Cyklisté

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Kolik toho najezdíte na kole?

Nic
23
35%
Do 100km ročně
15
23%
Do 500km ročně
11
17%
Do 2000km ročně
15
23%
Do 5000km ročně
1
2%
Víc jak 5000km
1
2%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Kolo je úžasná věc . Velmi rád na něm rekreačně jezdím a oblečení - prostě něco vzdušného , nejlépe tričko a kraťasy . In móda je mi fuk . Ale pravidlo že - "kamkoli jedete na kole je to do kopce a proti větru" platí téměř 100% :P
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Cooper
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Cooper »

Já jezdím už měsíc na kole do práce.....Beru 3/4 kalhoty a ráno mikinu, odpoledne v tričku. Horší je batoh co mám na zádech. Mám to do práce asi 8 kilometrů a cesta mi trvá asi 20 minut. Na kole je to nejrychlejší, protože než se autobus nebo auto proplete přes věčně zacpanou "rudnou" tak jsem na kole už dvakrát doma :-) Průměrnou rychlost mi říká tacháč 27 kmh......a za měsíc jsem najel 290 km.
Lada 21044i r.v. 1997 "Láďa"
Lada 2105 r.v. 1984 "Ivan"

http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_3751.gif

http://www.flickr.com/photos/minicoopercz/

Akce roku: Ke každému vozu Lada, svářečka MIG/MAG Zdarma!!!!

Tři Sestry Lada Gang
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Saša píše:Ale pravidlo že - "kamkoli jedete na kole je to do kopce a proti větru" platí téměř 100%
Taky bych řekl.Vždycky jedu a říkám si, sfra zrovna dneska fouká vítr proti mě a když zastavím, tak je bezvětří, to je divný :lol:
Cooper píše:Průměrnou rychlost mi říká tacháč 27 kmh
Tyjo to seš borec´. Já jsem rád když udržím průměrnou na 20 km/h Ale zas je fakt, že jezdim jako výletník a netrhám rekordy.
Do školy jsem kdysi taky jezdil 8km tam a 8km zpět. Na starým favoritu- to byla herka.Ještě že už ho nemám. :mrgreen:
Ještě k tomu oblečku, docela bych si to i zkusil.Ale pro mne jako občasnýho turistu nemá smysl ho kupovat. Kokos taky nemám, až si jednou pořádně rozbiju kebuli, tak už mi máma aspoň nemůže říct že mě zabije. :D A budu to mít za sebou :D
Gery: Nemýlím-li se je letní a zímí obleček, ne? Jako rukavice- letní s ustřihlejma koncema prstů a zimní "plný"
Ty rukavice mám taky - gelový, a řekl bych že příjemně tluměj nárazy, obzvlášť v terénu. :)
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Taky zvladam prumerne kolem tech 20km/h, zalezi na tom jaky mas kolo, na horaku je to tak akorat. Vcera se mi podarilo pichnout, poprve v zivote jsem vymenoval dusi na kole s prevodovkou az jsem se divil jaka to byla pohoda... :ANAL:
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

utia píše: zalezi na tom jaky mas kolo, na horaku je to tak akorat
Mám trekingový, horáka jsem nechtěl, páč jezdím dost často i po silnicích.
Jinak já píchnul duši myslím asi taky jednou ale to je hooodně dávno, to jsem byl ještě mladej :lol:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tak to já jsem píchnul už několikrát, naštěstí nikdy ne daleko od domova :) Duše mam obě furt původní, lepim lepim, ale zato zadní plášť mam jinej. Né, že bych ho probrzdil, ale jednou se mi podařilo ho tak propíchnout, že po nafouknutí měl bouli... Ale duše po zalepení je furt v poho.
A nejkurióznější píchnutí bylo taky zajímavý. Stál jsem nad kolem a kecal s kámošem, normálně jsem měl obě nohy na zemi a ruce na řidítkach, ale neopíral jsem se, všechnu váhu jsem měl na nohou. No a najednou po chvíli zničehonic se ozvalo pssssss a kolo mi pod rukama kleslo :mrgreen: No nechápal jsem to, navíc to bylo na asfaltce před nádražím. Doma jsem pak našel v plášti zabodlej docela malinkej trn ze šípkový růže nebo co to tam roste za křoví :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Laďuša píše:zničehonic se ozvalo pssssss
Noo jen jestli to ucházela opravdu ta duše. :lol:
U Apače jsem nikdy nelepil,takže komplet obutí původní. :)
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Jojo, jenom duše, jinak by to bylo prrrrrrd :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Laďuša píše:Jojo, jenom duše, jinak by to bylo prrrrrrd :mrgreen:
no jak kdy :mrgreen:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Dnes jsem pokořil hranici 100Km nájezdu v tomto roce :| , normálně by to bylo tak 500-600Km, ale mnoho objektivních potíží mi brání aktivněji využívat toho skvělého šlapacího vynálezu :( . Ovšem je to tragické, uvážímli, že do toho padl litr za nové kliky, osu a šlapky. A že se ještě plánuje nový řetěz a kazeta. To je na opravy pomalu náročnější jak Lada :mrgreen: . Jinak v buzioblečku nejezdím, neb by to byl asi strašný pohled, ale bez helmy ani rana. Helma není machrovina, ale životní nutnost, bez ní mám značně nepříjemný pocit.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Koko Loko píše:To je na opravy pomalu náročnější jak Lada
Ty máš ruské kolo? :lol:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Koko Loko píše: do toho padl litr za nové kliky, osu a šlapky.
Hele, střed (to, jak na tom drží kliky se šlapkama) se dá koupit? Jak máš starý kolo? Páč na tom mým jsou tam už docela vůle, ale je to 10 let starý kolo, tak by mě zajímalo, jestli teda je šance na to splašit nový...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Koko Loko píše:Dnes jsem pokořil hranici 100Km nájezdu v tomto roce :| , normálně by to bylo tak 500-600Km, ale mnoho objektivních potíží mi brání aktivněji využívat toho skvělého šlapacího vynálezu :( . Ovšem je to tragické, uvážímli, že do toho padl litr za nové kliky, osu a šlapky. A že se ještě plánuje nový řetěz a kazeta. To je na opravy pomalu náročnější jak Lada :mrgreen: . Jinak v buzioblečku nejezdím, neb by to byl asi strašný pohled, ale bez helmy ani rana. Helma není machrovina, ale životní nutnost, bez ní mám značně nepříjemný pocit.
zajimavy, ja jezdim na kole od malicka docela dost a helmu sem nejak nikdy nepostradal. asi nejezdim tak moc na hrane :-)

pouziti helmy jiste schvaluju, jen tak dumam, ze bych si ji driv asi poridil na lyze nez na kolo :-). jen takove zamysleni :-)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Koko Loko píše:pokořil hranici 100Km nájezdu v tomto roce
Uvážíme li letošní póčo tak je to pěkné . Někdo to nenajede ani za 10 let .
Když je pěkně tak na kole jezdím navečer každý den a ujedu zhruba 30km . Chci si totiž dát nějaké to pivko a než abych seděl v hospodě tak raději někam jedu a tu a tam se na jedno zastavím .
Dnes jedu busem do kopců (cca 600m/nm) a poté hezky lesem a polníma cestama dolů k Labi (cca 145m/nm) Poté kousek lodí a po cyklostezce domu . Jdu promazat kolo a vyrážím .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

plavec píše:Ty máš ruské kolo?
Ne, vytrhl se mi závit pro šlapátko v jedné klice, tím se spustila lavina. Pořídili se nové kliky a šlapky, ale zjistilo se, že je potřeba delší osa. Svůj vliv na to měl i fakt, že se místo "horských" klik koupily "trekingové" co mají o chlup více zubů a bylo potřeba širší osy, aby to sedělo. Samozřejmě, se potom zjistilo, že rok starý řetěz je tak vytahán, že s novým tácem moc nekamarádí, takže jsem vylovil jeden zánovní co jsem mu ohl kdysi článek a z různých zbytků jsem nouzově snýtoval jakžtakž použitelný řetěz. Jenže ten má trošku snahy na jeté kazetě trošku střílet. Takže proto nová kazeta a řetěz :| :mrgreen: .
Laďuša píše:Hele, střed (to, jak na tom drží kliky se šlapkama) se dá koupit?
Všechno se dá koupit, záleží jaký máš systém, já mám tuto archaičnost http://www.kupkolo.cz/produkty/Osy_56/Ctyrhran_772/ . Nicméně svět kolotecniky je tak složitý, že bych doporučoval konzultaci v nějakém rozumném kšeftě.
JmJ píše:zajimavy, ja jezdim na kole od malicka docela dost a helmu sem nejak nikdy nepostradal.
Já také jezdil dlouho bez i párkrát šel k zemi a v pohodě. Nicméně jsem také viděl bezhelmového cyklistu co jej pošťouchlo auto a něco hodně důležitého mu vytékálo z hlavy rozťaté o obrubník ... nakládali ho havrani. Kolegu z práce ta helma zjevně také zachránila, rozštípal se v lese, pěkně se pomlátil, helma na kaši, ale hlava celá, jen trošku potrhaný ksichtík. O pořízení helmy jsem dlouze uvažoval ... ale psychický blok mi bránil, pak koupil a jak říkám, když nani zapomenu a vyjedu mám nepříjemný pocit.
Saša píše:Když je pěkně tak na kole jezdím navečer každý den a ujedu zhruba 30km .
Ano, taky mám takové okruhy, jeden 45Km když je čas a jeden malý oddechový 20Km, ten má i jednu hospodu, ale nikdy jsem tam ještě nezavítal. Mě pivo táhne jen když jej nemohu :mrgreen: . Touhle dobou bych dávno jezdil do hokny na kole což by hodilo 16Km denně, ale neočekávaný "objektivní důvod" mi brání a tak jezdím autem, abych vše stihl.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“