Neobvyklé příhody- různé

(Podělte se o pěkné i nepěkné příhody ze silnic!)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
gogo
Příspěvky: 507
Registrován: úte čer 01, 2004 12:11
Bydliště: niekde v SVK

Příspěvek od gogo »

no ked som za volantom, nadavam na cyklistov, to je fakt. ale jazdim aj na bicykli a viem sa vzit aj do ich koze. myslim si ale jedno, ked som si vedomy toho ze som zranitelnejsi, tak sa podla toho aj spravam.

dalsia vec je nevyhovujuci stav vozoviek, ich mala kapacita, na dnesnu dobu az zalostne slaba uroven znacenia a pod....to ale nevyriesime tu. jednoducho si treba davat bacha v kazdom ohlade. ci som za volantom, alebo na bicykli.

PS: asi pred tyzdnom u nas stal zeleny muzik, ja som siel so psom a radsej som zoskocil z bicykla, lebo som nemal helmu. vo vsetkej slusnosti som siel k nemu s otazockou. zaujimalo ma ako je brany korculiar na ceste. dostal som odpoved: "ako chodec, cize ma ist vpravo" koniec citatu.........po tomto som sadol na bicykel, hodil rukou a hubu mam otvortenu doteraz.... :evil:
21061 *1986
21043 *1994 LPG
2107 *1989 LPG
...... potom nejake sracicky...
od 2020 VESTA CROSS LPG
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6562
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Ad zminena helma - dostavame se zase k tomu, ze velice mnoho veci by melo byt doporuceno nikoliv zakonem prikazano. Helma, reflexni vesta, nahradni zarovky a naslo by se moc dalsich veci.

Nesviti mi leve svetlo? Tak premontuju zarovku z praveho, nebo nepremontuju a oficialne nemuzu pokracovat v jizde. Pokud pokracovat budu, muzu dostat pokutu.

ale to jen tak bokem, ze mi z tech prikazani uz zacina hrabat :-(
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

Ja som si na bicykli ked som bol mladsi odjazdil dost prevazne v premavke aj po velkych cestach a podla mna sa da jazdit s bicyklom medzi autami ale treba na tom bicykli vediet jazdit to znamena mat hlavne na zreteli ze ako cyklista som zranitelnejsi a podla toho sa aj spravat. ( jazda na bicykli resp. motorke v porovnani s autom co sa bezpecnosti tyka je ako sex bez ochrany). Ja som si nikdy netrufol postavit sa vedla kamionu ale vzdy som stal v bezpecnej vzdialenosti za nim pri pravom okraji vozovky tak, aby ma pripadne vodic kamionu mohol zaregistrovat v pravom spätnom zrkadle. Horsie to bolo ked ma predbiehal kamion resp. autobus. Vela krat sa stlao ze si dostatocne nenadisiel hoci po lavej strane mal na to dost miesta. U nas v Kosiciach na Hlavnej ulici mame v oboch smeroch cyklisticky chodnik ktory je z asfaltu. Vsetko by bolo fajn, ale kedze na zvysku ulice su dlazobne kocky s velkymi sparami väcsina chodcov chodi po cyklistickom chodniku s malymi detmi, s kocikmi a pod. a cyklista ich musi obchadzat mimo cyklistickeho chodnika. Vela krat sa stalo, ze som musel prudko brzdit kôli tomu aby som tam nezrazil napr. nejaku mamicku s malym deckom ktora si z nicoho nic zmyslela ze sa mi pripletie rovno pod kolesa hoci na tom cyklistickom chodniku nema absolutne co robit.
Dnes ako vodic "mam najradsej" ked idem s autom trebars 90 km/h a vidim predomnou cyklistu alebo skupinku cyklistov ktori idu dobre ze nie po stredovej ciare. Cudujem sa tym ludom ze takym nezodpovednym spôsobom hazarduju zo svojimi zivotmi.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Chtěl jsem založit téma >>Jak jsem dostal „výprask“ od Trabanta << nebo >> Nebezpečí zvané Trabant <<, ale nestává se to každý den, tak se to snad hodí sem.
Na „čtyřproudovce“ u Jičína mně dojížděl nezvykle rychle Trabant .První reakce – přece ho nebudu„čuchat“. Meziplyn, trojka a na podlahu. Zkrátím to: předjížděl mně, když na mém tachometru bylo – no řekněme hodně (abych se nevystavoval postihu). To už mi pud sebezáchovy sundal nohu z plynu - a Tráboš nesmrděl.
Když jsem ho dojel u železničního přejezdu v Jičíně, nedalo mi to a zeptal jsem se co v tom má za motor. Měl pod kapotou nadupanou třináctku Golfa, údajně mu to jede přes 200 a přivádí tím k šílenství i majitele hodně drahých aut .
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

:) Byl to původní klasickej Trabi 601 a nebo už 1.1?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Laďuša píše::) Byl to původní klasickej Trabi 601 a nebo už 1.1?
O tom, že Němci dávali do posledních modelů Trabanta motory Polo 1,1 a do Wartburgů Golf 1,3 vím. Odhaduji ale, že to byl původní 601 (otlučený stříknutý na jedovatou oranžovou a pomalovaný) - bohužel na dlouhou diskuzi před "šraňkama" nebyl čas a prostor.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Modernizovanej 1.1 Trabi se dal rozeznat od dvoutaktu i pohledově, ale uznávam, že když do toho někdo může dát 1300 z golfa, tak i ty estetický prvky jdou vyměnit, čímž identifikace takovýho hybrida se potom stává poněkud obtížnější :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6562
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Na ja, ctyri pruhy u jicina, tam se dejou veci :lol:
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Když vám pod okny jezdí jedna hasičská Tatra za druhou , mezi tím policie a sanitky pravděpodobně někde hoří . Probůh - u nás . Tedy naproti v paneláku . Paní stačila vzít dítě a doklady . Chytlo to prý od televize a za deset minut nebylo co v tom vedru hasit . Naštěstí hasiči přijeli za 4 minuty , takže se požár do dalších bytů nedostal , což už se nedalo říci o vodě .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Takže ste měli rušno...
Stalo se někomu něco?A o co přišli Ti lidé? (krom televize)
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
dandy
Příspěvky: 878
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dandy »

Laďuša píše:Modernizovanej 1.1 Trabi se dal rozeznat od dvoutaktu i pohledově, ale uznávam, že když do toho někdo může dát 1300 z golfa, tak i ty estetický prvky jdou vyměnit, čímž identifikace takovýho hybrida se potom stává poněkud obtížnější :lol:
1.1 má nádrž vzadu a na blatníku zapustené hrdlo s nekrytým viečkom. Klasika 601 má nádrž pod kapotou a nikde žiadne viditeľné viečko. 1.1 má vyhrievanie zadného okna a v Budapešti som videl aj vyklápačky zadných okien jak u sedana tak i u kombíka. 1.1 v originále má aj väčšie zadné svetlá, i keď dizajnovo veľmi podobné (ale to mohol mať už aj pôvodným motorom vybavený trabík).
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Laďuša píše:Modernizovanej 1.1 Trabi se dal rozeznat od dvoutaktu i pohledově, ale uznávam, že když do toho někdo může dát 1300 z golfa, tak i ty estetický prvky jdou vyměnit, čímž identifikace takovýho hybrida se potom stává poněkud obtížnější :lol:
i 1.6 z hondy civic dozadu s celou hondackou predni napravou :P
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Maysner píše:s celou hondackou predni napravou
a trabant bude zatáčet, jako ve filmu Návštěvníci :-D
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Jelen píše:
Maysner píše:s celou hondackou predni napravou
a trabant bude zatáčet, jako ve filmu Návštěvníci :-D
ee. ta je zafixovana na rovno. zataci se porad predni trabantackou napravou. akorat nad ni je prazdno

http://www.tuning-magazine.cz/index.php ... 69a1580568
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Toho bych se možná bál, že by se to zvedalo, nebo při průjezdu zatáčkou pod plynem by to mohlo přestat zatáčet :-D alespoň nějakou tu traverzu bych tam nacpal, ale věřim, že to mají vyřešený.
Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“