Lada Turbo - Málo peněz, hodně muziky?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pája »

Atex píše: A jak jsme se bavili o tom intercooleru, ze je v motorovem prostoru, tak byl stale uplne ledovy stejne jako cele saci potrubi.
Ještě aby ne, když turbo netlačí a jen se to chladí nasávanym vzduchem.
VAZ 1800kk na prvočinitele
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

Pája píše:
Atex píše: A jak jsme se bavili o tom intercooleru, ze je v motorovem prostoru, tak byl stale uplne ledovy stejne jako cele saci potrubi.
Ještě aby ne, když turbo netlačí a jen se to chladí nasávanym vzduchem.
Ano takto by to bylo, kdyby byl propojeny se sacim potrubim :-). Dnes jsem mel vzacnou navstevu a to Turbozigiho. Pri te prilezitosti jsme to meli nakople s kompletne zapojenym sanim. Ten zvoucek bych mohl poslouchat porad, to je balada :heart: :heart:
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

on turbožigi na náš klub nezapoměl :partyman: hurrá a co ses dozvěděl ? tomuhle říkám úpravy a ne ty chujoviny co dělá dotyčný s modrou 01 :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Marťas »

rosta píše:chujoviny co dělá dotyčný s modrou 01 :lol:
Aby si to někdo s modrou 01 nevzal osobně, ne každej jí prasí :lol: :P
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Peknej zvuk... jakej das koncovej tlumic? Na turbine dobre zni ten nerezovy valec s velkou koncovkou jako maji treba lancery a imprezy. Jeste aby dobre chodil v zatezi az ho protahnes.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
zigul01
Příspěvky: 2048
Registrován: pon úno 11, 2008 16:47
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zigul01 »

rosta píše:tomuhle říkám úpravy a ne ty chujoviny co dělá dotyčný s modrou 01 :lol: :lol:
tos myslel me jo ......... no coment

Atexi pekny :) uz se tesim az to uvidim na zivo
Lada je nejlepší auto na světě a budu ji mít furt !!! LADA IS THE BEST CAR!


lada 21044 1700i
_____________________________________
LADA 2101.1200 (nastupuje 1600rs)
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

Ondra 07 píše:Jeste aby dobre chodil v zatezi az ho protahnes.
Tak pokud tento vikend budu makat jako predchozi, tak bych to chtel uz projet.
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Maniac
Příspěvky: 227
Registrován: čtv zář 25, 2008 08:50
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maniac »

šikovnej :D. Jinak to bublání je normální pokud nemáš origo tlumiče a katalizáor. Já sám o něm hodně uvažuju aby mi to tak nedunělo ve vyšších otáčkách. JIank jen tak dál chlape:)
Moje www stránky k nakouknutí:

http://www.ladavixen.com/

Její jméno je " Vixen " .
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

Maniac píše:šikovnej :D. Jinak to bublání je normální pokud nemáš origo tlumiče a katalizáor. Já sám o něm hodně uvažuju aby mi to tak nedunělo ve vyšších otáčkách. JIank jen tak dál chlape:)
Stejne mi to bublalo i na origo aute, tomu znamemu ne, to byla prvni vec ktere jsem si vsiml.
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Atex, dělali jste na tom třeba ventily nebo něco??... i se změnou vule dostane motor jinej zvuk.. ale vzhledem k té zástavbě bych se moc nedivil že je to jine než v serii..
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Little Red Riding Hood píše:dělali jste na tom třeba ventily nebo něco??
Myslim ze Atex do toho bloku a hlavy vubec nehrabal, navic na lancii si ventily sam urcite neudelas. Serizuji se tak ze meris vuli a podle toho vkladas specialni podlozky do tech hydrokyblicku ktery kryjou pruziny ventilu. Jakmile si podlozky nameri, tak je musi objednat a pomoci pripravku a spec. klesti vymenit. Ale tohle se dela jen kdyz davas treba jinou vacku nez na kterou to ve vyrobe seridily, jinak do toho nehrabat, aby se pripadny fistron nedivil, ze je to horsi nez kdyz se do toho vlozil. Potom samotne vule by se meli sami udrzovat tlakem oleje, proto hydrostelung... :mrgreen: Tohle jsem se o italech dovedel z ust znameho, je to zkuseny servisak, zadne ucho po vyuceni co se do posledni chvile rozhodovalo jetsli mechos, nebo kuchar... :D
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

jojo tohle seřizování měl taky fiat 125 special-náš dědek ho měl a byla to raketa-1600 2 krát OHC
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

Dnes jsem dodelal vsechny zakladni veci aby auto mohlo jezdit, zadni brzdy byly v haji (valecky), tak jsem tam praskl nove fenoxy. Jeste mam trochu zmatek v cidlech na olej a na vodu. Na olej to ma 4 konektory, zigul 2 :-P Jen zjistit ktery je ktery :-). Jinak vsechny svetla sviti a blikaji. Takze pokud panbuh da a jeste zitra nebide nejaky slejvak, tak to pujdu konecne projet. Uaaah to jsou nervy :confused2:
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

Tak trochu priblbly dotaz .... Co kdyz pres turbinu nepujde voda? Upecu ho? U zadnych jinych motoru jsem to nevidel, at uz jsou velke, male... Proste nechapu na co to tam vubec je, ani Fiaty to nemaji, jen Lancie. Z nejakych zahadnych duvodu mi to nechce nacucnout vodu, tak nevim co s tim.
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Cooper
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Cooper »

Já velké turbo s vodou na lokomotivě vídávám denně. Když se přehřeje, tak praskne.
Lada 21044i r.v. 1997 "Láďa"
Lada 2105 r.v. 1984 "Ivan"

http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_3751.gif

http://www.flickr.com/photos/minicoopercz/

Akce roku: Ke každému vozu Lada, svářečka MIG/MAG Zdarma!!!!

Tři Sestry Lada Gang
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“