Chladící soustava

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Máte nebo měli jste problémy s chlazením?

Ano,mám
16
26%
Ne, o chlazení nevím, že je
20
32%
Měl jsem problémy, už jsem vyřešil
26
42%
 
Celkem hlasů: 62

Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Kromě toho PC větráčku to víceméně odpovídá :-D
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Trochu menší, ale je to ono.Tak na boku v tom plastu je trhlina.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Tak tam kde je privod...rurky je v plaste prepaska a rozdeluje chladic na dve polovice. Na druhej starne radiatora je len plast rurky tam normalne ustia ziadne kolienka nič.

Videl som dokonca rozobraty a to systemom odohnutia a vybratia plastu a jeho lepenia. Ci sa podarila spatna montaz neviem :)
kovi
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 02, 2007 20:09
Bydliště: kopřivnice

Příspěvek od kovi »

ahoj dlouho jsem tady nebyl a tak nevím zda se neopakuji.Problémy s chlad.kapalinou mám taky.Štve mě to protože léta jsem měl 1200 a tam jsem se s ničým takovým nepotkal. V létě mi to pořád vře takže mám ruční zapínání ventilátoru.Jako letní program mám komplet rozdělání hadic a znovu pospojování.Pak budu hledat dál.Pánové mím tu Ladu rád,ale ty staré to byly super stroje 8)
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

kovi píše:ahoj dlouho jsem tady nebyl a tak nevím zda se neopakuji.Problémy s chlad.kapalinou mám taky.Štve mě to protože léta jsem měl 1200 a tam jsem se s ničým takovým nepotkal. V létě mi to pořád vře takže mám ruční zapínání ventilátoru.Jako letní program mám komplet rozdělání hadic a znovu pospojování.Pak budu hledat dál.Pánové mím tu Ladu rád,ale ty staré to byly super stroje 8)
Začal bych ja píšeš.POzvyměňovat všechny hadice, sponky.Případně expanzní nádobku.Hlavně jestli máš ten starší typ s čidem.No a pak se uvidí.Když bude mizet dál, tak se nabízí ty lahody jako radiátor topení, nebo chladič.Což je práce při který jistě zaziješ srandy kopec.
Mimochodem v Kopru jsem byl na jaře a nezdálo se mi že by to byl kraj bohatý na desíty lady :oops:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Úniky chladící kapaliny teď řešíme v práci. Je to sice na jiném a vjetším stroji, ale to navadí. Mají na to takovou pumpičku, která se nasadí do chladiče a trochu se celý systém natlakuje. Jsem se divil, odkud to všude teklo. A přitom normálně nebylo nic vidět. Tak bych to zkusil podobně. Někde se na foru píše o použití duše z kola. Co to tak napojit na kompletní systém a trochu natlakovat. Ono se to někde musí projevit.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

To znám, to jsem viděl v kolchoze, když sme tím tlakovali chladič.Otázkou však je, kde to sehnat.Co sem se ptal po servisech, tak kolikrát to ani sami pro sebe nemají.Ještě jsem slyšel,Použít barvičku na malování zdi.Třeba červenou aby byla vidět.Nalít trochu do fridexu.Kde to poteče, zanechá po sobě "barevnou stopu" .
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
kovi
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 02, 2007 20:09
Bydliště: kopřivnice

Příspěvek od kovi »

ahoj.Na hadicích jsou úniky vidět.Na nádobce jsem vyměnil víčko když jsem si tady loni přečetl jak je důležité,aby byl přetlak jinak se nikdy nedosáhne teploty na reakci ŘJ.Co budu muset určitě udělat tak přetěsnit ukazatel hladiny v nádobce.Jinak já mám 112 s LPG z roku 2001.Tady v kopřivnici vím ještě o jedné 112.Ze 110 řady tady jezdí jeden sedan a jeden kombík.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

kovi píše:přetěsnit ukazatel hladiny v nádobce
to se mi právě nepodařilo, tak jsem šel cestou nové, ozkoušené nádobky. Zkoušeli jsme dávat těsnění, jako "O" kroužek a podobně a pořád to nebylo nic platný. Ze zvědavosti, bych tu díru nechal zavařit u někoho kdo svařuje plasty. :P
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
žež
Příspěvky: 214
Registrován: úte čer 17, 2008 20:39
Bydliště: Křtiny

nádobka

Příspěvek od žež »

To znám, to jsem viděl v kolchoze, když sme tím tlakovali chladič.Otázkou však je, kde to sehnat.
Vyřešil jsem to takto. Výroba asi 5 minut.
Přílohy
nádobka.doc
nádobka
(203.5 KiB) Staženo 271 x
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: nádobka

Příspěvek od plavec »

žež píše:
To znám, to jsem viděl v kolchoze, když sme tím tlakovali chladič.Otázkou však je, kde to sehnat.
Vyřešil jsem to takto. Výroba asi 5 minut.
Výborný nápad.Too jsem vyráběl taky.Ale použil jsem starší víčko a do něj jsem dal ventilek z disku kola.Jenže to zase utíkalo kolem víčka :lol: Takže v praxi nepoužitelné.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Vypouštění fridexu

Příspěvek od plavec »

Vypouštěcí šroubek (kohoutek) je na chladiči, to vím, ale když jej vytočím, vyteče chladící médium jen z chladiče, expanzky a z části motoru? Přijde mi to, že v radiátoru topení nebo ještě v motoru něco zůstane.Když jsem vypustil a pak nalil nový fridex, tak mi padnul jen jeden 4litrovej kanystr a ještě trošku zbylo.Vždyť bych tam měl nalít víc, nebo ne? V manuále je psáno, že náplň je 7,8 litrů. Kolik jsem toho vypustil nevím, páč jsem vytočil šroubek a šel domů postavit na kávu a mezitím to vyteklo.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

Prosím o pomoc, jaký typ termostatu je na 112 1.5 16v, r.v.2004, na stránkách prodejců se na fotkách objevuje pořád nějaký jiný-jako je na krabicích.
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Podle katalogu je tam stejný jako do Samary. Pro všechny 211x.
10 + 21082-1306010-00 (02)(03) 1 Термостат Thermostat Thermostat Thermostat Termóstato
10 + 21090-1306010-00 (01) 1 Термостат Thermostat Thermostat Thermostat Termóstato
http://autodilykrc.cz/eshop/lada/samara ... =termostat
Dodge Avenger 2.0 VVT
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

No tak ten to zrovna není, ten můj je v pouzdře jako ve š 120.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“