Teepeeho VAZ 2106

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Asi jsem se ukvapil s tím děkováním předem. I já jsem řešil na předcházejících autech, jak kterou díru nejlíp zalepit, ale trochu jsem pokročil a specifický problém potřebuje specifický přístup, nic víc v tom hledat nemusíte.
Takže je tu někdo, kdo se v retuších a opravách drobných poškozeních laku vyzná, aby poradil?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Pokud netrváš na tom, že musíš ty ďubky zcela odstranit, tj.pokud nejsou na dva metry vidět, myslím, že je lepší do toho moc nešťourat, protože se na tom dá víc podělat, než vylepšit. Já bych to spíš zakonzervoval bezbarvým akrylovým, nebo epoxidovým lakem, případně lehce natónovaným do bíla. A nebo acetonem lehce naředěné epoxidové lepidlo, trošku šmrncnuté bílou barvou.
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

No, na pětce budu řešit to samý, je tam spousta drobných poškození laku. I když to asi nebude co do náročnosti majitele stejnej level jako u tebe, plán zní jasně: nechat si vymíchat barvu podle profi vyleštěný části kapoty, pak bude následovat zapatlání otřískaných míst modelářským štětcem s větší vrstvou barvy a konečně dvojitý leštění u profíka, co to umí (dva druhy leštěnek - jedna vyčistí rejhy a roztáhne póry v laku, druhá je uzavře a zakonzervuje). 8) Schválně se přijď podívat na srazu, mám zkušebně udělanej kus kapoty a proti normálnímu leštění rukou a leštěnkou za kilo je to, ehm, poněkud jiná liga. :wink: A co se zapatlá, to se zaleští, že to nikdo nepozná. Jen mít správnej odstín.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Počkej, až na autě budeš mít neštovice, jak si budeš rvát vlasy, že jsi se nevybod na něco, co vidíš jenom ty a eště u toho musíš stát v předklonu.... :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Včera jsme byli chvíli venku, ale počasí bylo jen tak tak začít pršet, k benzínce kvůli prvnímu tankování a pořízení Fridexu G48 jsem raději nedojel a otočil se zpět.
Více fotek na rajčeti , kde si Alba třiďte dle názvu. Login do rajčete a více info dole na www.
Přílohy
img_20090803_195604.jpg
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

treba to znížiť :scratch: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Nahoď login sem (pokud to není ovšem utajovaná informace :) ), ty www stránky se mi nějak nechtějí otevřít :roll: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Koko Loko píše:Nahoď login sem (pokud to není ovšem utajovaná informace :) ), ty www stránky se mi nějak nechtějí otevřít :roll: .
Do zaheslovaných se leze jako uživatel lada1600 a heslo bilylada

Kód: Vybrat vše

http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?t=9774&start=153
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Hadice Expanzní nádoba - Chladič

Příspěvek od Teepee »

Sháním novou hadici od expanzní nádobky do chladiče (červená průhledná). Volal jsem do CSAutoLADA, a do Krče a nemají, jen černé (palivové) z metráže. Díl má číslo 2103-1303095. Kdysi jsem jí měl od Vašenkova, ta jezdí s bráchou v Hnědém LADOVI a teď nějak nevím kam pro to jít. Nemáte někdo nějaký tip, nebo hadici samotnou?
Jinak PVC zahradní neopletenou čirou z OBI moc nechci (doma mám), asi nebude stavěná na tu teplotu, nehodlám riskovat, že mi "skápne" a všechno bude od Frídexu, a hlavně není červená.
Já vím, že je to blbina a jde tam dát cokoli, ale chci to k nové expanzce, stará hadice je jak kámen a kde jinde se poradit jestli to má nějaké řešení, že?
Obrázek
Naposledy upravil(a) Teepee dne pát srp 07, 2009 13:07, celkem upraveno 1 x.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Teepee, podívám se ti, někde určitě mám, ale na 99% bude použitá.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Jelen píše:Teepee, podívám se ti, někde určitě mám, ale na 99% bude použitá.
Použité mám tři (Modrý, Hnědý a vyndám z Bílého), tak není třeba. Když přizvu horkovzdušku, jednu z nich bych zpět do auta hladce přesvědčil.

Koukám, že Jarda 1 šel cestou nová expazka, ale stará hadice. Jarda předtím x Jarda potom
Bílý LADA a okřídlená spol.
Jarda1
Příspěvky: 177
Registrován: úte říj 10, 2006 06:02

Příspěvek od Jarda1 »

Máš pravdu a všímavé oko, pokud neseženeš novou použij starou. Horko vzdušnou pistolí foukej do ní teplý vzduch a konce poté rozehřej proudem vzduchu i z venku a uvidíš jak krásně změkne a půjde nasadit jak na chladič tak na nádržku. S tím horkým vzduchem to nepřežeň ať se Ti to moc nespeče.
Jinak chápu tvůj smysl pro detail, taky jsem chci mít vše původní a né OBI náhražky.
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Re: Hadice Expanzní nádoba - Chladič

Příspěvek od Maysner »

Teepee píše:Sháním novou hadici od expanzní nádobky do chladiče (červená průhledná). Volal jsem do CSAutoLADA, a do Krče a nemají, jen černé (palivové) z metráže. Díl má číslo 2103-1303095. Kdysi jsem jí měl od Vašenkova, ta jezdí s bráchou v Hnědém LADOVI a teď nějak nevím kam pro to jít. Nemáte někdo nějaký tip, nebo hadici samotnou?
Jinak PVC zahradní neopletenou čirou z OBI moc nechci (doma mám), asi nebude stavěná na tu teplotu, nehodlám riskovat, že mi "skápne" a všechno bude od Frídexu, a hlavně není červená.
Já vím, že je to blbina a jde tam dát cokoli, ale chci to k nové expanzce, stará hadice je jak kámen a kde jinde se poradit jestli to má nějaké řešení, že?
Obrázek
a co ji vymenit v hnedym za starou? sak tam jde o funkcnost, ne o vzhled :P
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Jarda1 píše:Máš pravdu a všímavé oko, pokud neseženeš novou použij starou. Horko vzdušnou pistolí foukej do ní teplý vzduch a konce poté rozehřej proudem vzduchu i z venku a uvidíš jak krásně změkne a půjde nasadit jak na chladič tak na nádržku. S tím horkým vzduchem to nepřežeň ať se Ti to moc nespeče.
Jinak chápu tvůj smysl pro detail, taky jsem chci mít vše původní a né OBI náhražky.
V mém případě znásobeno tím, že jsem tu hadici kdysi sehnal (od Vašenkova) a montoval do Hnědého LADY. (mmj. byla krásně měkká a průhledná, ale červená). Možnost, že jí z Hnědého bratrovi vymontuju a dám mu tam původní starou bych viděl asi jako předposlední, před možností, že nechám v Bílém tu původní hadici. Ještě to nechám trochu uzrát, navíc třeba opravdu někdo bude vědět, kde by takovou hadici, pravděpodobně v metráži, měli. Vnitřní průměr hadice, resp. nátrubek je 18mm.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

mozna zkus kontaktovat kluky z vychodu slovenska zda neco takovy videli na ua :wink:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“