BA3 21061 - BlackJack

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jan Vaníček
Příspěvky: 1107
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek od Jan Vaníček »

Nemám nic proti zatmaveným sklům na autě - sám je od 2000 používám na všech svých vozech kromě veteránů a Lady (tam to ale bylo dilema, protože jsme na ně byli zvyklí a kvůli dětem jsem už byl skoro rozhodnutý, nakonec jsem to z nějakého důvodu vzdal), ale zatmavit přední okno nad rámec standardního bronzového či zeleného origo tónování považuji kromě efektu za totál kravinu. Lada 2106 sama o sobě na potkávací světla moc nesvítí a snižovat si dál úmyslně výhled za deštivých podzimních dní (samozřejmě i jindy kromě slunečna) považuji za ohrožování sebe i ostatních na silnici. Možná můj názor někdo nebude sdílet, to je mi jedno, ale až přehlédnete tmavého chodce na tmavém pozadí, sami dojdete k závěru, ani se nemusí nic stát. Něco jiného je prouha na skle, tu považuji za skvělou a mám ji na všech moderních vozech, Pokud se dá takové okno koupit na Ladu, docela bych uvažoval. (kupodivu se takové dá koupit jako nové i na F600D z roku 1962, jen by to asi bylo jako na veteránu 100% originálním trapné) Na Ladě jsme ten pruh měli nalepený od její koupě (prodávali se takové zelené v Tuzexu) až do první TK v roce 1984, kdy jsme ji museli jako závadu, pro kterou bylo auto nezpůsobilé provozu strhnout (pamatuji si to jak dnes, protože do protokolu nemohli ani napsat obligátní netěsnosti při stavu tacho asi 25tis.jo a ještě jsme měli blbě "CS"- to smělo být na okně pouze vlevo, my měli vpravo, taky muselo pryč).
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Jan Vaníček píše:zatmavit přední okno nad rámec standardního bronzového či zeleného origo tónování považuji kromě efektu za totál kravinu. Lada 2106 sama o sobě na potkávací světla moc nesvítí a snižovat si dál úmyslně výhled za deštivých podzimních dní (samozřejmě i jindy kromě slunečna) považuji za ohrožování sebe i ostatních na silnici. Možná můj názor někdo nebude sdílet, to je mi jedno, ale až přehlédnete tmavého chodce na tmavém pozadí, sami dojdete k závěru, ani se nemusí nic stát.
Toto sklo je dělané tak,že je vidět ven perfektně,ale není vidět dovnitř.Navíc tmavého chodce na tmavém pozadí přehlédneš i s obyčejným sklem,a to velmi snadno.To je zas jiná písnička o neodpovědnosti a snad až hazardu chodců.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Jan Vaníček
Příspěvky: 1107
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek od Jan Vaníček »

Jak říkám, každé jakkoliv zatmavené sklo má zhoršený průhled ven, píši, že je používám, byť s fólií s certifikátem. Pokud přes čelní sklo je špatně vidět dovnitř, je to bohužel o to horší, protože i oční kontakt s řidičem z vedlejší či chodcem směrem do zatmavení je důležitý a již několikrát jsem se tak ubránil nehodě. Na přední boční okna používám nejsvětlejší fólii, samozřejmě tam pak není na těch oknech schválení, protože je to zakázané (naštěstí jsem zatím neměl problém na STK, naopak na mě tolik nepaří slunce - vlastním krabicoidní auta, kde je zasklená plocha větší, čelní sklo je řešeno jako odrazové antireflexní, přesto průhledné a tak nemusím jezdit pořád s klimou), průhled je ale zajištěn. Je to každého věc, rozhodnutí a i míra rizika, jak jsem psal, efektní to je, ale ... .
Pokud ještě mohu doporučit, na bočních a zadním bych nešel dále než do "dvojky" fólie, protože pak je již v autě příliš tmavo a za šera se dá couvat tak akorát podle zrcátek, což u Lady není výhra - mluví ze mě zkušenost s fóliemi na celkem 8 autech.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

:roll: chlape, neviem na com slapes, ale odloz mi z toho :shock:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Pro Jana Vaníčka.Na tom skle NENÍ folie! :idea:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Saynerm
Příspěvky: 655
Registrován: úte říj 10, 2006 15:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saynerm »

radek mb píše:Pro Jana Vaníčka.Na tom skle NENÍ folie! :idea:
presne, zatmavena je ta folie uvnitr okna, ta co zabranuje roztristeni celniho skla na kousky pri prurazu nebo jinym poskozeni okna
BA3 21061 1700k (pojizdnej plynovej zapalovac) - 15.3.2008 - uz zkoncil
BlackJack used stye
БлацкЯцк

BMW E36 320i ARKTISSILBER METALLIC - 27.1.2011 - ..........

Chatka 12 forever :mrgreen:
Buková drift challenge team
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

podla mna to nema s folio spolocne ani prd, proste je to pokovenie skla
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

pres sklo je ven videt perfektne
slaby svetla? od doby co tam sou xenony sviti perfektne
bocni skla se muzou zatmavovat vsechny. predni maji urceny zatmaveni pres ktery nesmi jit. zadni muzou byt zatrikany sprejem a nikdo nemuze nic rict
celni sklo se dela i ciste s pruhem. sezenes na ukrajine
parkovani jen na zrcatka? bezne. mam tam vetsi. i na maly jsem takhle parkoval
a mimojine originalni vzhled auta? zcasti. zadnej veteran ani puvodni stav 8)
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

nahodou nechapem kto co proti tej folii ma nahodou to mze byt super vec (osobne som si to bol obhliadnut) nemozem povedat ze bo to neak NENORMALNe zatmavaovalo porstredie dokonca to ma E v kurzku uvdimie vsak co na to povedia pani prislusnici.. co sa bocnych skiel tyka tak bezne stretavam auta z komplet najtmavsimi foliami aj na prednych oknach a nikdo im nevravi nic (aj ked enormne zatmavene skla v predu mi prde ako kktina ale kazdy je neaky)
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

hele ted mě napada sice to má ečko, ale kdyby to bylo pokovovane, tak se to mohlo klidně pokovit dodatečně.... ale jestli je černa folie mezi sklama, tak to potom by mohlo byt OK.. zdalo by se to jak opravdu schvalene.. ale jinak by na tom měl bejtr přímo nějakej homologační štítek na zatmavení... a ještě když si nechaš udělat zatmavení od profi firmy, tak dostaneš většinou nějakou homologoční kartičku, kterou by jsi měl mit u sebe a na ni to máš zapsasné... aspon tak mito řekli ve folijarně..
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

je to mezi tema dvouma sklama. nic dodatecny. zkousel jsem zda je to nejaka folie ci neco podobny ale seskrabat to opravdu nejde :P to jen ty cerny kraje a ten pruh by se dal seskrabat. ale to uz tam je taky od vyroby
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

Maysner píše:zadni muzou byt zatrikany sprejem a nikdo nemuze nic rict
no já teda nwm ale kamarád měl na ventu na zadních oknech pokovené fólie a policajt nadával jak špaček nakonec ho to i s odbočením na zákazu stálo litr :?
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

zadni bocni skla a zadni sklo muzou byt absolutne nepruhledny a nikdo ti nic nemuze ! ! toto mi rekl cajt co me stavel kvuli xenonum ze si mam ten nalepej pruh na celnim skle sundat ze vzadu muzu mit co chci. je moje vec jestli pres to uvidim nebo ne
predni bocni muzou byt zatmaveny tusim jen 20%
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Marosqo
Příspěvky: 655
Registrován: stř srp 23, 2006 14:13
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marosqo »

Zase voloviny riesite ,co je zle ma zatmavenej hornej casti okna ak je priehladna ?
Mal som na bmw sice len foliu ,ale bola to super vec ,aj ked som sklopil clonky ,tak sa mi nestalo zeby mi cez to preblikavalo slnko a nasledne oslepovalo cez medzeru okolo zrkadla ...len nasim zelenym sa to nepacilo ,tak som to odlepil a odvtedy jazdim skoro stale s zaklapnutymi clonitkami ,cez ktore neni vidno vobec a to im nevadi...je to len +co sa tyka bezpecnosti si myslim ,ine je ka by som mal polepene aj bocne cele okna nepoviem ,ale tento pasik hore je len + :roll:
ex.VAZ 2102 1974 ex hniloba VS. laminat :P
ex.VAZ 2101 1973 ... od 27.2.2008 minulost : /
ex.VAZ 2105 1984 ... tuned up 2107 gr. A

BMW E46 318i Touring
BMW E30 318IS 1990 Kinder M3 =)
BMW E30 325i Funwagen/Rallycar under construction :D
Lada Niva Urban 2017
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Maysner píše:predni bocni muzou byt zatmaveny tusim jen 20%
JO je to 20% u předních bočních.Když mi na stk ukazoval vzorek od ministerstva dopravy, jak by to mělo vypadat, tak sem čuměl. To sklo je spíš nahnědlý.Proto nadával technik, že ať to strhnu.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“