Ozon

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
BA3
Příspěvky: 165
Registrován: ned srp 29, 2004 09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ozon

Příspěvek od BA3 »

Takže jsem od podzimní bechyně zkoušel testoval a měřil a přišel jsem na toto. :idea:
Ozon oproti webru je celkem línej a pozná se to hlavně v kopci a když chci někoho předjíždět ale jelikož mě byl v bechyni seřízen i předstich tak auto po rozjetí umí jet i rychle což jsem se i divil.Ranní starty jsou taky v pohodě akorát mě to špatně drží volnoběh musím to nechat zahřát až na těch cca 60 stupňů a pak se volnoběh celkem drží ale má snahu chcípat.
Ale jelikož nemám knihu od vozidla tak si tam nemohu přidat.Ale toto je taky vyřešeno Pátrač mě ji na naši brněnskou schůzi přinese tak to pak doladím.

A spotřeba ta je pánové a dámy nižší. :lol:
Pro mustr Tankováno za 500 kč což je cca 16,2 L A na to najeto 190 km tj. CCA 8 , 63 :lol:
Spotřeba byla měřena z přívěsem a v něm uhlí který jsem vozil na chatu co se týče spotřeby jsem spokojenej.
:P :P :P
Vaz 21011 1200\1500\1700\5q
Vaz 2105 1500
Vaz 2101 1200

WWW.volny.cz/ba3
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Dalo by se říci, že jsi si oproti Webru spotřebově polepšil, jinak to měření spotřeby je alchymie v městském provozu mi někdy vyjde 8,5 někdy 10 i víc, záleží na počtu křižovatek, počtu studených startů, duševním rozpoložení jezdce atd. V zimě je celkově spotřeba horší, ale v létě se dá na dlouhých trasách dosáhnout i spotřeby pod 7 litrů a to i s naloženým autem a 4 stupňovou převodovkou, samozřejmě mluvím o Ozónu a 13ctkové Ladě i když poslední dálkovou trasu jsem jel z Bechyně za 15l / 100 Km :lol: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Rafan
Příspěvky: 151
Registrován: stř čer 29, 2005 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rafan »

Ve stejny den jako Baz jsem i ja vymenil Webra za OZONa. Zatim jsem spotrebu nejak moc netestoval, pac se mi "uplne sama" :lol: rozhodila bohatost (jezdil jsem na 7% :oops: ) kazdopadne nez se to stalo , tak hrubym odhadem se pri stodesitce zvysil dojezd o cca 100km (2103,4q,4lidi,deravej vejfuk) coz minimalne aspon potesi :) Co hodnotim jako velke plus je vetsi kultivovanst chodu motoru. Na nejake divoceni to neni (na to byl Weber neprekonatelny), spise na rodinnou jizdu.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Rafan píše:Ve stejny den jako Baz jsem i ja vymenil Webra za OZONa. Zatim jsem spotrebu nejak moc netestoval, pac se mi "uplne sama" :lol: rozhodila bohatost (jezdil jsem na 7% :oops: ) kazdopadne nez se to stalo , tak hrubym odhadem se pri stodesitce zvysil dojezd o cca 100km (2103,4q,4lidi,deravej vejfuk) coz minimalne aspon potesi :) Co hodnotim jako velke plus je vetsi kultivovanst chodu motoru. Na nejake divoceni to neni (na to byl Weber neprekonatelny), spise na rodinnou jizdu.
já s tím samým motorem a s Ozonem jezdím mimo za 7,2-7,5 a město 8-8,5l...teď v zimě to bude horší viděl bych to kolem 9...s tím 5q sem zatím nepocítil rozdíl..bude to asi tím že 5ku řadím až při 150km/h :lol: :lol: :lol:
Pool

Příspěvek od Pool »

Jsem zvědavej jak moc naroste spotřeba s weberem, ale myslím si že pokud se s ním člověk naučí jezdit, nemusí to být až takovej drasťák. Druhá komora se tuším otvírá s menším zpožděním a ne zároveň, tak to chce hlavně nemít zbytečně těžkou nohu. Mám vyzkoušeno, že s ozonem se dá jezdit taky jako prase za 13-14L. Ozon byl línej v situacích hlavně pod kroutícím momentem (2q - 20km/h, 3q - 40km/h), ale po roztočení už nebyl problém. Dokonce možná na 4q kolem 100 km/h zrychloval malinko líp, než weber. Zato odpich s weberem je daleko lepší. S ozonem jsem totiž musel motor roztočit kolem 3500 ot/min pro solidnější rozjezd. S weberem to zabírá již krásně od spodu.
Ziko
Příspěvky: 162
Registrován: stř bře 16, 2005 22:14
Bydliště: Brno - Oltec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ziko »

Mam OZON, spotřeba lítá různě, chod tiší, ale chcípá to, dokud není pořádně zahřátej.. Jinač ta línost je znát, mám tam etě menší trisku, ale je to tím OZONem.. Nevím, zda tam mám dát standart trisku..
Sch 130(6/04 - 1/06) -- Sch 105 (10/04 - 3/05) -- VAZ 2101(3/05 - 2/06) -- Lada 2107 (2/06 - ) -- Opel Astra F (11/09 - )
East Runner Brigade
<STODOLNÍ II> <III>
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

Ziko píše:Mam OZON, spotřeba lítá různě, chod tiší, ale chcípá to, dokud není pořádně zahřátej.. Jinač ta línost je znát, mám tam etě menší trisku, ale je to tím OZONem.. Nevím, zda tam mám dát standart trisku..
Myslim, ze Tvoj pripad je tak trochu nesmerodatny, ak to mas nastavene tak, ze to chcipa kym to nie je zohriate, take nemozes posudzovat ci to ma mensi vykon ako Weber. To by si musel najprv poriadne nastavit :wink:
A tiez staci, ze kazdy je inak natryskovany, tiez to nejde porovnat. Natryskuj Ozona na 130/150 a 160/190 a mas vykon jaxvina, a aj spotreba bude "webrovska" :D
Števo
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 21, 2004 21:04
Bydliště: Veĺký Krtíš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Števo »

Ja som Webrysta. Spotreba kombinovana do 8l pri nie tazkej nohe. Trochu pretriskovat , plus kompletna GO(aspon u mna) a naucit sa jazdit s lahkou nohou a ide to pekne vycitit aj druhu komoru. Uz som sa naucil jazdit na otvorenej prvej komore tak , ze si udrziavam 110km/h. Ked je spravne nastaveny aj OZON dokaze svoje. Zatial som poriadny OZON v aute nemal tak neviem porovnat, lebo ten co som mal origo v aute bol rozhaseny.
Weber je za to lepsi na santenie to uznavam. Aspon u mna po prechode a nastaveni, bez plusovych uprav motor mam z 0-105km/h(naschval som isiel do tolko, co ak premeriava ukazovatel) za 17s je to odmerane stopkami a nie len tak pocitanie. Motor 1300ccm
capodrak
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od capodrak »

ech Karbeci nemám a jel sem ze 17i za cca 8 litru a to sem najezdil dobrechj 600km :wink: (poslední 100km bylo tady unás takže spotřeba naohru)
Rafan
Příspěvky: 151
Registrován: stř čer 29, 2005 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rafan »

Ziko píše:Mam OZON, spotřeba lítá různě, chod tiší, ale chcípá to, dokud není pořádně zahřátej.. Jinač ta línost je znát, mám tam etě menší trisku, ale je to tím OZONem.. Nevím, zda tam mám dát standart trisku..
Me to taky chcipalo, ale v servise mi to nastavili, ze si krasne vrni. Nevyhodou je, ze po zahrati neklesne volnobeh pod 1200 otacek. Je to normalni ?
xcerno12
Příspěvky: 31
Registrován: čtv lis 11, 2004 15:22
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xcerno12 »

Tomáš píše:...s tím 5q sem zatím nepocítil rozdíl..bude to asi tím že 5ku řadím až při 150km/h :lol: :lol: :lol:
:?: :?: :?: mne diky 5Q klesla spotreba o litr, z 8 na 7...ale na petku jezdim uz od 70-80
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Rafan píše:Me to taky chcipalo, ale v servise mi to nastavili, ze si krasne vrni. Nevyhodou je, ze po zahrati neklesne volnobeh pod 1200 otacek. Je to normalni ?
Neni :D .W.
Pool

Příspěvek od Pool »

Rafan píše:Me to taky chcipalo, ale v servise mi to nastavili, ze si krasne vrni. Nevyhodou je, ze po zahrati neklesne volnobeh pod 1200 otacek. Je to normalni ?
Pochybuji, že nějaký servis dnes zdemontuje karburátor a kompletně ho pročistí a seřídí. Moc namáhavý, málo výdělečný. Určitě jenom poštelovali směs a hotové vyřízené (tak jako mně před STK).
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Ziko píše:Mam OZON, spotřeba lítá různě, chod tiší, ale chcípá to, dokud není pořádně zahřátej.. Jinač ta línost je znát, mám tam etě menší trisku, ale je to tím OZONem.. Nevím, zda tam mám dát standart trisku..
Ziko vydrz, nastavime to...to mas rict ze to zdecha...nepohnul se sroub?No radeji to neres, kouknu na to...s tim vykonem to poresime, pokud je to moc zdechle tak to spravime...Ve ctvrtek se este domluvime jo?
Rafan
Příspěvky: 151
Registrován: stř čer 29, 2005 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rafan »

Pool píše:
Rafan píše:Me to taky chcipalo, ale v servise mi to nastavili, ze si krasne vrni. Nevyhodou je, ze po zahrati neklesne volnobeh pod 1200 otacek. Je to normalni ?
Pochybuji, že nějaký servis dnes zdemontuje karburátor a kompletně ho pročistí a seřídí. Moc namáhavý, málo výdělečný. Určitě jenom poštelovali směs a hotové vyřízené (tak jako mně před STK).
No napred jsem z toho chlapika byl nadsenej, ted pomalu vychladam. Prace bez uctenky, motor sice slape dobre, ale volnobeh na 1200 otacek, asi spatne spasovanej vejfuk (pri akceleraci to kovove zvoni kolem 3000 ot.) a chtel za to dvanact set... :( Ale to uz patri jinam
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“