HELP PREDNY DVOJITY STABIK

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ladadriv3r
Příspěvky: 94
Registrován: čtv kvě 22, 2008 17:46
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

HELP PREDNY DVOJITY STABIK

Příspěvek od ladadriv3r »

CAWTE! Tento weekend som sa pokusal nahodit predny dvojity stabik...sroubol som ho do kasne(resp do nosnikov) a na jedno rameno(v smere jazdy na lave t.j. spolujazdcova strana) na druhe rameno som ho nemohol dostat ziadnymi moznymi aj nemoznymi prostriedkami. Neexistuje nejaky logicky postup alebo nieco?..uz som bezradny PLS help. PS: nwm ci som to zaradil do spravnej temy ak nie tak sa vopred ospravedlnujem a prosim o spravne zatradenie..DIKS.. :)
ladadriv3r
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

ladadriv3r píše:v smere jazdy na lave t.j. spolujazdcova strana
asi trochu rozpor bych v tom videl...
nicmene co je za problem? Zkus dat auto na nejaky spalek pod nosnik(napravnici) a pak si prizvedni kolo heverem podle potreby...nebo v cem je problem?
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

a co ho zkusit nasadit nejdriv na kraje, a pak pomoci heveru nasponovat na nosniky a chytit? je to celkem individualni, musis na to prijit podle toho jak se da stabik kroutit. serie jde nasadit pekne, i kdyz je chycenej na nosnikoch, diky tomu, ze se s nim da hybat nahoru a dolu. kdyz ho chytnes na ramena pujde s nim hybat a snad ti tam dobre sedne. hever to jisti
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
ladadriv3r
Příspěvky: 94
Registrován: čtv kvě 22, 2008 17:46
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladadriv3r »

nooo ked sme ho sroubovali do nosnikov thaq bez toho aby bol v ramenach uz v tom bol brutal problem....ale to sa ece dalo...no asi to bude v tom jaq pisal drobek...to ma napadlo po tom ked sme skoncili robotu v nedelu vecer na ceste domov ze skusit pridvihnut kasnu aby v podstate rameno zislo nizsie.....:D:D...no v kazdom pripade diky za rady...:))
ladadriv3r
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

na to mam silnu fintu
odjeb tie stifty z ramen co drzia kraje a das tam srob durch a uvudis ako silno sa ti zjednodusi montaz
ladadriv3r
Příspěvky: 94
Registrován: čtv kvě 22, 2008 17:46
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladadriv3r »

..njn...tiez mi to napadlo len uz nebol cas realizovat kedze sme to robili do tmy v nedelu vecer a este trebalo cestovat dpmov 100km...:P...thaq dakujem za rady...:))...urcite nieco z toho zrealizujem potom po weekende dam vediet ako to dopadlo a ked moja hlava derava nezabudne odfotit thaq dodam aj foto..:D:D:
ladadriv3r
Uživatelský avatar
Martin-MTX
Příspěvky: 481
Registrován: stř lis 08, 2006 18:32
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin-MTX »

nevim uz jak sem to udelal, taky mam dvojity stabilizator a montaz trvalqa cca hodinu, proste sme si hrali ruzne s heverem atd.

byla to legrace ale nakonec je tam a drzi takze parada
LADA 1600MTX Rallye Team
http://ladamtx.cz/
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Musis mit obe ramena ve shodne poloze (uhlu). stabik odehnes a prehodis pres steft a je to. Nejdriv si ho nasroubuj na kastlu, pak prehod pres stefty.

Na dvojitej stabik se vykasli, to je takovy rychlotuning na seriovy podvozek. Kdyz mas kvalitni pruziny tlumice a kola, tak ho nepotrebujes. zalezi na co ten podvozek ladis.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
ladadriv3r
Příspěvky: 94
Registrován: čtv kvě 22, 2008 17:46
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladadriv3r »

noo podvozok robim na rally...a kedze uz mam zadny pridavny stabik thaq musim dat aj predny dvojity aby to nebolo zase BRUTAAALNE pretaacave hoci mne pretaacavost vyhovuje...:)...aa robim to presne thaq ako si pisal najprw sroubnem do kasne a potom som daval na ramena lenze nejak to neslo...no neskusal som este tie finty co tu pisali chlapci...cez weekend skusim kedze teraz som doma a dielnu mam 100km AWAY..:(
ladadriv3r
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

já bych zase řekl: napřed si ho nasad na ramena a pak vyheveruj nahoru ke kastli... další věc je jak ten stabik montuješ, on není simetrickej, je ohlej jedním směrem.. a dodnes nevim jak vlastně patří... :mrgreen: ja jelikož mám ramena hodně ohle nahoru, tak sem ho namontoval tak aby byl taky jakoby ohlej nahoru, aby se to moc nekřížílo... to že je dvojitej stabik nahovno, bych zase neřekl, mě krom stabilizování i funguje jako podpora tlumičů (měl sem je ted vymontované a i bez nich se nedalo auto rozhoupat, prostě to tlumil stabik.... :mrgreen: nevim jak se to stalo, ale je to dobre... nutno podotknout, že sem nepoužil spojování pomocí nějakejch dalších gumiček a spon, ale nevlekl jsem trubky na druhej stabik a k prvnímu je přivařil...
ladadriv3r
Příspěvky: 94
Registrován: čtv kvě 22, 2008 17:46
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladadriv3r »

aaaha....no ja do boducna planujem tie gumy odstraanit pretoze sa mi to thaq nepaaci..:P...a mimochod uz je tam a dosiahol som to Cmelakovou fintou...:))...islo to jedna radost...:))
ladadriv3r
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“