1.7i zopar otazok

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ladadriv3r
Příspěvky: 94
Registrován: čtv kvě 22, 2008 17:46
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

1.7i zopar otazok

Příspěvek od ladadriv3r »

Zdravim! Mam otazku. Pred par dnami som ziskal motor 1.7i. Chcem ho namontovat do svojho sutazaku 2101. Otazka c.1: Ak to chcem hodit na karburator, ale chcem ponechat tyristor potrebujem RJ resp kablovacku z auta, v ktorom bola 1.7i? Otazka c.2: Mozem na ten motor hodit hlavu z 1.5 znizenu o 1,5mm. Otazka c.3: Aka ostra vacka je najlepsia pre 1.7 a aka je tam seriova?...DAKUJEM :)
ladadriv3r
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

1. musis zapojit komplet elektriku a muzes tak behat. nezapojis pouze cidla co jsou na vstrikovaci. jezdil jsem tak
2. muzes. tim dostanes uplne stejnou hlavu. z 1.7 je o 1,5mm nizsi nez hlava unifikovana 21011-xxxxxxxxx
3. pokud chces jezdit s ickovym zapalovanim, tak ciste seriova. ostra se hada s rj. zkousel jsem to
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
ladadriv3r
Příspěvky: 94
Registrován: čtv kvě 22, 2008 17:46
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladadriv3r »

aaaha...v tom pripade to hodim na normalny rozdelovac a karbec,pre mna je elektrika aj tak spanielska dedina..:D....a otazka k tej unifikovanej hlave z 1.5 kolko ju mozem stiahnut tak aby to bolo akurat a aby sa nestretol ventil s piestom??...poptrebujem ten motor postavit pomerne jednoduchymi upravami na co najvyssi vykon...absolutne mi nejde o spotrebu ani o zivotnost motora
ladadriv3r
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

ladadriv3r, a nebylo by možné snížit blok??

Já mám na 1,7 co stavěl Maysner sníženou hlavu o 2mm = hlava 07 snížená o 0,5mm.
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

ladadriv3r píše:a otazka k tej unifikovanej hlave z 1.5 kolko ju mozem stiahnut tak aby to bolo akurat a aby sa nestretol ventil s piestom??...
Vidím, že i mechanika motoru je Ti poněkud cizí. Protože pokud by jsi chtěl u řetězového motoru dosáhnout [...akurat...] a [nestretol ...] musel by jsi místo snížené hlavy použít NESNÍŽENOU hlavu a ještě těsnění o tloušťce cca 7 mm.
Viděl jsi např. příčný řez motorem?
Pánové - obzvláště Vy mladší a plní ideálů ... uvědomte si takovou jednu maličkost. Lada motor není dravec a vyrazit z něj, řekněme dalších 5 - 20 kW není otázkou stokorun a bez hlubokých (či alespoň) hlubších znalostí motorařiny je to o ničem. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

V poslední době mám takový pocit, že všichni by co nejlevněji a hlavně pokud by to šlo, tak co jerychleji, chtěli výkon nadupaného BMW, ale pokud možno jenom otočením nějakého knoflíku, který ne a ne najít. Ohledně snižování hlav a bloků a zvyšování výkonu motoru, je tu toho myslím celkem dost a dokonce i s výsledkama. Ale úprava není nikdy zadarmo a za den.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Veverka

Příspěvek od Veverka »

Ivo píše:V poslední době mám takový pocit, že všichni by co nejlevněji a hlavně pokud by to šlo, tak co jerychleji, chtěli výkon nadupaného BMW, ale pokud možno jenom otočením nějakého knoflíku, který ne a ne najít. Ohledně snižování hlav a bloků a zvyšování výkonu motoru, je tu toho myslím celkem dost a dokonce i s výsledkama. Ale úprava není nikdy zadarmo a za den.
Máš pravdu,na druhou stranu já bych tak něco podobného chtěl taky,pokud někdy dojde na GO motoru.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Veverka píše:
Ivo píše:V poslední době mám takový pocit, že všichni by co nejlevněji a hlavně pokud by to šlo, tak co jerychleji, chtěli výkon nadupaného BMW, ale pokud možno jenom otočením nějakého knoflíku, který ne a ne najít. Ohledně snižování hlav a bloků a zvyšování výkonu motoru, je tu toho myslím celkem dost a dokonce i s výsledkama. Ale úprava není nikdy zadarmo a za den.
Máš pravdu,na druhou stranu já bych tak něco podobného chtěl taky,pokud někdy dojde na GO motoru.
A potom staci napisat par riadkov o tych "knoflikoch", ktorych je dost vela a je v diskusii ticho uz mesiac. Vid.: Vrtám, vrtáš, vrtáme aneb objem ničím nenahradíš...
Roman
ladadriv3r
Příspěvky: 94
Registrován: čtv kvě 22, 2008 17:46
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladadriv3r »

Ludek, kedze samozrejme nie som genius, prave preto navsetvujem toto FORUM, mozno som mlady a neskuseny, ale niekde zacat treba...nemyslis?....predpokladam , ze ani ty si hned po tom ako si sa naucil chodit nezacal prerabat motory:))....nic v zlom, ale na co tu to forum potom je, ked polozim nejaku otazu pride sem niekto s evidentne bohatymi skusenostami a namiesto toho aby poradil tak skritizuje vsetko pod ciernu zem. PS: je mi jasne ze poriadny motor nepostavim zo dna na den a nebude to stat 100 ani 200 € ale daleko viac a urcite nepostavim boja schopny motor hned ten prvy. Mozno to bude az 3-4 motor, ale bude. Chcel by som vidiet teba v mojom veku....:))
ladadriv3r
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

ladadriv3r píše:ze ani ty si hned po tom ako si sa naucil chodit nezacal prerabat motory
Ne, to opravdu ne. V 19 letech jsem byl rád, že jsem dokázal vyjmout z rámu motor z Jawa 175, rozebrat a poskládat jej.
První motor, resp. výbrus motoru jsem si nechal udělat a zároveň s výbrusem mi poskládali i tzv. půlmotor = klika i s písty již byla v bloku a já si doma doskládal zbytek se sníženou hlavou o 1 mm. To byla má bývalá 2103, která mí na srazu v Trnavě po cca 3,5 kkm dokázala vytočit nějakých 7 tisíc rpm (video tu někde bylo). To bylo v roce 2004 (jistě dokážeš spočítat, kolik mi tenkrát bylo)
A další motor, tentokrát 1,8 jsem kromě výbrusu dělal celý sám v roce 2007.
Všechny (vlastně oba dva) motory jsem dělal jen proto, že ten první měl již natočeno hodně a věkem poněkud zeslábl a ten druhý jsem postavil jen proto, abych si dokázal, že to jde a nikdy jsem se nesnažil stavět Ladamotor na nějaký extrémní výkon. Takže oba dva motory byly/jsou v podstatě na sériovém výkonu, bez dalších úprav a tím i na slušné úrovni a spolehlivosti. Toliko ke mně a k mým zkušenostem.
Nyní ke Tvým otázkám:
Je lepší to "postavit" na karburátor z 2106 a vhodněji to natryskovat. K tomu rozdělovač a bezkontaktní zapalování.
V úhlech či stupních ostré vačky opravdu neporadím - tímto jsem se nikdy nezabýval. Myslím si však, že motor a sériová vačka 1,7i zabudovaný společně s převodovkou 2101 a diferenciálem 2102 bude pro Tvé potřeby (alespoň na chvíli) více než dostačující ... tedy v případě, že se nechceš zabít hned na první soutěži.
Ono nejde o to jen tu káru rozjet, ale taky projet zatáčku a zastavit!
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
ladadriv3r
Příspěvky: 94
Registrován: čtv kvě 22, 2008 17:46
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladadriv3r »

Ludek, dakujem za info. Neboj sa nestartoval som na jednej ani 10 sutaziach(jazdim od mojich 8 rokov), bolo ich podstatne viac a zatial som vsetky dokoncil :)Samozrejme motor 1.7i bude kompletne rozobraty, kedze neviem v akom je stave, nasledne dalsie opravy. Samozrejme pojde to na karbec, to zapalovanie bude pre mna tazky oriesok, kedze priznavam elektrika aj ked primitivna je pre mna spanielska dedina. Co sa auta tyka mam tam kvalitny podvozok, zgeneralkovane komplet brzdy(kedze plne funkcne zigulacke brzdy postacuju) a ako si uz spmenul prevodovka 2101 a diff 2102-4,44(zvarosvor :D) v aute mam "KLIETKU", sportove sedacky a pasy.

Temu som zalozil pretoze ani po dokladnom prestudovani fora som nenasiel informacie, ktore som potreboval(hlava,vacka) aj ked som sa dozvedel velmi zaujimave informacie, ktore mi urcite pomozu. Aj ked osobne si myslim, ze stiahnut hlavu o 1 mm(+ dalsie upravy) a udriet tam 289° vacku nebude problem a slapat by to malo

PS: K tej zivotnosti motoru, kedze staviam auto ciste na sutaze v ziadnom pripade nebudem pozerat na zivotnost motora alebo spotrebu. Ide mi o vykon. Chcel by som to dotiahnut na nejakych 120 koni a viem ze sa to musi dat pretoze mam znamych, ktory zo zigulackych motorov vydolovali viac...
ladadriv3r
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“