Jak opravit výfuk?

Moderátor: Moderátoři

sikec
Příspěvky: 22
Registrován: pon lis 22, 2004 15:26

Jak opravit výfuk?

Příspěvek od sikec »

Můj výfuk je děravý jak cedník. Zavařit nepůjde je zhnilý více než míně? Čím to omotat? Zkoušel jsem alobal (ten silnější) vydrželo to dva dny...Nový kupovat nechci, auto půjde na zrušení. Co to omotat skelnou vatou? Nebo máte jiný nápad?Díky
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

V Tescu mají nějakou pásku na omotání děr, ale nevím, jestli je to nezavařitelné, tak nejraději výměna a nebo plánovaná likvidace vozu musí přijít bohužel dřív.

A auto na zrušení? To je to auto co jsi nabízel tady: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... ght=#22430
a on ho nikdo nechce, či co?
Protože, jestli ho budeš rušit, tak se Ti vyplatí někomu z nás jej darovat za převod, ušetříš tak náklady na poplatek za ekologickou likvidaci vozidla, a obdarovaný za poplatky (cca 1200Kč) získá slušnej zdroj dílů, nebo auto, to už záleží co s ním kdo udělá.
Každopádně do šrotu neee. :!: :!: :!:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Který díl to je? Vždyť on není tak drahý a pak ho můžeš prodat zvlášť. Asi budeš mít problém ho jakkoliv udržet pohromadě-jak se to sype tak je konec. :cry:
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

denis píše:Který díl to je? Vždyť on není tak drahý a pak ho můžeš prodat zvlášť.
Má zkušenost je, že díly(sysláty) se zvlášť prakticky prodat nedají. Darovat možná, protože málokdo investuje do cesty pro starší díl, který ho i s náklady na dopravu vyjde dráž než díl nový, 100% neopotřebený.
Bohužel to v době, kdy jsem koupil Sierru, vrátil Modrého LADU majiteli a uklízel LADAsysláty, mělo pro některé z nich fatální následky (kovošrot, popelnice).

A v případě Siekecova auta je to nereálné, jak tuším auto se mu nedaří prodat a už vůbec je neprodejné bez výfuku, který by Sikec chtěl prodat zvlášť.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Já dával bosal z Ostravy a vyšel mě ten dlouhý díl+konec na +-800kč (ten zadek stál tuším 380kč). Nevím, je to na každém.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak opravit výfuk?

Příspěvek od Teepee »

sikec píše:Můj výfuk je děravý jak cedník. Zavařit nepůjde je zhnilý více než míně? Čím to omotat? Zkoušel jsem alobal (ten silnější) vydrželo to dva dny...Nový kupovat nechci, auto půjde na zrušení. Co to omotat skelnou vatou? Nebo máte jiný nápad?Díky
Jinak, taky jsem spravoval výfuk (poslední díl) tak, že jsem díru překryl pozinkovaným plechem (co dům dal), plech předtím řádně podmazal silikonem a pro jistotu ho k výfuku přivrtnul klempřskými šroubky do plechu (dají se do vrtačky, hrotem šroubu se plech navrtá a následuje závit, který se do plechu zašroubuje.)
Asi 14 dní potom výfuk upadl ve sváru trubka-tlumič...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Oprava vyfuku: neni horsi investice nez nakup tesnicich a samotvrditelych tmelu atd...
ja mel vyfuk mirne bouchnutej od spodu a tak proreznul prave v tomhle miste.
vzal jsem plech cca 0.7 mm sirka presne jako sirka tlumice vyfuku a omotal to kolem nej. trochu jsem to omazal silikonem aby se mezi ty dva plechy nemohla dostat voda... pak stahnout paskou nebo dratem (fakt fest a v miste kde se plechy prekryvaji opatrne zavarit.. (pouze ten novy plech, nikdy nechytat ke staremu vyfuku.. ( tam by to prorezlo nejdrive)
vysledek ? 1,5 roku to vydrzelo, (cca 30000km) pak vyfuck uhnil jinde.
Pokud je to nasledek prirozene koroze je velmi diskutabilni jak dlouho vydrzi zybtek.
Tmely a pasky jsou tak na 100km... nedoporucuju !
plech a silikon .. jedine co drzi:-)))
pokud novy vyfuk stoji do 1000kc asi ani tohle nema cenu...
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Vyfuk opravovat? Pokud to neni hrozne nutne, tak to nema cenu myslim. Vymenit prostredni a posledni dil neni problem i pro tak leveho tvora jako jsem ja. Cena take neni hrozna.

Pokud mas cas, tak je myslim dobre natrit novy vyfuk necim ochrannym. Nekde to sice asi opada, ale lepsi nez nic.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
sikec
Příspěvky: 22
Registrován: pon lis 22, 2004 15:26

Příspěvek od sikec »

copak silikon (normální ten v té tubě) vydrží teplotu, co je ve výfuku? Je to prostřední díl...Vše jde prakticky tudy...Pokud by ovšem silikon to vydržel (teplotně), tak v tom nevidím problém...Tak jak?
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Nechci rejpat,ale prostřední díl výfuku sem koupil od mušketýra na poslední bechyni za 250,- kč a ještě ten den sem za asistence žeryka vyměnil.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

střední díl fungl mám doma na prodej za 300
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Pátrač píše:střední díl fungl mám doma na prodej za 300
To Pátrač: pokud se ho chceš zbavit, tak ani nebudu říkat, že bych měl mít taky jeden střední díl (sice jetej, ale neděravej a na 03), ale na tohle dojetí, který potřebuje Sikec by mohl stačit. L.
Pool

Příspěvek od Pool »

Taky mám jeden střední díl v garáži, rezavej ale těsnící bez děr. Sikeci je Tvůj, jestli chceš.. (2101-jeden tlumič)
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Pátrač píše:střední díl fungl mám doma na prodej za 300
neslíbyl si ho náhodou mě??.. :wink:
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Little Red Riding Hood píše:
Pátrač píše:střední díl fungl mám doma na prodej za 300
neslíbyl si ho náhodou mě??.. :wink:
Jo bavili jsme se o výměně za brzdy ale už se to nějak velče. Takže máš o to furt zájem??
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“