Stěrače a ostřikovače světlometů

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Stěrače a ostřikovače světlometů

Příspěvek od Patrac »

Dotaz který se týká taky stěračů. Stala se mi teď taková nemilá věc. Při cestě mi najednou zmizela voda z ostřikovačů. K mému údivu to na 99% vyteklo právě přez stěrače světel. Setkal jsem se s tím za dva roky poprvé ale není to nic příjemného. Když pominu to že nemrznoucí směs není nejlevnější a pořizovat ji jen tak abych po cestě kropil silnici tak na to nemám.Tak je celkem nepříjemné, když naplníte nádrž prakticky po okraj, protože víte že pojedete dlouhou štreku a ono to v 1/4 přestane fungovat.
Máte někdo nějakej fígl jak tohle odstranit?? O demontáži stěračů a ostřikování světel zatím neuvažuji. Napadlo mne dát tam něco jako buď ventilek ze starého kola a nebo jednosměrný ventil se slabou pružinou takže při ostříknutí by se voda protlačila ale při volném průtoku ne. Zatím jsem odpojil ostřikování a motorek a jezdím jen se stěrači ale chce to opláchnout protože sračky se pak jen rozmatlávají.
Naposledy upravil(a) Patrac dne pát led 04, 2008 23:09, celkem upraveno 1 x.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
slade
Příspěvky: 35
Registrován: úte pro 07, 2004 22:00
Bydliště: Týniště nad Orlicí

stěrače

Příspěvek od slade »

Pátrači, něco podobného jsem řešil před několika lety - samovolně mi vytekla též kapalina přes ostřik světel. Zamezil jsem tomu instalací zpětného ventilu do hadičky, která vede k ostřikovačům a od té doby není s tím nijaký problém. Ten ventil jsem použil myslím ze škodovky.
LADA 2101 1979-1998, LADA2103 1998-2002,LADA2104 2002 - 2008, Hyundai Lantra 1,6/16V 84kW 2008, Hyundai Elantra 1,6/16V 79kW 2011
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrače

Příspěvek od Patrac »

slade píše:Pátrači, něco podobného jsem řešil před několika lety - samovolně mi vytekla též kapalina přes ostřik světel. Zamezil jsem tomu instalací zpětného ventilu do hadičky, která vede k ostřikovačům a od té doby není s tím nijaký problém. Ten ventil jsem použil myslím ze škodovky.
ventil ze škodovky?? no ale stejně nemůže bejt umístěný normálně, protože směr " výstřiku" :lol: a směr "vytékání" je shodný.. :?
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Ja sem udelal do nejvyssiho mista hadicky ke svetlum dirky. Troska vody sice pri ostriku utece, ale zase si to tama nasaje vzduch a hladiny se oddeli, takze to nevysaje vsechnu ostrikovaci smes. Ale nejake primitivni mechanismus se zaklopkou by byl asi lepsi. Pripadne uvazuju o tom, ze zmensim prurez hadicky v miste kde je nasaze na motorek. Coz opet prispeje k mensim ztratam. Stejne to caka docela hodne na ty svetla.
Pak me jeste ted napadlo vzit nejakou kanilu a narvat ji hned u motorku do hadicky ale po smeru toku kapaliny.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

pánové já použil ventil co se používá k vzduchování rybiček cca. 10,- ve zverimexu a chodí to perfektně :lol:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Tomáš píše:pánové já použil ventil co se používá k vzduchování rybiček cca. 10,- ve zverimexu a chodí to perfektně :lol:
a jak se to prosim presne menuje atd. dekuji :-)

btw ty mas ostrikovace prednich svetel? ;-)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

JmJ píše:
Tomáš píše:pánové já použil ventil co se používá k vzduchování rybiček cca. 10,- ve zverimexu a chodí to perfektně :lol:
a jak se to prosim presne menuje atd. dekuji :-)

btw ty mas ostrikovace prednich svetel? ;-)
no jak se to jmenuje..no ...rekl jsem že chci spětný ventil...já to tam mít musím pač mi motorek nedrží kvapalinu v hadičkách ta vždy steče do nádržky a pak to dýl trvá než to zasosá...ventil mám před motorkem...tudíž se voda drží furt v hadičkách...a neteče ani jedním směrem...ven by tekla z trysek jedině pokud by do toho někdo foukl..zpět ani tak...ostřikovače světel bohužel nemám :cry:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Tomáš píše:
JmJ píše:
Tomáš píše:pánové já použil ventil co se používá k vzduchování rybiček cca. 10,- ve zverimexu a chodí to perfektně :lol:
a jak se to prosim presne menuje atd. dekuji :-)

btw ty mas ostrikovace prednich svetel? ;-)
no jak se to jmenuje..no ...rekl jsem že chci spětný ventil...já to tam mít musím pač mi motorek nedrží kvapalinu v hadičkách ta vždy steče do nádržky a pak to dýl trvá než to zasosá...ventil mám před motorkem...tudíž se voda drží furt v hadičkách...a neteče ani jedním směrem...ven by tekla z trysek jedině pokud by do toho někdo foukl..zpět ani tak...ostřikovače světel bohužel nemám :cry:
Diky za info. Zitra to zkusim ve zverimexu prozkoumat ;-).
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

když už jsi nahlodl ty ostřikovače na světla...tak já bych mohl teoreticky inplantovat stírače z Nivy ne ? to by na kulatý světla šlo ?
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1510
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Tohle jsem na Nivě řešil loni taky. Nakonec jsem na Táborské koupil originál zpětnej ventil na hadičku a mám pokoj. Stál cca 300,- kč a musel se objednávat z centrálního skladu v Praze.
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1510
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Tomáš píše:
Myso píše:
Tomáš píše:když už jsi nahlodl ty ostřikovače na světla...tak já bych mohl teoreticky inplantovat stírače z Nivy ne ? to by na kulatý světla šlo ?
tak INPLANTOVAT, hej?na to pozor, lebo pouzivat cudzie termity je velke rizoto...:mrgreen:


:oops: takže přidat ....no zajímalo by mě estli by to šlo protože Nivka to měla a má taky kulatý světla...jednou sem to viděl na 125P na všech 4očích...krutý...
Jít by to mělo. Motorky jsou na všech typech stejný, liší se pouze délka ramínek a provedení stírátka (na hranatejch je pevný a u nivy je ohebný aby se mohlo vytvarovat podle světla)
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

No takze u tech svetel to neni to co u okna. Kdyz sem si to cetl od Tomase, tak me to hned nenapadlo. U okna se chce zabranit tomu, aby se tok kapaliny v hadicce obratil. Jenze u svetel se chce zabranit tomu, aby to dal teklo spravnym smerem. Tam leda dat nejaky ventil, ktery se pod napetim otevre.

Kazdopadne sem sel do lekarny, vysvetlil jim, ze jehlu nechci na herak, ale na auto a vrazil sem ji po smeru toku do hadicky na jejim nejvyssim miste. Sice jehla je to blba, je moc uzka a vzduch ji temer nejde, ale jde vzduch kolem ni a tak to funkci plni :-).

Takze od ted mam zigula na kapacce.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
MZ
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 19, 2005 17:57
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od MZ »

Když tu tak čtu váš problém, tak to Tomáš nenapsal zase tak špatně. Já bych taky použil zpětný ventil. jen bych ho nmontoval tak, že bych přestřihl původní hadičku ke světlům, dal tam odbočku (T-čko) a na kousku hadičky ten zpětný ventil. Jde o to, že pro vodu od motorku bude zavřený a pro vzduch při vypnutí ostřiku propustný a tak celou hadičku zavzdušní.
již bez Lady. Přešel ke Škodě.
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

MZ píše:Když tu tak čtu váš problém, tak to Tomáš nenapsal zase tak špatně. Já bych taky použil zpětný ventil. jen bych ho nmontoval tak, že bych přestřihl původní hadičku ke světlům, dal tam odbočku (T-čko) a na kousku hadičky ten zpětný ventil. Jde o to, že pro vodu od motorku bude zavřený a pro vzduch při vypnutí ostřiku propustný a tak celou hadičku zavzdušní.
Nezni nemozne. Zalezi, jak by se to chovalo v praxi. Ale pokud by se to T-cko umistilo jeste pred nejvyssi bod te soustavy, tak by to pracovat mohlo. Dik za typ.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Pokud budete mít zpětný ventil pod pružinkou. tzn že Pružina ho dotlačuje ne že se uzavírá samospártem tak to téct nemůže. Ostřikovač to protlačí, kdež to třeba 10 cm hadičky nevyvine takovou sílu aby se ventil otevřel.. mmj JMJ to už jsem řešil právě jako první věc. protože směr vytékání je shodný se směrem výstřiku :lol: psáno výše
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“