Hovadiny VI

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Sem zrovna na školení ve Stuttgartu a probíráme tu VF věci,alektronky a tak a pro oddych od dost těžké látky nám instruktor pustil toto:
http://www.youtube.com/watch?v=gl-QMuUQhVM

Má to ještě druhej díl a pro milovníky starejch věcí je tohle fakt brutální nářez.Obdivuju toho člověka,jak se s tím pilá a přez to,že je to Francouz......
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Jo to jsem viděl, parádní práce.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

dusin, :shock: Tak to je tedy nářez. Elektronky já můžu. To je můj šálek čaje. Před pár lety jsem se tím aktivně zabýval a hlavně ještě na škole jsem mistry fascinoval, když jsem si do dílen nosil na seřízení jedno rádio za druhým. :D
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Hurikán píše:dusin, :shock: Tak to je tedy nářez. Elektronky já můžu. To je můj šálek čaje. Před pár lety jsem se tím aktivně zabýval a hlavně ještě na škole jsem mistry fascinoval, když jsem si do dílen nosil na seřízení jedno rádio za druhým. :D
mas aspon nejakou sbirku sklenenych tub?
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

To víš že ano. ;) Pěkně roztříděné podle typů, proměřené a se zapsanými parametry. Mám tedy jen běžné evropské typy. Zejména poválečné, ale pár kousků z 20. a 30. let se u mě najde taktéž. 8) Musím mít přeci zdroj ND na renovaci přímozesek. :P
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Hurikán píše:To víš že ano. ;) Pěkně roztříděné podle typů, proměřené a se zapsanými parametry. Mám tedy jen běžné evropské typy. Zejména poválečné, ale pár kousků z 20. a 30. let se u mě najde taktéž. 8) Musím mít přeci zdroj ND na renovaci přímozesek. :P
Také jsem byl "odkojen" elektronkami. Mám několik krabic heptalů, novalů, klíčovky, i "drátové" elektronky z meteosond, našla by se i nějaká s nápisem Wehrmacht a spoustu literatury - Stříže, ČS miniaturní elektronky, Roehren taschenbuch a další. Poslední přímozesku (DKE) jsem renovoval babičce ,která se jí za žádnou cenu nechtěla vzdát tak, že jsem do ni koupil v bazaru malý tranzistorák, jeho ovládání jsem "překuchal" na původní ovládací knoflíky, ze žhavícího napětí 4 V zdvojovač a filtraci napájení , výstup na původní repro a babča si "medila" , že to takhle bezvadně nikdy nehrálo (kde bych dnes sehnal kolíkové lampy REN 94 apod ).
Jsem si vědom, že je to podobné "zvěrstvo" jako dát do staré Pikoly motor mpi - třeba htp ze šroťáku, ale za ty šťastné oči babči, když to začalo hrát to stálo.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Hurikán píše:To víš že ano. ;) Pěkně roztříděné podle typů, proměřené a se zapsanými parametry. Mám tedy jen běžné evropské typy. Zejména poválečné, ale pár kousků z 20. a 30. let se u mě najde taktéž. 8) Musím mít přeci zdroj ND na renovaci přímozesek. :P
tak az budes u mne tak se pripomen, nekde tam je igelitka se sklem...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Hmm,to já sice elektronkama odkojenej nebyl,ale teď se s nima musim poprat.A bohužel nejde o takový drobečky,jako bejvali v rádiích.Tady je anodový 10 kV.Sidí to jako koncovej VF zesilovač a leze z toho 36 kW při 13,56 MHz(fuj...nemám rád VF techniku,už ve škole sem z ní dostával samý bajle..)
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Petr HC píše:Také jsem byl "odkojen" elektronkami. Mám několik krabic heptalů, novalů, klíčovky, i "drátové" elektronky z meteosond, našla by se i nějaká s nápisem Wehrmacht a spoustu literatury - Stříže, ČS miniaturní elektronky, Roehren taschenbuch a další.
Tak Wehrmachťácké lampy nemám a ani žádné speciálky tam tuším nebudou. Mám jen takovou běžnou "spotřebku". :D Katalogů elektronek mám asi 5-6 a k tomu i pár nějakých knížek. Za nejcennější literaturu ale považuju kompletního Baudyše. Ten obsahuje schemata téměř všech prvorepublikových a válečných přijímačů. Velkými značkami jako Philips, Telefunken, ... počínaje a menšími firmami jako Empo, Iron, Radiola konče.
Drobek81 píše:tak az budes u mne tak se pripomen, nekde tam je igelitka se sklem...
Ó díky. To víš, že se připomenu. :D

dusin, doufám, že se potkáme v Křižánkách. Budu s Tebou muset hodit řeč. :)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Hurikán píše:Ó díky. To víš, že se připomenu. :D
vidis, v nedeli budu betonovat...ale vis co, neres to...prehraly se mi ted pred ocima vysledky hodu starterem - asi bych te nevyuzil :P
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

dusin píše:Tady je anodový 10 kV.Sidí to jako koncovej VF zesilovač a leze z toho 36 kW při 13,56 MHz(fuj...nemám rád VF
Jj tam už se dějí prapodivné věci . Tam už neplatí kam zahýbá drát tam zahýbá proud . Já VF taky nerad. Né že bych zbíral elektronky ale jednu mám 1.2 kW (z vysílače R140 . Za dob komunizmu stála cca 60 000 kčs .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Lada Rider
Příspěvky: 1067
Registrován: pon črc 03, 2006 21:39
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lada Rider »

Obrázek
СЕКТОР ГАЗА парты
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Tak to je krutej bastl.
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Jelen píše:Tak to je krutej bastl.
8)
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

No dobře, ty máš trošku krutější bastl :mrgreen:
Zamčeno

Zpět na „Poklábosme“