2103 - Jahůdka - lahůdka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

Ahoj Hurikáne, jestli stojíš o názor, mě se to nelíbí. Auto je už přeplácané a ztratilo lehký design. Připadá mi teď jako taková ta bytelná kompaktní amerika, a ne jako původně lehkonohý Fiat. Nejlépe je to vidět na fotkách z Habrovan, fotka 30/37 s popisem "Tak kde jste? Čekám." Auto se opticky zkrátilo a zároveň zvýšilo. Méně je někdy více.

I já jsem permanentně puzen k vylepšování. Vždycky to zkusím a nakonec to stejně sundám, protože design žigulíků je velice choulostivý na změny, chromy a podobné srandy byly naladěny tak akorát, a zvyšování dojmu mnohdy vede k oné "pakistanizaci", tedy ověšování auta všemi možnými cingrlátky a náplatky, až vypadá jako vánoční stromeček.

Dle mého - podotýkám že mého - názoru sluší Ladě ona tovární zdobná střídmost a tyto doplňky její vzhled deformují.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

lionol píše:I já jsem permanentně puzen k vylepšování. Vždycky to zkusím a nakonec to stejně sundám, protože design žigulíků je velice choulostivý na změny, chromy a podobné srandy byly naladěny tak akorát, a zvyšování dojmu mnohdy vede k oné "pakistanizaci", tedy ověšování auta všemi možnými cingrlátky a náplatky, až vypadá jako vánoční stromeček.
Dle mého - podotýkám že mého - názoru sluší Ladě ona tovární zdobná střídmost a tyto doplňky její vzhled deformují.
Tohoto jsem naštěstí ušetřen, auto, obdobně jako ženská po ránu, jsou nejhezčí tak, jak byly stvořeny. A pokud v tu chvíli to kouzlo nemají, nic dalšího to už nezlepší. A pokud zkrášlit, tak jen dočasně, pro radost, něčím co se dá snadno odstranit.
Takže lemy ano, mezikruží ano, protože vím, že je pod tím to, co se mi opravdu líbí a co mám rád.
Jen stejně jako u něžného pohlaví nechápu, proč mají zapotřebí se takhle pitvořit.
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... &start=295
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Sezona 2010 zahájena úspěšně

Příspěvek od Hurikán »

Od srpna loňského roku uplynulo již mnoho vody (někde bohužel doslova) a moje téma se propadlo až někam ke dnu této sekce. Tak aby mě nezmizelo, tak se zde podělím o pár novinek. Za ten čas se jich nastřádalo povícero, ale nyní se zde zmíním o jedné aktuální, kterou mám ještě v živé paměti.


Tento víkend se v Brně konalo několik velkých akcí. V rámci postupně vrcholícího programu Brno - město uprostřed Evropy se po Muzejní noci, sérii ohňostrojů, atd. konala mmj. i Dopravní nostalgie. Její součástí byly jízdy historických šalin (vč. parní Caroline), autobusů, trolejbusů a několik pravidelných spojů parních vlaků. Souběžně v sobotu začal na Výstavišti Autotec, Autosalon a premiérově i Classic Show. A právě o této posledně jmenované akci se rozepíšu trošku podrobněji.



Classic Show je veletrh renovátorských dílen, veteránklubů, výrobců a prodejců dílů a příslušenství na historická vozidla, prodej historických vozidel a v neposlední řadě i sraz majitelů těchto vozů. Celá akce byla zaměřena na youngtimery, čili na automobily padesátých až sedmdesátých let. Srazová část se konla dva dny a byla doplněna bohatým kulturněspolečenským programem nebývalé šíře.

V sobotu brzy ráno účastníci přijeli na výstaviště, kde zaparkovali na předem určená místa, kde se vozidla řadila dle značek a typů. Během dopoledne jsme si mohli projít celé výstaviště a věnovat se každý svému. Lehce po poledni se předem vybraná vozidla seřadila a odjela do centra města, kde se přidala k vozidlům TMB a podpořila tak účinek dopravní nostalgie. Odpoledne se účastníci postupně vraceli na výstaviště. Tady musím poděkovat klukům z PHSOS, kteří mě vzali pod svá ochranná křídla, vytvořili kolonu a společně naši čtyři Žigulíci za patřičného doprovodu majáků sirén a uskakujících chodců, projeli z nám. Svobody zpět na Výstaviště. Opravdu nezapomenutelný zážitek. :D

Večer začala bezprecedentní kulturněspolečenská část programu, kdy se v oddechovém parku Riviera (těsně sousedící s Výstavištěm) konala Big Classic Party. Hudebně-taneční akce s téměř šestihodinovým živým vystoupením několika kapel. Produkce se až na jednu výjimku zcela nesla v atmosféře zlatých šedesátých a sedmdesátých let. Dobové oblečení účastníků vše jen podtrhovalo. I zde byl zajištěn kvalitní catering, takže ani žaludky nepřišly zkrátka. :P

V neděli pokračovala akce na Výstavišti. Na programu bylo hodnocení vozidel několikačlennou odbornou porotou, která vozidla hodnotila a zařazovala do různých soutěžních kategorií. Dále proběhla Jízda elegance, která byla opět hodnocena. V poledne proběhlo v pavilonu A vyhlášení výsledků a předání cen jak účastníkům, tak i vystavovatelům. Odpoledne vybraná vozidla zamířila k TMB, odkud se přesunula do centra na nám. Svobody a následně i na Dominikánské nám. Tam jsme se připojili k vozidlům TMB a proběhla zde další propagační výstava. Po návratu na výstaviště jsem si vyřídil poslední záležitosti, rozloučil se a se slzou v oku odjížděl v paprscích zapadajícího slunce domů.

Akce to byla vskutku impozantní, s bohatým programem, kdy se nikdo ani vteřinu nenudil. Její rozsah a vzájemné překrytí s jinými akcemi bylo bezprecedentní. Pár drobných chybiček na kráse se sice objevilo, ale vzhledem k tomu, že jde o zcela novou akci, tak se jedná opravdu o maličkosti. Doufám, že se příští rok fenomenální Classic Show opět zopakuje.

Nejvíce mě na této akci šokoval a potěšil současně fakt, že i při účasti více než dvou set vysoce kvalitních strojů, se Jahoda ve startovním poli neztratila a co víc, dokonce se dobře umístila hned ve dvou kategoriích! Nejprve zvítězila v kategorii Nejlepší automobil do rv 1975 a následně ji odborná porota přidělila páté místo v Jízdě elegance! Takovéto uznání jsem tedy opravdu nečekal a obrovsky mě překvapilo.


Přidám jednu ilustrační fotku tří krasavic:
Obrázek

Jak je vidět, tak jedna krása přitahuje další. :P :D


Ostatní mé fotografie z této akce najdete v této galerii. Nebo ještě líp v této prezentaci, kde jsou fotky v plném rozlišení přes celou plochu monitoru. Vzhledem k množství fotek jsem je tentokrát trošku zmenšil, neboť bych je nahrával asi až do zítra. :) I tak ale stojí za to. ;)




Další informace o probíhajících a proběhlých akcích:

Oficiální web Classic Show
Brno - město uprostřed Evropy
Program celého festivalu
Naposledy upravil(a) Hurikán dne pon čer 07, 2010 21:36, celkem upraveno 3 x.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tý jo. Tak to je moc pěkný :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Máme nějaký smajlík vyjadřující závist ? Jistě bych ho použil :D
Mimochodem, máš nějaký kontakt na bývalého majitele, pokud ještě žije, tuší že se jeho bývalé vozidlo dostalo k velice pečlivému majiteli a že slaví takové úspěchy ?
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Kontakt na bývalého majitele samozřejmě mám. Jestli ale ještě žije je otázka. Jisté jen je, že internet neměl a téměř jistě nemá ani teď. Musel bych ho kontaktovat klasickou poštou. Pokud to vyjde, tak bych se u něho (nich) někdy chtěl zastavit.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

Michal Pokorný píše:Mimochodem, máš nějaký kontakt na bývalého majitele
a co takhle kontakt na ty slečny?? :P
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Že jo, taky jsem si radši uložil obrázek se slečnama (v tom větším rozlišení)... :mrgreen: Prostě u toho auta sluší
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

EMI píše:a co takhle kontakt na ty slečny?? :P
Ty jsou, co? :P 8)
Laďuša píše:taky jsem si radši uložil obrázek se slečnama
Bohužel tato fotografie nemá to nejlepší pozadí. :( Myslím tím samozřejmě fotopozadí. Pozadí obou slečen je dokonalé. 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Jaký pozadí? Toho jsem si vůbec nevšim :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

přes popředí neni vidět, tyjo a vono je tam i nějaký auto :mrgreen:
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Abychom však příliš neodbýhali od tématu, která je tedy ta Jahůdka-lahůdka ? 8)
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Dle šatů si troufám tvrdit, že Jahůdka je ta vlevo.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
zigul01
Příspěvky: 2048
Registrován: pon úno 11, 2008 16:47
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zigul01 »

tojo ty jsou 8) :shock:
Lada je nejlepší auto na světě a budu ji mít furt !!! LADA IS THE BEST CAR!


lada 21044 1700i
_____________________________________
LADA 2101.1200 (nastupuje 1600rs)
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Ta blondýnka je opravdu moc hezká, ta brunetka taky, ale když já jsem spíš na blond :-D, jak se to říká, každý je přesně na druhej opak, než má doma :-D

Hurikáne, krásný vozidlo, fakt stělesnění elegance, ale nedá mi to a rýpnu si. Ty bílý lemy mu něco berou. Dávají mu takový moc humpolácký nádech :-P Mít ty lemy černej oddělovací pruh od disků, tak je to dokonalost.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“