Var brzdové kapaliny?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Hurikán píše:Asi 3/4 náplně staré kapaliny a nové asi 1,5 dl.
Tedy 0,15l + 0,15l ... mno, bylo to 0,4l. Uvážímli, že se něco ztratilo do hader a na asfalt parkoviště (odhadem 0,05l) a buduli věřit výrobci těch 0,2l objemu, vychází mi ztráta při plnění 0,05l, tedy 25% což není špatné. V tom případě by při stejně kalkulované ztrátě měla litrovka teoreticky vystačit jak na brzdy tak i spojku ... mno, mne tedy ne :mrgreen: .

Jediné co mne mate, kam zmizela ta jedna čtvrtina z původní náplně? Pokud bych ji zahrnul do kalkulací, tak by ta litrovka prostě nevyšla.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Pavel V.
Příspěvky: 265
Registrován: úte zář 30, 2008 17:53
Bydliště: Loucká u Velvar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel V. »

Koko Loko píše:
Hurikán píše:Asi 3/4 náplně staré kapaliny a nové asi 1,5 dl.
Tedy 0,15l + 0,15l ... mno, bylo to 0,4l. Uvážímli, že se něco ztratilo do hader a na asfalt parkoviště (odhadem 0,05l) a buduli věřit výrobci těch 0,2l objemu, vychází mi ztráta při plnění 0,05l, tedy 25% což není špatné. V tom případě by při stejně kalkulované ztrátě měla litrovka teoreticky vystačit jak na brzdy tak i spojku ... mno, mne tedy ne :mrgreen: .

Jediné co mne mate, kam zmizela ta jedna čtvrtina z původní náplně? Pokud bych ji zahrnul do kalkulací, tak by ta litrovka prostě nevyšla.

Mno esejc na to nendeš až móc vědecky víš 8) Se na něákej čtvrtlitřík vybodni paňáč byl stejně nepoživatelnej..... :D
VAZ 2102 zvaný Žíža
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Měnil jsem brzdovku před měsícem (v půli června) - na přípravě pro STK mi řekli, že už je "řídká" - vodnatá.
Koupil jsem dvě balení (2 x 0,5 l). Měnil jsem způsobem "všechno starý ven - nový dovnitř". V předních prasatech jsem vyjmul destičky a prasata zatlačil na max dovnitř. Spotřeba nové brzdové kapaliny byla 0,3 - 0,4 l.
Jedinou nevýhodou tohoto způsobu bylo náročnější zaplavení systému a následné odvzdušnění, které jsem dělal 3x.
Doporučuju použití kvalitního nářadí a to očkových klíčů či GOLY. Ploché klíče "ožužlávají" šestihrany na odvzdušňovácích a to je potom "radost" povolovat (v mém případě jsem musel zadní váleček demontovat, povolit na stole a instalovat nový odvzdušňovací šroub).
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Takže jsem byl prozíravý, že jsem si přichystal 3 půllitrová balení Syntolu HD205. Musím to udělat všechno (brzdy spojka), ale vůbec se mi do toho nechce, teď jsem si navíc sevisní stání u domu zatarasil nadzemním bazénem.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Luděk Musil píše: Ploché klíče "ožužlávají" šestihrany na odvzdušňovácích a to je potom "radost" povolovat (v mém případě jsem musel zadní váleček demontovat, povolit na stole a instalovat nový odvzdušňovací šroub).
¨To ještě jde.Mě se totéž stalo na sousedovic favoritu . Jenže jeden šroubek co drží prasátko jsem utrhnul, takže se prase krájelo.A šlo tam nový.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Mně se na přední odvzdušňovák bez hran osvědčila matička M10. Přiheftnutím se to prohřeje a uvolní a pak to jde vytočit samo. Akorát to pak chce odvzdušňovák novej ne jezdit s tím s matičkou jako já... :roll: :P
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“