Řazení 2Q

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

staneko, však jsem to myslel ze srandy ;) :lol:
Uživatelský avatar
staneko
Příspěvky: 110
Registrován: sob čer 20, 2009 21:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od staneko »

Jelen, :wink: šak já taky
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

ten rusky olej je pre tu prevodovku asi to najlepsie co moze dostat a aj po 20 rokoch nie je ho nutne menit. Nahoblovane piliny sa ti usadzaju na vypustacom srobe kde je magnet takze v oleji to moc neplava. V prvom rade si skontroluj to ze ci ti dobre vypina spojka a ked nie to tak budes musiet riesit prevodovku. Vymenit synchron na 2Q si vyzaduje rozobrat celu prevodovku lebo inak sa ktomu nedostanes. Pokial to este predtebou nikto nerobil a nie je tam silikon tak je to v pohode.
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

PP90 uz si do prevodovky po letosni zime nedam. jedna a dva mi na studenym aute skoro nesly radit. po vymene za 75W-90 parada, vse jde pekne.
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Příspěvek od Kopr »

Já starý náklaďák podřazuju v každém voze z meziplynem :mrgreen: prostě zvyk :wink: a co jsem zde pročetl na adresu 5q tak jak se v tom jednou člověk začne rejpat je zle
Jináč tě zde vítám krajene z Ostravy Ivoš už mi referoval že máme nového soudruha :D :wink:
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Já na rozdíl od Maysnera liju PP 80W90 a taky nemám problémy s řazením žádnýho kvaltu.
Ovšem rozebrání převodovky kvůli výměně synchronu na I-II. rychlostním stupni je možné, ovšem potom následuje rozebrání (lépe však rozlisování) hlavní hřídele, aby se člověk dostal k synchronům. Onehdy jsem "to" (hlavní hřídel) zkoušel rozebrat v domácích podmínkách (bez lisu - za pomoci kladiva) a nebylo to zrovna jednoduché. L.
PS: ta hřídel byla zkušební vzorek ze staré převodovky
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Cooper
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Cooper »

Ovšem rozebrání převodovky kvůli výměně synchronu na I-II. rychlostním stupni je možné, ovšem potom následuje rozebrání (lépe však rozlisování) hlavní hřídele, aby se člověk dostal k synchronům
No, myslím že si buď zvyknu, nebo naučím meziplyn :-D
txx
Příspěvky: 101
Registrován: pon pro 22, 2008 08:20
Bydliště: Brno

Příspěvek od txx »

vyměn ten sinchron žádná hruza to není par korun a správný olej a převodovka bude jak nová 8)
Cooper
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Cooper »

txx píše:vyměn ten sinchron žádná hruza to není par korun a správný olej a převodovka bude jak nová 8)
No jo, ale jak čtu něco o rozlisování hřídele a bůhví co ještě.....Navíc to nemám prakticky kde udělat...nářadí taky nemám. Uvažuju že Láďu přes zimu odstavím a mám 3 měsíce na opravu....nejsem v tomhle moc zručný.
Uživatelský avatar
Kalasnikov
Příspěvky: 227
Registrován: pon lis 10, 2008 19:15
Bydliště: Morávka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalasnikov »

xx
Naposledy upravil(a) Kalasnikov dne čtv lis 04, 2010 20:18, celkem upraveno 1 x.
Cooper
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Cooper »

Kalasnikov píše:
Cooper píše:
txx píše:vyměn ten sinchron žádná hruza to není par korun a správný olej a převodovka bude jak nová 8)
No jo, ale jak čtu něco o rozlisování hřídele a bůhví co ještě.....Navíc to nemám prakticky kde udělat...nářadí taky nemám. Uvažuju že Láďu přes zimu odstavím a mám 3 měsíce na opravu....nejsem v tomhle moc zručný.
Klikovku z motorky jsem lisoval ven heverem zapřeným do rámu od cirkulárky. Na tohle by měl hever stačit taky jen je třeba vymyslet jak to uchytit.
No jo, jenže ty kola vlastně tvoří svěrný spoj, tak by se to při montáží zpátky na hřídel mělo teoreticky nahřát ne?....
Uživatelský avatar
Kalasnikov
Příspěvky: 227
Registrován: pon lis 10, 2008 19:15
Bydliště: Morávka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalasnikov »

xx
Naposledy upravil(a) Kalasnikov dne čtv lis 04, 2010 20:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
staneko
Příspěvky: 110
Registrován: sob čer 20, 2009 21:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od staneko »

U lady je potřeba opravdu hlavní hřídel rozlisovat .... jde to jak kdy ..... někdy to jde skoro samo a někdy se nám náš 2t lis docela zapotí .....
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Luděk Musil píše:Já na rozdíl od Maysnera liju PP 80W90 a taky nemám problémy s řazením žádnýho kvaltu.
Ovšem rozebrání převodovky kvůli výměně synchronu na I-II. rychlostním stupni je možné, ovšem potom následuje rozebrání (lépe však rozlisování) hlavní hřídele, aby se člověk dostal k synchronům. Onehdy jsem "to" (hlavní hřídel) zkoušel rozebrat v domácích podmínkách (bez lisu - za pomoci kladiva) a nebylo to zrovna jednoduché. L.
PS: ta hřídel byla zkušební vzorek ze staré převodovky
je to trochu slozitejsi obcas, ale jde to dobre. prevodovka jezdi, uz nic nevyskakuje, jen se mi ozyva nejak lozisko :roll: pocitam ze do 20tis km pujde zas rozebrat. uvidime jak pobere vsechno to podrazovani do smyku apod :lol: :mrgreen:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
staneko
Příspěvky: 110
Registrován: sob čer 20, 2009 21:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od staneko »

Nejvíc je slyšet to přední ložisko .... co jsme se s tím natrápili ..... a závěr: slyšet je vždycky .... někdy víc, někdy míň ..... je to daň za konstrukci převodovky .......
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“