Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No nějaké "trosky" jsou tam také k vidění :mrgreen: , ale já bych řekl, že vidím Házmburk, že ? 8)
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
karloslt
Příspěvky: 43
Registrován: sob lis 01, 2008 01:02
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karloslt »

šálí, Trosky to nejsou (ale trosky ano) :D
karloslt
Příspěvky: 43
Registrován: sob lis 01, 2008 01:02
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karloslt »

Michal: jojo, náš milý Hanžburek. Ještě by mne zajímala, na které trati to je :-)
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No..... která to asi může být ? 8)
Nějaké oblíbené fotomístečko, že ? :mrgreen:
http://www.svestkovadraha.cz/fg_vinobra ... c_0501.jpg
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Dneska jsem byl na velice zajímavý přednášce. http://faraday.fel.zcu.cz/wordpress/wp- ... 4_2010.pdf

Jo, to bych vydržel poslouchat celý dny. Člověk se leccos zajímavýho dověděl... Aby ne, když přednášející dělá ve Škodovce 50 let... 8)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Hm, a něco podrobnějšího by nebylo?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Připomeň se mi na srazu, takhle nevim, co psát, bylo by to asi docela na dlouhej příspěvek a eště bych se do toho zamotal a na to a ono zapomněl... :D
Ale třeba si vybavuju jednu z tvých oblíbených hlášek, že když z bran Škody vyjelo Eso ES499.1, tak i Japoncí byli ve střehu. Pan docent Šulák byl ovšem skoro smutnej, že se jim nepodařilo prosadit všechnu moderní techniku tehdy dostupnou a i přesto, že Eso bylo velice moderní vozidlo, tak to byl vpodstatě pouhej kompromis... :wink: 8) :|
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Laďušo, taky se setkáváš s tím, že v prvním voze za Plecháčem to při řazení šuntů silně trhá? Já s tím teď jel a dost mě to překvapilo...
Někdo tvrdí, že jsou to vadný kuple, kde je vůle, někdo zase, že je to vůlema v podélném přenosu sil, někdo zase, že je to těma šuntama, nebo sjížděním ze šuntů, tak já už nevím. :shock:
-------------------
Sice se jim nepodařilo prosadit všechnu techniku, ale ESO a Peršing jsou přesto krásné a kvalitní stroje s výborným řídicím systémem, narozdíl od šmejdů typu 810 a podobných nevlaků, na nich je určitě radost jezdit. :)
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Honzo, tak tutoho jsem si teda nikdy nevšim (a to u R a Sp do KT zpravidla volim první vagon). Buď teda na naší trati ani nešuntujou (jsou šunty i mezi sérioparalelem a sérií?) a nebo to byla ňáký chyba u tvýho pozorování. Schvalně, až zas pojedu v prvním voze, se na to zaměřim.
Nicméně, když se zamyslim nad tim, co to šunt je, tak se mi moc nezdá, že by to ňák mělo trhat s vlakem. Při odbuzování eště víc klesá moment motoru, ten ve vyšších rychlostech už tak neni moc velkej (u sériovýho motoru) a eště po odbuzení padne. To spíš při sjíždění z těch šuntů by to teroristicky mohlo chytnout ňákou tu sílu, třeba při jízdě do kopce.... Každopádně nevim.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

:cry:
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

:stop: rušení železničních tratí :stop:

Koukali jste někdo na Čs. filmu na snímek Zbraně pro Prahu? Pěkný to bylo a odehrávalo se to prakticky celý na kolejích. Vlak hlavních osob ved Čtyřkolák 434.2, ňáký ty pancéřový vlaky tam byly... Jo, se zájmem jsem to zhlídnul :)


A navíc jsem dopoledne byl v Přešticích, kam v rámci oslav osvobození zajel zvláštní vlak v čele s plzeňskou Šlechtičnou 475.111
http://ladusa.rajce.idnes.cz/Slechticna_v_Presticich/ fota zde
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

V rámci akce Diesel tour 2010 došlo dneska k dvojímu průjezdu zvláštního vlaku v čele s Bardotkou T478.1004 (751.004) skrz Klatovy. Podařilo se mě ho vyfotit na všech třech tratích, který přes Klatovy vedou. Na plzeňskej, horažďovickej (babinskej) i železnorudsko-domažlickej. Z šotohlediska jsem dneska spokojenej.

http://ladusa.rajce.idnes.cz/Bardotka_v ... 15.5.2010/
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Tak a teď k běžnému provozu. Dnes jsem spatřil projíždět přes Lovosice rychlík s otevřenými dveřmi u posledního vagónu. Vyhodnotil jsem to jako závažné pochybení vlakového doprovodu!
Laďušo, a ty se té chátry nádražácké věčně nezastávej :P Na pranýř s nimi !! 8)

A jedna pozitivnější věc. Při jízdě rychlíkem z Roudnice n.L. do Lovosic jsem navštívil WC. Nu, pravda typické kouzlo 70.let, ovšem zcela nečekaně to tam VONĚLO, na míse bylo při nejmenším zánovní, ne-li nové, "prkénko" , byl tam jak toal. papír tak i ubrousky na ruce, dokonce mýdlo a tekla TEPLÁ voda 8)
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Michal Pokorný píše:Dnes jsem spatřil projíždět přes Lovosice rychlík s otevřenými dveřmi u posledního vagónu. Vyhodnotil jsem to jako závažné pochybení vlakového doprovodu!
Měls to hlásit! :P
Michal Pokorný píše:Při jízdě rychlíkem z Roudnice n.L. do Lovosic jsem navštívil WC. Nu, pravda typické kouzlo 70.let, ovšem zcela nečekaně to tam VONĚLO, na míse bylo při nejmenším zánovní, ne-li nové, "prkénko" , byl tam jak toal. papír tak i ubrousky na ruce, dokonce mýdlo a tekla TEPLÁ voda 8)
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :koko:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“