Teepeeho VAZ 2106

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Ale ty nemáš rodinu. A ja sa asi radšej budem venovať autám, ako si zakladať rodinu. Beztak som ešte mladý a taká patália naviac by ma asi zabila. Teepee neboj sa. Deti ti vyrastú, času bude viac, bude určite aj príležitosť postaviť garáž. A keď zdedia tvoju záľubu, tak ti možno aj budú pomáhať a prestanú ťa trápiť výčitky svedomia, že skrz auto zanedbávaš rodinu. Dôležité je, že si autu zabezpečil dobré podmienky na skladovanie, preto sa mu nebudeš musieť toľko venovať a nezačne sa ti rozpadať pred očami. Nieje horšie ako vidieť toto. Človek má potom plnú hlavu výčitiek a rozmýšľa, či to celé má zmysel.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Sid píše:Teepee neboj sa. Deti ti vyrastú, času bude viac...
Mno. Mohu zodpovědně prohlásit, že času víc nebude nikdy. A to ani kdyby šel Teepee někdy do důchodu. :evil:
Sid píše:A ja sa asi radšej budem venovať autám, ako si zakladať rodinu. Beztak som ešte mladý a taká patália naviac by ma asi zabila.
Moc to ale neodkládej, jinak nedopadneš dobře. Když se to "přechodí", tak člověk najednou zjistí, že mu ujel vlak a další už nepojede. Vím o čem píšu. :? Ale to už je zase jiné téma.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Pavel V.
Příspěvky: 265
Registrován: úte zář 30, 2008 17:53
Bydliště: Loucká u Velvar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel V. »

Hurikán píše:
Sid píše:Teepee neboj sa. Deti ti vyrastú, času bude viac...
Mno. Mohu zodpovědně prohlásit, že času víc nebude nikdy. A to ani kdyby šel Teepee někdy do důchodu. :evil:
Sid píše:A ja sa asi radšej budem venovať autám, ako si zakladať rodinu. Beztak som ešte mladý a taká patália naviac by ma asi zabila.
Moc to ale neodkládej, jinak nedopadneš dobře. Když se to "přechodí", tak člověk najednou zjistí, že mu ujel vlak a další už nepojede. Vím o čem píšu. :? Ale to už je zase jiné téma.
"Proč milí příteli Hurikáne z písma tvého tolik smutku čiší? Vždyť mládí jen pofidérnímu tlachání básníků podléhati může, neb věz že pravdou u nás mužů jest, že do věku let padesáti nestárneme a pak se k nám zase mládí hlásí neb hračkou přepěknou se rádi obklopíme. Určitě dočkáš se lepé ženy, která ráda kus sukna se sádlem ku kočáru tvému přiloží, aby lesku převelikému ručkou svou velejemnou dodati mu ráčila. Jistě i robat dočkati se ráčíš ať již krve vlastní, nebo od dárce (raději neznámého) aby haverlanty k drobné práci na kočárech svých v rámci výchovy vykořisťovati budeš. Hurikáne buď mysli veselé a jistě dočkáš se zázraků mnou tady uvedených neb Teepe i osoba má již toto naplno prožívati můžeme. Držíce ti palce písmo své zakončím pozdravením a přáním mnoha štěstí a zdraví v jarních dnech přícházivších. Pavel"
VAZ 2102 zvaný Žíža
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Po jak dlouhé době zmizí vlákno, když se do něj nepřispívá?

Aktualizace dění kolem Bílého LADY jsou na mých stránkách přesněji na http://mujweb.cz/www/teepee/lada/vaz210 ... 2106bl.htm
Jestli někdo nechce číst průvodní slovo, může se jen tak dívat na obrázky: http://lada1600.rajce.idnes.cz/?sort=albumName
Do zaheslovaných se leze jako uživatel lada1600 a heslo bilylada

A hlavně mi negratulujte k údržbě typu výměna oleje a namontování značek, píšu si to na stránky pro následující situace:
1. Kdyby to snad někoho z Ladistů zajímalo, nebo chtěl vědět, zda jsem prase (ve smyslu ras) nebo úchyl (ve smyslu puntičkář) a neplnil tím fórum, které je diskuzní.
2. Abych mohl poslat odkaz (kamarádi, kolegové atp.).
3. Abych si nemusel vést deník v nějakém Wordu, kterej by mi při krachu PC zmizel, přesto, že zálohy občas dělám
4. Aby mě něco nutilo si to napsat, ještě si vedu knihu jízd (ještě že jich není moc, jinak bych to nedělal) a výdajů (jak se hodí účtenky), do těch se musím nutit o poznání víc.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Teepee píše:4. Aby mě něco nutilo si to napsat, ještě si vedu knihu jízd (ještě že jich není moc, jinak bych to nedělal) a výdajů (jak se hodí účtenky), do těch se musím nutit o poznání víc.
Kniha jízd .... :shock: :!:
Dost na tom, že si při čerpání paliva stačím napsat do notýsku v palubce den, kilometry a litry :evil: , vést si knihu jízd - tak to bych na vlastní jízdu už neměl čas :oops: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Luděk Musil píše:
Teepee píše:vedu knihu jízd (ještě že jich není moc, jinak bych to nedělal)
Kniha jízd .... :shock: :!: Dost na tom, že si při čerpání paliva stačím napsat do notýsku v palubce den, kilometry a litry :evil: , vést si knihu jízd - tak to bych na vlastní jízdu už neměl čas :oops: . L.
A copak jsem to napsal do závorky? Najel jsem s tím autem od prosince 65 kilometrů, plánuju ročně tak do 300km. (v tématu Skladování leštěnek jsem to nadhodil, a potvrdilo se mi, že jedná se o obyklou leštěnkářskou záchovnou dávku km).
A až budu v zimě přemýšlet, kdy jsem s tím vlastně jel naposledy, bude se to hodit.
Jo a palivo, to evidovat nebudu, tam bude problém jinej, jeho výměna v nádrži a jestli jí udržovat plnou, poloprázdnou a nebo skoro prázdnou. Zatím je tam pořád ten asi 3-5letý benzín, tankovaný předchozím majitelem, v době kdy autem ještě jezdil.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Teepee píše:Najel jsem s tím autem od prosince 65 kilometrů, plánuju ročně tak do 300km.
Tak to je jiná ....... to asi bude něco jinýho než mých 2,5 kkm/měsíc, 65 kilometrů je tak zhruba moje denní dávka :D . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Na vedenie vydavkov, spotreby, prehladu o priemernej spotrebe je dobra stranka
www.spritmonitor.de Bohuzial iba v nemcine a anglictine. Ale da sa to aj bez nejakych hlbokych znalosti tychto jazykov. Aby ju mohol clovek plne vyuzivat, treba sa zaregistrovat.
Roman
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

hmm to som vzdy tuzil mat ale ako si som to este nazacal pisat

denne dam od 140 do 200km nekedy aj niekolkonasobok :)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Potřeboval bych poradit s věcí, kterou si myslím jsme na foru asi nikdy neřešili a já bohužel sám nemám jistotu, jestli mi některé z řešení není zatím utajeno.
Jde mi o kosmetické vady, které se na autě najdou, konkrétně o drobná porušení laku v podobě ďubky rozměru cca 1x1, max 2x2 mm, a prosvítá plech, které na autě prostě místy jsou.
Potřebuji výčet možných způsobů opravy těchto vad. Znám zatím
1. Korekční voskovou tužku
2. Možnost nechat si namíchat odstín (sprej) a buď pak aplikovat štětečkem, nebo to nějak oblepovat a přestříknout (možnost amatérského roztřiku do ztracena vzhledem k dokonalému stavu laku vylučuji),
3. Nechat vyrobit korekční tužku na zakázku.

Zkušenosti mám zatím s odřenými šunty, které jsem zpravidla oběhl se štětečkem, nebo přestříkl kus sprejem, ale toto je úplně jiná třída, rád bych aby to ze všech úhlů dopadu světla a pohledu prostě nebylo vidět. :twisted:
Jedna z těchto teček je vidět na http://lada1600.rajce.idnes.cz/00_Bily_LADA/#2.jpg na kapotě zhruba 10cm za pravým dálkovým světlometem. Další jsem zřejmě vyrobil tuto sobotu při výměně vodní pumpy na levých zadních dveří (na žádné z fotek jsem jí nenašel), nejsem si toho vůbec vědom, podezírám síťovou vidlici od vysavače, která se houpala když jsem ho nesl. Být to auto na konzum, neřeším, ale tohle je právě to, co na veteránismu nenávidím!!! Chodím kolem toho po špičkách, když vyjedu z garáže a na dvorku něco dělám, stejně ty hadry přes to zase hodím, aby na něj nepralo slunce a nesedal prach a přesto to asi nestačí... :twisted:
Děkuji moc za odpovědi. TP
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

neviem ci dobre pozeram ale na tej foto nic nevidim. Inak si myslim ze ta korekcna tuzka by mala byt OK a nemalo by nic vidiet.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Mayo, na tej fotce samozřejmě nic neni, to jenom démon ortodoxního veteránisty v Teepeem hlodá a postupně z něj udělá schizofrenika :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Ale ano, je, zkušené oko veteránisty pozná :mrgreen:

Obrázek
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Teepee píše: Jedna z těchto teček je vidět na ... na kapotě zhruba 10cm za pravým dálkovým světlometem.
:shock: Tady pomůže jen laminovací souprava, ev. výměna zkorodovaného dílu :| .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

Koko Loko píše:
Teepee píše: Jedna z těchto teček je vidět na ... na kapotě zhruba 10cm za pravým dálkovým světlometem.
:shock: Tady pomůže jen laminovací souprava, ev. výměna zkorodovaného dílu :| .
Nebud taky pesimista chce to trosku optimizmu. Keby vymenil tu kapotu ci kde ma tie bodky tak by to uz nebol pôvodny stav :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“