Problémy se studeným startem, studený motor zhasíná

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Saša píše:Lambda se MUSÍ povolovat vždy horká ! Jinak nejde povolit
Horkou jsem ji nepovoloval.Normálně jsem přijel domu a vypil kávu a hurá na věc.Byla myslím trochu vlažná- ta roura myslím,ne ta káva. :lol: A povolit šla.Závit nový lambdy už byl mázlej nějakou spešl vazelínkou, tak to bylo bez starostí, jen jsem za zástrčku vložil univerzální mezikus. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Pisty
Příspěvky: 308
Registrován: stř srp 02, 2006 18:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pisty »

OT: sice ja viem ze sa musi povolovat za zerava ale ja som uz ohol dva trubkove kluce do vyvrtky :)

Mne ten chod na tri valce alebo menej robi len na benzin na lpg je to ok.
Poslednu dobu mam aj zvysene otacky na cca 2000 a len velkym podtlakom ich znizim (brzdenim motora pri cca 4500ot.)

Mal som auto na diagnostike a tam trvalo lambde prepnutie strasne dlho skoro 2 az 3 sekundy. Potom sa drzala hodnota na 235mV a ani za boha hore ani dole.

Ked prepnem na lpg tak prebere riadenie LPG jednotka a dava riadiacej jednotke falosny ale krasny signal skoro s kolmym priebehom a motor sa ustaly.

Neviem ako lada ale bude to podobne ako to daewoo lebo mam len euro 2 s jednou labdou.

Bez auta byt nemozem tak jazdim ako to ide. ked sa dostanem k autogenu tak ju odpalim a nasadim golu a povolim ju :)

Este ju chcem zmerat osciloskopom ale nemam na to cas. Aj na toto som minul ten posledny :)

Lada je myslim tiez GM tak by to malo byt rovnake.
Oltcit club 11R, 1984, červena, 05/08 rip , Žiguli 2101, 1200, 1976 zelena, LPG. 04/07 rip ,Lada 2105,1300, 1984 zlta, LPG 08/08 sell ,Daewoo Nubira1, 1998, 1600 DOHC. Zelena LPG
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

A co očko 6ti hran?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

to uz asi povoli skor niekde vyfuk a nie lambda :D
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

tonda píše: Honzat - Karty diagnostických postupů jsou uvedeny v předcházejícím příspěvku str. 17 pod hlavičkou - stáhnout. Je to v ruštině. Jako obyčejně nikdo tomu nevenoval pozornost.
U těchto karet jsou jiný čísla chyb, je to na motory obsahu 1600.
Pisty
Příspěvky: 308
Registrován: stř srp 02, 2006 18:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pisty »

plavec píše:A co očko 6ti hran?

Normalny trubkovy kluc 22 :) Ja tam nedostanem nic ine len trubkovy kluc lebo tam zavadza velky kus liatiny :)
Dusan píše:to uz asi povoli skor niekde vyfuk a nie lambda :D
Preto som uz radsej nepokracoval.
Oltcit club 11R, 1984, červena, 05/08 rip , Žiguli 2101, 1200, 1976 zelena, LPG. 04/07 rip ,Lada 2105,1300, 1984 zlta, LPG 08/08 sell ,Daewoo Nubira1, 1998, 1600 DOHC. Zelena LPG
Uživatelský avatar
DJW
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Příspěvek od DJW »

Ahojte priatelia, takže prvá závada je tu. :?
Auto s teplým motorom som štartoval polhodinu, vždy chytilo na par sekúnd akoby na 2-3 valce a potom chcíplo. Nechal som polhodinku vychladnúť a potom horko - ťažko naštartoval, ale len tak tak že som sa pohol. Cca 35 km domov šlo znesiteľne, nejak zazrakom som došiel, no ku cieľu to už zas trochu drhlo (aj pri pridaní plynu na voľnobehu sa motor bez záťaže ťažko rozbiehal - kašľajúc pri tom) a pri vypínaní motoru už zas takmer skapal sám.

Podľa mojich vedomostí by to mohol byť zapaľovací modul alebo váha vzduchu, zajtra premeriam váhu a budem snáď múdrejší (teraz husto prší a je tma). Vieme po domácky otestovať zapaľovací blok?

Sviečky mám nové NGK (cca mesiac a 1000km), káble nové Tesla silikónové (cca 6 mesiacov / 8000km). Check engine nesvieti.

PS: ešte ma teoreticky napadlo čidlo otáčiek na ozubenom venci - totiž pár dní mi tiekla vodná pumpa (rovno naň), ale myslím že pravdepodobnejšie sú dve veci hore spomínané..
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Možná se to bude zdát divné,ale nemohlo by to být i špatným benzínem?Nějaká voda v něm a podobně?
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
DJW
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Příspěvek od DJW »

Celkom vylúčiť to nemožno, ale chodím uz rok pravidelne na istú čerpaciu stanicu a zatiaľ nebol problém.
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Toto bych spíše viděl na nedostatečný tlak paliva před vstřikovacími tryskami - tedy buď palivové čerpadlo nebo redukční ventil paliva evtl. ucpaný filtr paliva. Všechny tyto závady diagnostika nezjistí - jedině manometrem na kontrolním vývodu sběrnice trysek (špatně přístupný za krytem rozvodového řemenu - nevím jak u 8V) . Pokud zde chcete měřit tlak, musí se ještě stisknout pojišťovací ventilek v ose vývodu. Tlak zde by měl být 3 Atp s tolerancí 0.5 Atp.Škoda, že nejsi blíž, mám na to univerzální "udělátko" z manometru -1 - 0 - 5 Atp s koncovkami jak na měření tlaku paliva, tak na podtlak v sacím potrubí .
Naposledy upravil(a) Petr HC dne pon lis 09, 2009 13:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Jenom k tomu ventilu, zrovna nedávno jsem zjistil, že mi ta hadička k němu netěsní, saje falešnej vzduch. Rozdíly v chodu motoru na volnoběh ale byly mezi všema kombinacema (špatná hadička, bez hadičky, bez hadičky s ucpaným vstupem do sání a nová hadička) minimální.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

zelvotron píše:Jenom k tomu ventilu, zrovna nedávno jsem zjistil, že mi ta hadička k němu netěsní, saje falešnej vzduch. Rozdíly v chodu motoru na volnoběh ale byly mezi všema kombinacema (špatná hadička, bez hadičky, bez hadičky s ucpaným vstupem do sání a nová hadička) minimální.

To je naprosto v pořádku ten redukční ventil působí pouze jako akcelerační pumpička u karb.motoru - tedy krátce po prudkém sešlápnutí pedálu akcelerace na okamžik zvýší tlak ve sběrnici vstřiků (než to stihne lambda sonda zase srovnat zkrácením doby vstřiku).
Uživatelský avatar
DJW
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Příspěvek od DJW »

Bol som pri aute s notebookom, kráte povrčanie (alebo skôr kašeľ a drhnutie): (údaje v prílohe). Inak naštartoval normálne, objavovala sa len kde-tu mierna nepravidelnosť, následne po cca minúte sa opäť začal dusiť.

Inak obšibok net, idem ešte vykrútiť sviečky, potom skúsim ešte premerať váhu vzduchu (známy mi má dodať medzi ktorými kontaktmi sa meria - náhodou neviete niekto z teraz prítomných?)

Zlým benzínom to nebude - už to robilo cca posledných 40 km.

Ako tak rozmýšľam, mohlo by to byť palivový systém, cerpadielko pri štarte malo v posledom čase nejaký iný zvuk. Taký vyšší tón, ako keď ide motorček na prázdno.
Přílohy
nepravidelny chod.xls
(28.5 KiB) Staženo 267 x
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Podle údajů lambda sond evidentně chudá směs - takže jak jsem psal.
Uživatelský avatar
DJW
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Příspěvek od DJW »

Radil som sa s dvomi profesionalnymi automechanikmi a obaja nezavisle na sebe mi povedali jedno: škrtiaca klapka. Pre istotu som este zmeral váhu vzduchu, tá už má evidentne najlepšie roky za sebou, no ešte je v tolerancii - funkčná. Pre istotu som ju ešte vytiahol a našiel som tam mastný film medzi filtrom a škrtiacou klapkou.

Zhodil som hneď celé sanie a medzi motorom a klapkou je emulzia, medzi klapkou a váhou zas olejovy film - asi som dal veľa oleja pri poslednej výmene -> vyhádzalo ho cez odvetranie do sania.

UPDATE: Po vyčistení má auto síce tendencie chytiť, ale úspešného naštartovania som sa nedčkal. Čakám teda na chlapíka s meracou sadou na tlak na vstrekovacej lište a dalej sa uvidí.

Ešte detail: po vyčistení klapky by sa mala znova nastaviť v RJ počiatočná poloha klapky.. Dá sa to cez soft IDC alebo.. ?
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“