Hovadiny VI

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

MacGyver píše:Test
Zpátky do lavic
http://zpravy.idnes.cz/zaverecny-test-0 ... asp?id=302

No tak bych dostal pětku :oops: , ovšem u mě a diktátů žádná vyjímka :lol:
25 za dva :)
ve skutečnosti jsem ale na tom ve škole býval hůře :/
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Ty bláho, 7 chyb (za 4), to je dost... To řikam furt, že bych češtinu zaved povinnou i na vejšce. Na svojí obranu ale musim podotknout, že psát bez chyb se dá i bez znalosti těch odborných a latinských názvů slov (jako třeba kohyponymum :shock: ) a tak...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

ja som mal 8chyb :-D a to som z ineho štátu :-D
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Laďuša píše:... psát bez chyb se dá i bez znalosti těch odborných a latinských názvů slov (jako třeba kohyponymum :shock: ) a tak...
Souhlas - měl jsem 4 chyby (za 3) ,ale dvě byly za zmíněné "hieroglyfy" (kohy....něco), o kterých jsem v životě neslyšel. Zbývající dvě za čárky před "a" a "nebo". To už jsem zapomněl - asi věty vylučovací ???
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Já taky dostal za tři (23 bodů) Ale co proboha byly ty Kohyponymy a ty druhý nesmysly... To jsem taky ve škole nikdy neslyšel...
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Petr HC píše:Zbývající dvě za čárky před "a" a "nebo". To už jsem zapomněl - asi věty vylučovací ???
Jo, tady jsem se taky chytil :mrgreen: Jako na čárku to celkem i zní, ale nezdálo se mi to... ňáká takovádle věta to nejspíš bude, já si to nepamatuju. A vlastně jsem tuto nikdy pořádně neuměl. Učitelky většinou nechápaly, že text a tak mam bez chyb a ve větných rozborech to nebylo až tak slavný. Asi si mysleli, že snad při psaní přemejšlim nad typama vět a co je jaký příslovečný určení bo co :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Jelen píše:Já taky dostal za tři (23 bodů) Ale co proboha byly ty Kohyponymy a ty druhý nesmysly... To jsem taky ve škole nikdy neslyšel...
Stejný počet bodu a stejnej problem s tím latinským výrazem kohop-něco... :roll:
Uživatelský avatar
MacGyver
Příspěvky: 1541
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MacGyver »

Jo, to jsem zapoměl, já měl 19 bodů. Diktáty a rozbory vět nikdy nebylo moje, slohovka taky často nevylepšila průměr. Vždycky jsem musel nahánět známku z češtiny básničkou a nebo našrocenou literaturou. Ani v angličtině do mě za 10 let učitelky nenacpaly ty jejich časy. Jazyky holt neni moje parketa. Na VŠ bych češtinu uvítal, kdyby z ní nebyla ústní zkoušky a zápočet by byl jen za docházku, takové malé procvičování by mi zajisté neuškodilo.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Hmmm,za 5.Všechny ty divný slova jako kohyponymum sem slyšel poprvé v životě,tak jsem to bral jako sportku a dopadlo to taky jako v mém životě.......Ani jedna trefa.

Mmimochodem nejsem zrovna nějak starej ale takovýhle nadávky jsem vživotě neslyšel(ani na průmce)
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

mam ze pet. 8 chyb 8) klasika. cestina mi nikdy nesla :twisted: stejne jako vsechny ostatni jazyky :P
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10557
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Laďuša píše:Učitelky většinou nechápaly, že text a tak mam bez chyb a ve větných rozborech to nebylo až tak slavný. Asi si mysleli, že snad při psaní přemejšlim nad typama vět a co je jaký příslovečný určení bo co :mrgreen:
Laďušo a tady Ti utekla jedna hrubka :lol: :!:
Tedy za předpokladu (který lze označit že 100%) že druhá věta vychází z první, potom:
[učitelky] a [mysleli]
nejde dost dobře k sobě. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Ptal jsem se v práci kolegů a označení Kohyponymum nikdo z nich nikdy neslyšel, ani já ne. Úroveň vzdělání Mgr., Ing., DiS.
Takže já bych tenhle testík bral docela s rezervou.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

kohyponymum

slovo významově souřadné s jiným slovem, obě slova jsou podřadné stejnému hyperonymu (např. žito, oves - jsou podřadné slovu obilí)

Tohle jsem vySEZNAMoval... :roll:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Štěpán Getsko píše:kohyponymum
slovo významově souřadné s jiným slovem, obě slova jsou podřadné stejnému hyperonymu (např. žito, oves - jsou podřadné slovu obilí)
Tohle jsem vySEZNAMoval... :roll:
Jistě není problém to někde dohledat, ale test má titulek Zpátky do lavic, ale nějak nikdo zatím nedodal, že tyto věci se v lavicích ani základní, ani střední a dokonce ani vysoké školy člověk zřejmě nedozví.
A není to jen o kohyponymech, stejné to velmi pravděpodobně bude s označeními: kolektivum, pluralium tantum, proprium

Pod článkem je uvedeno: Test připravil Luboš Veselý z oddělení gramatiky Ústavu pro jazyk český.
Obávám se že autor testu je poněkud zatížen svou profesí a test neodpovídá úrovni znalostí školních lavic (což mi evokuje základní a střední školu).
Ovšem musím přiznat, že nejsem učitel a nemám představu o náplni školních osnov, je dost možné že jsem na tyto latinské výrazy zrovna chyběl.
Je tu někdo kdo nechyběl a opravdu se o tom na základní a střední škole dozvěděl?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Michal2101
Příspěvky: 208
Registrován: stř črc 16, 2008 12:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal2101 »

na základní a ani na střední jsem o tom ještě neslyšel :roll: třeba to na mě teprve čeká :?:
Zamčeno

Zpět na „Poklábosme“