CB

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

Hurikán píše:Disponuji totiž staničkou, která má 120 kanálů AM i FM a v obou modulacích 4 nebo 12 Wattů.
ano, pak je dobré vysílat hlavně v blízkosti kamenolomů a modelářských letišť :mrgreen:
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Tak u těch kamenolomů to bude asi větší sranda, než okolo modelářských letišť :lol:
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Lehce doplním: u kamenolomů bylo používání radiových vysilačů zakázáno dopravní značkou, která snad už neexistuje.Bývá tam textové upozornění. Problém je v tom, že i mobil může vytvořit vf pole o stejné intenzitě jako CB. Jde jen o vzdálenost od vysilače. Modeláři toto pásmo z výše uvedených důvodů již prakticky opustili. Dále - loni bylo pro provoz CB v ČR uvolněno další pásmo 26,565 - 26,955 MHz - kanály 41 - 80.Legální stanice CB pro provoz v ČR musí mít homologační označení CEPT PR 27 x.Tuším, (ale to nevím jistě) že jsou povoleny i stanice s homologací Deutsche Post.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

U lomů bývá cedule: Zákaz používání radiolokátorů. Nic jinýho jsem neviděl. Ale já nejsem žádnej pamětník, zato moje CB asi jo :-D
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1818
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

OT: Prečo sa nesmú používať vysielačky a rádiolokátory pri kameňolome ? Keď som išiel na zraz do Jedovnic, tak niekde pri Starom Hrozenkove keď sme stáli, bola značka, kde bolo Zakazuje se používaný vysílače, rádiolokátory, nebezpečí výbuchu.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Marek89, protože jsou tam rádiem odpalovatelný výbušniny. Jak myslíš, že v lomu odstřelujou? Rádiem řízená bomba :-D a ty bys jim to mohl pustit zrovna když by do toho koukal z metru. To by je asi rozesmálo.
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1818
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Aha, to ma vôbec nenapadlo.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Petr HC píše:u kamenolomů bylo používání radiových vysilačů zakázáno dopravní značkou, která snad už neexistuje.Bývá tam textové upozornění
To je pravda, U nás je kousek za vsí lom a tam tu značku ještě mají, sice rezne u silnice a něco už pamatuje ale je tam.Mohu vyfotit.
Jelen píše:Rádiem řízená bomba :-D
Jakože si pustěj rádio a to jí odpálí?A co na tom rádiu poslouchají?Zelenou vlnu, nebo Svobodnou Evropu? :lol: :lol:

NO mě tohle nikdy nenapadlo, to je fakt. Takže by se mělo CB vypnout úplně, nebo stačí nevysílat? U nás už ten lom zavřeli, tak to tu ani nehrozí ale kdybych jel náhodou jinde. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Stačí nevysílat. Při příjmu stanička žádné VF pole nevytváří.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Jde samozřejmně o vysílání . Ono totiž i na dlouhých vedeních k roznětkám by se v určitém případě mohlo naindukovat nějaké napětí a mohlo by dojít k nechtěnému odpalu . Pravděpodobnost je nizivá ale je !
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Zakazuje se používat vysílače a radiolokátory. Nebezpečí výbuchu!
Tak přesně taková je kousíček za Klatovama (u lomu ve Svrčovci), takže mě ani divná nepříde (Přesně takovádle, vypůjčeno z EMIho topíku o Blizzardovi). Jenom škoda, že tak rezne a těžko říct, jestli jí někdy obnoví. (Mimochodem cesta z KT na Svrčovec vede kolem bejvalý vojenský střelnice a tam je (nebo eště nedávno byla) na stromu taková stará rezatá cedule a na ní něco ve smyslu že Pozor granáty, nebezpečí smrti :lol: (nebo tak ňák)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Tak jsem pořídil magnetku, zapojil na to AMkový CBčko a světe div se, dokonce jsem i někoho chytil. Ale asi byl daleko, tak jsme se moc nedomluvili, šíleně v tom chrčelo a to jsem kroutil všim čim šlo, dokonce i filtr šumu jsem měl na max.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Pokud jsi měl squelch (šumová brána) naplno (v pravo na maximu) a stále stanička šuměla, tak je v ní nějaká vada. Ještě to zkus i s odpojenou anténou, ale od toho bych si stejně moc nesliboval, protože pochybuju, že bys měl v místě qth tak vysokou hladinu rušení.

To že jsi někoho chytil, ale nerozuměl je zcela pochopitelné. Jel totiž v FMku. Tvoje stanice chytne signál, ale ten už nedokáže správně demodulovat. Funguje to takhle v obou směrech, tedy i v případě, že bys měl FM a protistanice vysílala v AM.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Squelch tam neni, protože je to německy, ale ten poťák na šum tak je :) a šum jde stáhnout tak že není slyšet. Akorát když někdo začne mluvit, tak mu není moc rozumět.Ale trochu přeci jen jo. Modulátor/demodulátor se mi předělávat nechce, protože nevím ani pořádně jak. Z Aukra mi přijde jiná na FM, tak se z téhle stane relikvie na poličku :)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Squelch je ten potenciometr úplně vlevo. V němčině rauschsperre - šumová závora.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“