Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Krom parní jsem ještě v žádné lokomotivě nebyl . Netuším ani jak jsou dnes řešeny pohony elektrických mašin , ale nebudu asi daleko od doměnky že jsou tam frekvenční měniče . Pár jsem jich už spravoval (samozřejmně né z lokomotivy) . "Největší" pro motor 5.5kW . Mohou se napájet jak stejnosměrným tak střídavým napětím . Už se o nich zmínil EMI . Výstupní kmitočet se může většinou měnit cca od 0.5Hz až po 500Hz a tomu odpovídá i rychlost otáček motoru . Naprosto parádní zařízení a navíc odpadá nutnost použít převodovky (třeba frézka či soustruh) .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
MacGyver
Příspěvky: 1541
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MacGyver »

No jo, parní lokomotiva, z tý jsem byl jako malej vždycky úplně hotovej, když přijela na špičák musel jsem vidět, jak přijíždí a jak odjíždí a jak se jí vždycky hejbou ojnice a všechny hejblata kolem kol, nejlepší pak bylo když podhrábla. Chodili jsme se tam s babi vždycky koukat na pravidelnou historickou jízdu, taky jsem byl párkrát uvnitř podívat se na topeniště a strojvedoucího, ale to už je hodně dávno :( . Elektrický lokomotivy mě už tak neuchvacovaly, tam se skoro nic nehejbalo :lol:

Obrázek
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Ano ano, rozvod Heusinger :) Ty pohyby ojnice a spojnic mě fascinujou dodnes, hlavně na pomalu jedoucí lokomotivě.
MacGyver píše:Elektrický lokomotivy mě už tak neuchvacovaly, tam se skoro nic nehejbalo
No, na některých se toho hejbe až dost :mrgreen:
http://4rail.eu/swe/sve_mtab_de3nr1219_ ... 2009_L.jpg
http://www.voba-medien.de/assets/images ... 00-517.jpg
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Laďuša: experimentoval s tím tuším Siemens u jedné elektrické jednotky, troleje byly nataženy nad sebou podél trati, lyrovité sběrače šly na pravou stranu mimo profil vozu.

Jinak v tom silnoproudu se zatím tolik nevyznám, momentálně sbírám literaturu a před nástupem na dráhu to chci dostat do krve, abych taky věděl, co se děje za zavřenými blokovanými dveřmi strojovny. :)
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Laďuša píše:Ty pohyby ojnice a spojnic mě fascinujou dodnes, hlavně na pomalu jedoucí lokomotivě.
Hlavně na tříválcích že, s rozvodem pro střední válec. Nicméně taková vůně nafty z ušmudlané Zamračené... Ale určitě by se to omrzelo, mít denně černý ruce a neustále čuchat naftu a olej.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Honza 21061 píše:Laďuša: experimentoval s tím tuším Siemens u jedné elektrické jednotky, troleje byly nataženy nad sebou podél trati, lyrovité sběrače šly na pravou stranu mimo profil vozu.
Jojo, to je ono, úplně tu fotku vidim :) Mam takový tušení, že to drželo rychlostní rekord, nebo se pletu?
Teepee píše: Nicméně taková vůně nafty z ušmudlané Zamračené... Ale určitě by se to omrzelo, mít denně černý ruce a neustále čuchat naftu a olej.
Tuta vůně se mi strašně líbí, vždycky, když se konečně oteplí a na nádražích to pěkně začne bejt cítit... Omrzení tě nepovim, přece jenom to nečucham furt, ale líbí se mi to víc, než odér parní lokomotivy
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

A co teprvé hukot rozjetého Banánu na 160 km/h s nějakým Eurocity, to je vůně. :P
---------------------------
Nějaký rekord to drželo, ale už si nepamatuju hodnotu a jak dlouho. Ale my jsme na dlouhou dobu zabodovali se Slovenskou strelou s tím systémem pohonu Sousedík, označení toho vozu už nevím, ale stojí před muzeem Tatra v Kopřivnici (mimochodem z tak zprasené "rekonstrukce" se musí zvednout kufr i totálnímu laikovi...) :evil:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Honzo, téma Slovenský strely jsme rozebírali pár stran zpátky, přesně na tutej a následující: http://forum.ladaklub.com...p=266655#266655 :) Ale dyť jsi se tak zúčastnil, nebo ne?

_________________________
Při jednej debatě soukromýma kanálama jsem se malinko koukal do části mých archívů, tak to sem taky rovnou dam:

Přesun do minulosti (Nová Bystřice, 22.8.2008)
Obrázek

Osumsetjednatřicítky (UŽST Klatovy, 3.4.2009)
Obrázek
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Laďuša píše:Osumsetjednatřicítky
Tady taky :twisted: :P http://www.youtube.com/watch?v=GH__3qYfKq8&feature=fvw .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Ani na to nekliknu, úplně vim, co to je za video! :evil: :axe: Až jednou propadnu těžký depresi a ty mě to pošleš, tak nevim, nevim.... Ale to je útok na city, jak nízké... :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

:goodman:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Laďo klid, všichni tam jednou musíme. :wink: :lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Ze šotouškého hlediska by se to dalo chápat, ale já taky nestojím a nebrečím u řady vyřazených "klacků" B732 z naší garáže a to se o mně tvrdí, že jsem typicky "klackový" řidič. :) Naopak, jsem rád, když do ředy přibyde další, na kterém se člověk dneska akorát tak huntuje víc, než na tom automatu a za stejný peníze. :?
Nic nemůže trvat věčně...
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

http://www.youtube.com/watch?v=_UM-8bGsBSk :heart: 8)

Jak tam ve 2:31 nahazuje na Banánu ty stupně, to je pohled. A vůbec celá jízda... tohle na busech nemáme. :)
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“