p.s. Hurikáne, s tim zapomenutim "žárovky" dole, to je taková drsná životní realita, se to stává,no. :?
V tom komentáři říká, že dojeli výtahem do výšky cca 1600 stop a teprve zbytek lezou po svých. O tom jištění se taky zmiňuje, že většina montérů takhle lozí, protože je to rychlejší a navíc neustálé přecvakávání prý dost unavuje. Nevím no, je to každého věc. Kamoš horolezec a magor do všeho vysokého taky nikdy neměl problém lozit bez jištění, má na to fyzičku a morál a všecko. Ale jednou přišel dodřený jak samica se slovy "zjistil jsem, že ne všechno čeho se udržíš, udrží tebe" ... takže asi tak : ) I když anténa asi upadávat nebude, do žil si nevidíš a nějaké zatočení hlavy může v téhle chvíli být konečná ...
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

dvk píše:do žil si nevidíš a nějaké zatočení hlavy může v téhle chvíli být konečná ...
Jo. Přesně tohle mu může ulevit od těžkostí tohodle světa, bohužel i od radostí. Bez jištění bych opravdu nelezl nikam, jen na stěně pár metrů nad zemí se cvakám do všech expresek co tam jsou, bez ohledu na to, jak někteří "zkušení" cvakaj třeba každou druhou... Nemít nic je trochu troufalost.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

dvk píše:"zjistil jsem, že ne všechno čeho se udržíš, udrží tebe"
Velmi pravdivé a poučné .
Z výšek mám strach pouze na těch věcech klteré jsou vázány k zemi . "Nejhorší" zážitek mám z 52 metrové plošiny hasičského žebříku na kterém se cítíte nahoře jako návnada na rybářském prutu . Dodnes celkem nechápu jak je možné že to ten "angličák" dole udrží a nepřevrátí se :roll:
Přitom létám na rogale a tam mi výška nevadí .
Jako největší hazard s odstupem času považuji vyšplhání na komín Dětmarovické elektrárny , ale tehdy kdy mi bylo 17 . Ale bylo tam opravdu krásně ! Dnes by to snad nebylo možné ani uskutečnit .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Ono tedy bohatě stačilo vylézt do prvního "telekomunikačního ochozu" komínu bývalého cukrovaru v Doksanech.
Nic krásného jsem na tom ovšem nespatřoval, neb přeci jen na to nemám natolik cvičenou fyzičku, tudíž po vysápání nahoru jsem byl na konci sil. Při představě,že bych měl také slézt zpět dolu se mi dělalo špatně.
Kupodivu dolu je to výrazně náročnější než nahoru.
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Spíš se docela divím, že tam nemají kotevní žehličku, která jezdí ve svislé lyžině. Na TV vysílačích a stožárech GéeSeMek je to docela běžné.
Saša píše:"Nejhorší" zážitek mám z 52 metrové plošiny hasičského žebříku
Já jsem byl tedy "jen" na 48 metrové, co byla na PéJéčku od Tatry a musím říct, že v horní třetině celkového dosahu už jsem se úplně příjemně necítil. Pořád to bylo ale lepší, než ve ve větru ve 12 metrech celkově daleko vyššího stožáru, chatrně upoutaného ve vyhnilém trámoví na 30m vysokém domě. To byl můj nejhorší zážitek. Naštěstí chvíli poté došlo k lehké reorganizaci na podniku a já byl z anténářského oddělení převelen jinam. Uff. :D
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Co píše Saša o těch výškách vázaných k zemi je fakt zajímavé, ale je to pravda. Když jsem skákal padákem z nějakých 1400m tak to bylo celkem vpohodě, když jsem pak ale měl v Norsku vylézt na 15m vratký žebř s kýblem barvy v ruce, tak to byla katastrofa.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1818
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Tak títo to asi nemajú v hlave v poriadku

http://www.youtube.com/watch?v=OZLkVIbF ... r_embedded
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Marek89 píše:Tak títo to asi nemajú v hlave v poriadku

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
_________________
Já na tom nic vtipného neviděl.Souhlas s Markem.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1818
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Na konci boli aj tak najlepsi policajti.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Zamčeno

Zpět na „Poklábosme“