2103 - Jahůdka - lahůdka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

ja sa tiez pripajam ku kolegom ze tie biele lemy vizeraju dobre. Akurat by to chcelo tie origo obruce 8)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Děkuji všem za názory a to ať jsou jakékoliv.

Netvrdím, že jde o "definitivní" řešení. Je to víceméně test, který stál dost času a peněz :) . Nyní nějakou dobu počkám, až "si to sedne" a ze závěru poté vyvodím patřičné důsledky. Případné rejpaly můžu ujistit, že nedošlo k narušení dobové původnosti, neb disponuji další kompletní sadou kol v оригинальном виду. Navíc pokud vše dobře dopadne, tak ještě během letošního roku doplním do sbírky třetí kompletní sadu kol. :P Vše se ale ještě bude odvíjet od názoru, ke kterému časem dojdu. :wink:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4300
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Noo klíčová otázka k příslušnosti bílých pneumatik na našich wehiklech je prostá. Bývalo to k vidění na LADÁch i v dobách jejich největší slávy?
Já si myslím že ne...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

Teepee píše:Bývalo to k vidění na LADÁch i v dobách jejich největší slávy?
Já si myslím že ne...
No a co? nebolo tak nebude, konzervy... Keď to vyzerá dobre a má ďalšiu sadu kolies, tak nevidím problém
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4300
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Puhi píše:No a co? nebolo tak nebude, konzervy... Keď to vyzerá dobre a má ďalšiu sadu kolies, tak nevidím problém
Buď mám veterána, který nese odkaz doby své největší slávy a nebo chci něco co vypadá dobře.
Křížení veterána s hezkým autem je stejné, jako křížení komerční plechovky s hezkým autem a v obou případech se podle mého jedná o Tunning.
Něco lehce jiného je použití dobových doplňků, jako jsou mlhovky, nálepky LADA na dolní polovinu dveří, dobové autorádio a pokud se v provozu používaly bílé pneumatiky, pak prosím, i bílé pneumatiky :wink:
viz: http://www.khvchrudim.wz.cz/tes/fivakodex2004.pdf kde se uvádí:
VŠEOBECNÉ ZÁSADY
1.2 Vozidla by měla být z principu zachována a užívána ve stavu v jakém je dodal výrobce veřejnosti, včetně volitelného vybavení a příslušenství, které bylo výrobcem nabídnuto nebo prodáno v období normální životnosti vozidla.

Samozřejmě jsem si vědom toho, že pneumatiky se snadno vymění a jedná se o beze stopy odstranitelný Tunning. Ale jít s tím na testaci? Tam by chtělo jít s těmi CCCP pneumatikami, osazeným MADE IN USSR olejovým filtrem a pryžovoasfaltovým AKUmulátorem s + nalevo.
A lehká nepřesnost v geometrii, kdo z těch komu neseme ve veteránovi odkaz doby na tom záleží?
Naposledy upravil(a) Teepee dne pon dub 20, 2009 09:05, celkem upraveno 1 x.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Stanley__001x
Příspěvky: 370
Registrován: čtv pro 21, 2006 20:26
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Stanley__001x »

Tak tady na to já mam názor svůj, ty lemy tomu autu fakt seknou. A o úplnej původnosti vozidel :lol: :lol: :lol:. Teepee, jak jsem již tady někumu vysvětloval máš tam snad origo nemrznocí směs, origo volej, origo vodu do ostřikovaču, origo stěrače nebo origo ruskej prach.... :twisted:
1 x 2104 rv 86
1x 2107 rv 90
4x trabi ( 2x s tp)
1x DKW Sonderklasse 1001
1x Tatra 57 sport
1x Zetor 50 Super
a 4x různé moto
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

Teepee, To ti nikto neberie, rob ako uvážiš sám :wink: a ako napísal Stanley__001x, ktorý veterán je úplne povodný? už asi žiaden na svete :lol: A aj tak, je to vec ktorá sa dá hneď vrátiť a pritom tomu autu tie lemy seknú. Ale dobre, my sa asi v tomto nikdy nezhodneme :P
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Mě se to teda líbí. :) Dělá to kola opticky větší a taky se bočnice gumy na disku pak nezdá tak vysoká. A k tý barvě auta se to hodí, jen aby to aspoń chvíli vydrželo takhle pěkný.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Stanley__001x píše:Teepee, jak jsem již tady někumu vysvětloval
Tak zrovna takovéhle přirovnání je totálně zcestné a to z několika důvodů:
Stanley__001x píše:origo volej
Olej měnili i dříve, když se použije původní značka a složení, co se zde dalo koupit, tak mluvíme o pouhé výměně, například M6AD,
Stanley__001x píše:origo vodu do ostřikovaču
Voda se pochybuju nějak vizuálně, či složením změnila od 70tých let, pořád je to VODA,
Stanley__001x píše:origo stěrače
Do stěračů se dá stále sehnat origo gumička, i když je nové výroby, pořád je to vzhledem tatáž gumička.

Bílé lemy na tom nebyly, tak na veteránu nemají co dělat. I kdyby tam původem byly, tak stejně budou podle Stanleyho definice neorigo, protože nejsou nabarvené na gumě, ale přidané zvlášť, hlavně nejsou strojem času přesunuty z minulosti, popřípadě zachovány.

Toť jen k této naprosto scestné definici origo a neorigo věcí.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Se, sežerte páni veteránisti :mrgreen: , mě osobně se ty lemy zdají akceptovatelné z větší vzdálenosti, z blízka už moc ne, pravděpodobně proto, že jsou "přikládané". Nicméně, vozidlo má činit radost zejména majiteli, v tomto případě majitel ke své radosti namontoval lemy a je snad spokojen, přes to nejede vlak.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Souhlasím. A však tvrdím, že s černým proužkem mezi diskem a lemem by byly ještě hezčí :)

Já jsem jen reagoval na ten blábol o originálnosti :-P
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

vypadá to dobře, nebo spíš určitě o hodně líp než předtím... tak už ticho.. :) aspon se na to mužu někde koukat, když už to nemužu dát na auto.. protože bych to asi vyzul... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Už vim, co mi moc nesedí, opticky vytahují kola, vypadá to, jako kdyby byly převařené disky a střed s poklicí byl moc utopený v kole.
Uživatelský avatar
Petanek2101
Příspěvky: 1106
Registrován: sob bře 04, 2006 16:56
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek2101 »

že jo,taky jsem si řikal :wink:
Mno a už je po bastlu,ať jsou mu hutě lehké.
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Teepee píše:...... o Tunning.......
kdyz uz tak Styling. nevim o zadnym vylepsovani motoru, podvozku atd, ktery by hurikan provedl 8)
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“