X. Classic Car Weekend

Jiné akce neorganizované Ladaklubem

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

X. Classic Car Weekend

Příspěvek od Hurikán »

Classic Car Króžek Brno ve spolupráci s Tatra klubem Bystřice zve všechny majitele a příznivce veteránů na:

X. CLASSIC CAR WEEKEND,

který se uskuteční 21.- 22. srpna v Bystřici nad Pernštejnem.

Akce je určena (přednostně) pro auto-moto všech značek kategorie E - F - G (tj. vše poválečné cca do roku 1985)
Pokud přijedete s něčím starším, nevadí. Však se tehdy ta auta na silnici potkávala.


Je připravený bohatý program, ze kterého si vybere každý. ;)

Pokud to někoho zajímá, tak dejte vědět a nebojte se mě zeptat. :lol: Bližší informace lze najít přímo na webu CCK.

.
Přílohy
Oficiální pozvánka
Oficiální pozvánka
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6509
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Veterani v km jako pred rokem nebudou? :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

JmJ píše:Veterani v km jako pred rokem nebudou? :-)
Budou. ;) Otázka zatím je, jestli tam budu i já. 8) Nemáš co dělat a chtěl by ses přidat? :P
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6509
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Hurikán píše:
JmJ píše:Veterani v km jako pred rokem nebudou? :-)
Budou. ;) Otázka zatím je, jestli tam budu i já. 8) Nemáš co dělat a chtěl by ses přidat? :P
sednu na namesti do restaurace a budu se kochat a vecer si zadam stylovy odvozt jahodou na oslavu narozenin do nedalekych travnickych zahradek 8) :wink:
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Reportáž z akce

Příspěvek od Hurikán »

Ahoj všichni.

Tož přináším malou reportážičku z právě proběhlé víkendové akce. X. Classic Car Weekend je již bohužel minulostí a kdo se nezúčastnil, tak o hodně přišel. Vezměme to ale popořadě.

Po kratší technické přípravě, kdy jsem doladil pár drobností vzniklých při zpáteční jízdě z akce Drážďany, jsme si ještě se dvěma Octáviemi dali v sobotu po 7. ráno sraz na jedné benzínce kousek za Brnem. Po dotankování jsme svižným tempem vyrazili směr Bystřice nad Pernštejnem. Sluníčko postupně vykouklo zpoza obzoru a vše nasvědčovalo tomu, že strávíme opravdu krásný letní víkend.

Obrázek

Po osmé jsme zakotvili na v tu dobu ještě poloprázdném, nádherně zrekonstruovaném bystřickém náměstí, zaregistrovali se a začali studovat itinerář s přiloženými texty. Mezitím se náměstí postupně plnilo vozy dalších účastníků a bylo se opravdu na co koukat. Kromě jiných známých se na srazu zcela neočekávaně objevil i Štěpán s Monikou, což mě velmi příjemně překvapilo. Tímto mu děkuji, že neváhal vážit dalekou cestu a zúčastnil se. Byla to milá společnost a navíc mě pomohl vytáhnout jeden menší trn z paty. :D

Obrázek

Po půl jedenácté byla odstartována obousměrná soutěžní krasojízda se třemi průjezdními kontrolami, kde jsme plnili různé úkoly a dostávali záludné otázky. :lol: Vše bylo pochopitelně bodováno. Ve městě Svratka byl konec první etapy a na zcela zaplněném hřišti a výletišti nás čekalo občerstvení. Po doplnění energie jsme navštívili malé, ale o to krásnější muzeum, kde jsme si mimo stálé výstavy prohlédli jen pro tento den vytvořenou expozici dobových reklamních prospektů na automobily všech možných značek. Tímto děkujeme všem, kteří ochotně ze svých soukromých sbírek zapůjčili tyto prospekty a pomohli tak vytvořit ojedinělou výstavu. Na chodbách muzea jsme si ještě se zájmem prohlédli originální dobové plakáty, přičemž z některých by měl Koko-Loko jistě velkou radost. :lol:

Obrázek

Po prohlídce muzea jsme ze Svratky pokračovali druhou etapou. Cestou jsme se soudruhem Štěpánem spáchali pár propagačních foteček a nakonec dojeli do cíle na náměstí v Bystřici. Tady již byl připraven další program, kdy na pódiu v amfiteátru v dolní části náměstí hrála naše nejlepší rockenrollová skupina - The Fireballs. Po jejich vystoupení následovala módní přehlídka, dokumentující vývoj oblékání od 30-cátých do 80-sátých let. Poté již došlo k "Pompézní jízdě elegance", kdy byl kažý stroj resp. účastník představen a jeho vystoupení obodováno. Při vyhlášení výsledků jízdy elegance jsme se všichni pobavili, neboť se díky nepřítomnosti všech finálových posádek (někteří již odjeli domů) a nedorozuměni pořadatelů vyhlašovalo natřikrát, ale nakonec se všechno podařilo. :D

Obrázek

Mezitím již nastal podvečer, čehož několik účastníků využilo a jeli jsme na prázdné nádraží spáchat pár fotek v dlouhých zlatavých paprscích slunce, jež se právě pomaličku sklánělo za obzor. Odtud následoval přesun do sálu, kde proběhlo vyhlášení celkových výsledků, po němž prostor ovládli až dlouho do noci opravdu skvělí Fireballs, jejichž tepající rockenrollové hity velmi rychle vytáhly všechny účastníky od stolů, takže se taneční parket velmi rychle zaplnil do posledního místečka.

Obrázek

V neděli ráno následovalo loučení a postupný rozjezd směrem k domovům. Před tím jsme ale navštívili hotelovou restauraci a následně i kavárničku na náměstí, neboť tancem vyhládlé žaludky se právem dožadovaly vydatné snídaně. Po snídani nastalo další loučení a dělení. Já spolu s nadstrážmistrem Viktorem a jeho nadřízeným nadporučíkem :) jsme vyrazili k vírské přehradě, kde proběhlo za značného zájmu civilistů fotografování. Po spáchání posledního fota jsme se rozloučili a každý z nás vyrazil opačným směrem domů. Já se cestou ještě zastavil na pár fotogenických místech, navštívil Vašátora a pár dalších známých, zastavil jsem se na chutném obědě a nakonec si zajel na jedno odlehlé místo s výhledem, kde jsem si na dece vychutnával klid přírody a paprsky pozdního odpoledního slunce. Přiznám se, že jsem byl po předešlé noci poněkud zmožen, takže jsem na dece vedle Jahody regulerně usnul a probudil se až chladem po západu slunce a bzučením dotírajících komárů. :lol: Domů jsem dojel kolem dvaadvacáté hodiny.

Obrázek

Užili jsme si opravdu dokonalý víkend. Děkuji Štěpánovi, Viktorovi a mnoha dalším za vytvořejí perfektní atmosféry a již se těším na příští XI. ročník.


Některé mé fotky z této akce jsou zde. Většinou jsem ale stylově fotil na film, takže mnoho záběrů v galerii chybí.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11032
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Poslední foto je na Víru, že? Tam jsem se letos ještě nedostal :? . Každopádně dle popisu fajn akcička, vy veteránisti si dovedete užívat :D .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Koko Loko píše:Poslední foto je na Víru, že?
Ano. Však jsem také píše: ... jsme vyrazili k vírské přehradě, kde proběhlo za značného zájmu civilistů fotografování.
Koko Loko píše:vy veteránisti si dovedete užívat :D .
To je pravda. :lol: :lol: Není ale nic jednoduššího, než se přidat. :P
V reálu je to ale jenom docela malá náplast za všechnu celoroční námahu, investice a čas strávený kolem starých strojů. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Rád jsem se zúčastnil Alberte a taky ti chci poděkovat za naší posádku... :wink:

Mimochodem, dobře, že jsem jel večer domů. Ta moje návštěva mi přijela ve 4 hod ráno. :evil:

Jinak jsem od Bysřické benzínky odjížděl kolem 19:20 a s jednou blbou objížďkou a malou zastávkou u Moniky dorazil domů v 22hod. Celkém jsem ujel i s objížďkou 180km. Průměrna rychlost cca 72km/h :oops:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Štěpáne, děkovat nemáš vůbec zač. Snad jsem Ti aspoň trošku pomohl zorientovat se v programu a akci. Vidím, žes na to pěkně šlapal. Takového průměru bych dosáhnul snad jedině někdy pozdě v noci. :shock:


Sice jsem už psal i do "muziky", ale jelikož je to vlastně k tématu, hodím to i sem. Pro představu průběhu a atmosféry na večerní oldies party se mrkněte na tento link: http://www.youtube.com/watch?v=_In1Zde- ... re=related

Kluci muzikantský to dokážou pěkně rozpálit: http://www.youtube.com/watch?v=qi9MS8oJ ... re=related
nebo ještě lepší kreace jsou zde: http://www.youtube.com/watch?v=_a8lmdJX ... re=related

Naprostá bomba je ale vystoupení v rámci skupiny Big20: http://www.youtube.com/watch?v=T0ntoAyE ... re=related


Škoda žes musel Štěpáne odjet a nemohl si takovýto večer také užít. Snad to vyjde příště. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Ostatní akce“