Pozvánka na jarní sraz

Jarní sraz v Mnichově Hradišti 29.-31.5. 2009

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Marcel » sob bře 14, 2009 12:52

Děkuji vám pane :wink:
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
Marcel
 
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova

Příspěvekod Hurikán » sob bře 14, 2009 16:31

Pozvánku již mám(e) přeloženou i do angličtiny a díky otci i do němčiny. Soubor s textem přikládám. Poslal jsem ho i Saynermovi, aby jej mohl upravit do pozvánky.
Přílohy
Pozvanka 2009.doc
(13.5 KiB) 388 krát
Naposledy upravil Hurikán dne sob bře 14, 2009 21:07, celkově upraveno 1
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Marcel » sob bře 14, 2009 17:21

Také moc děkuji :wink:
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
Marcel
 
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova

Příspěvekod Laďuša » sob bře 14, 2009 19:26

Ještě bych chtěl editovat ten text, který je v souhrnným dokumentu, při přepisu se tam vloudily chybičky. Ale i jedna pravda ;)

Za prvé) Za řadovou číslovkou se v Polsku NEpíše tečka - správně tedy XIII Czechosłowacki zlot
Za druhé) čímž jsme se dostali k tej pravdě, co mě unikla - Czechosłowacki je skutečně s velkým písmenem (v češtině je malý :!: Přídavné jméno, kterým nezačíná ani věta, ani název - takže tam je vlastně pravopisná chyba ;) - možná by stálo za to taky opravit)
Za třetí) datum by měl vypadat 29.-31. maja 2009 (s malým m)
Jinak tam nic nevidim


Jinak bych eště se přikláněl ke sjednocení psaní LADAklub CS, o. s. - osobně se mi tuta verze líbí nejvíc, ale je to banalitka. I když bylo by hezký to mít všude stejně.

Saynerma upozornim, ale neni online, takže ho kdyžtak upozorněte eště někdo, ať to máme pěkný ;)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod Roman » sob bře 14, 2009 20:11

Mala pripomienka v nemeckom preklade v slove " Geschicktlichskeitrennen " je prve t naviac. Zrucnost sa nemecky spravne pise: Geschicklichkeit .
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod Hurikán » sob bře 14, 2009 21:18

Marcel, Není zač. Alespoň jsem po čase taky něčím trochu přispěl.

Roman, Děkuji za upozornění. Překlep opraven.

Laďuša, Všechny připomínky jsem zahrnul do nové verze (viz minulý příspěvěk). Jestliže se tedy v polštině nepíše za řadovou číslovkou tečka, tak jsem tečky odstranil i u data 29-31. A ještě jsem si dovolil i upravit Czechosłowacki na Czecho-Słowacki, aby to bylo jednotné ve všech verzích.

Pokud ještě někdo něco najde, tak dejte vědět. :wink:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Laďuša » sob bře 14, 2009 22:00

Ano, tedy píšu, neb u datumů se ta tečka píše (myslim) :lol:
No eště provádim konzultace ohledně těch velkých písmen, je to složitý, je tam dost druhů, co se kdy jak píše a zrovna domluvit se o gramatice neni zrovna sranda :D
Hernajs, já už jsem z toho celkově ňákej zblblej :lol:

Jinak nech tam to Czechoslowacki vcelku (i u těch jiných verzí), na verzi s pomlčkou jsem tak jako alergickej. :twisted:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod radek mb » sob bře 14, 2009 22:32

Laďuša píše:Jinak nech tam to Czechoslowacki vcelku (i u těch jiných verzí), na verzi s pomlčkou jsem tak jako alergickej.


Tak s tim naprosto souhlasim,jakmile tam vidim tu pomlčku,připomíná mi to začátek dělení Československa a trapné rozdělení státu.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Příspěvekod Hurikán » sob bře 14, 2009 22:59

Radku a Laďušo, mám na pomlčku a pod. naprosto stejný osobní názor jako vy, jenže v zahraničí, zvláště hned v tom sousedním, nás již značný čas vnímají jako dvě samostatné země a takto k tomu i přistupují, čili bysme k tomu měli obdobně přistupovat i my. Proto jsem svůj osobní názor v této věci podřídil skutečnému stavu. Navíc neznáme názor našich slovenských kolegů, který může třeba být odlišný. Tímto zde nechci rozpoutat diskuzi, nebo snad i nějaký flame na toto téma! Snažím se jen o pohled z jiného úhlu. :wink:

Když to shrnu, tak bych volil kompromisní cestu. Pro zahraničí to nechat s pomlčkou a v naší verzi bez pomlčky. 8)

Pro všechny: Hlavně se tu těď, prosímvás, nezačněte hádat! K tomu toto téma není určeno. :idea:

PS: jak jsem pátral po polských webech, tak se opravdu ani v datu tečky nepíšou. Resp. v pár případech jsem je i našel, takže kdoví. Jelikož byl ale poměr bez teček:s tečkama 70:30 , tak to nechám bez teček.

[ Komentář přidal: Laďuša: so březen 14, 2009 23:23 ]
Čtu to až teď, protože ten příspěvek po tobě jsem psal moooc dlouho. Bavil jsem se i o tej pomlčce a když jsem nastiňoval problematiku, že českoslevenskej sraz a pomlčka....tak mi bylo řečeno, abych napsal Czeski, tak jsem vysvětlil, že to je prostě ale czechoslowacki zlot...a no tak to tam tak napiš ;) Do polskýho tedy pomlčky bych necpal.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Laďuša » sob bře 14, 2009 23:20

Takže jsem vyčerpán, snažil jsem se pořádně prokonzultovat ty tečky a velký/malý písmena, jenomže to se prostě nedá :D Za á se domlouvat o takových věcech je docela makačka a za bé ona ta polština bude taky pěkně bohatej jazyk. Názory se rozchází. Jeden mi na pořádá doporučí ňáký alternativy, druhej zase jiný, no prostě tuto se mě líbí nejvíc ...
O datumu:S tečkama u znázornění měsíce číslicí prej. Ve verzi s majem se tam ty tečky nepíšou, jestli maj nebo maja taky ňák záleží na postavení .... takže dáme třeba bet teček a s maja 29-30 maja 2009
O názvu: Malý c? Velký C? Velký všechno? A teď si vyber no, dal bych kompromisně velký C :lol:
Je v tom bordel, pánové.... :lol:

Takže text, jak jsem to postupně poupravil
_____________________________________
LADAklub CS, o. s. urządza
XIII Czechosłowacki zlot Łady
Lotnisko Mnichovo Hradiště 29-31 maja 2009
Program: Sprinty, jazda zręcznościowa, pokaz czerwonego krzyża i straży pożarnej, przejazd w kolumnie, kącik dla dzieci, wyścig na orientacje i wiele innych atrakcji.
www.ladaklub.com
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie imprezy.
_____________________________________
Pozor, tutu poslední verzi jsem dal posoudit osobě, která se na tvorbě nijak do tý doby nepodílela a byla uznaná, takže tak :lol:
Jo a to Czechosłowacki nechat dohromady, s těma pomlčkama se to nezdálo. ;) Takže to bych dal do všech verzí, protože tak to prostě je.

Teda, to je hrozný, potřebuju se učit tu polštinu eště moc :D
Naposledy upravil Laďuša dne sob bře 14, 2009 23:32, celkově upraveno 1
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod Marcel » sob bře 14, 2009 23:24

Tak pánové dejte někam konečnou verzi a hotovo, kdo se v tom má vyznat. Nebudeme to do nekonečna předělávat :cry:
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
Marcel
 
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova

Finální verze cizích textů pozvánky

Příspěvekod Hurikán » sob bře 14, 2009 23:47

Dobrá. Taky si myslím, že už to moc protahujem a bavíme se o nepodstatných drobnostech.

Dávám sem tedy definitivní verzi, do které jsem zahrnul téměř všechny připomínky. Já už na ní nic měnit nebudu. Současně ji (už po x-té) posílám Saynermovi, kterému se z té záplavy souborů už asi bude točit hlava. :D :oops:
Přílohy
Pozvanka 2009.doc
(13.5 KiB) 372 krát
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Marcel » pon bře 16, 2009 19:47

Tak a máme to tady. Překlad pozvánek zde: http://marcel2107.rajce.idnes.cz/pozvanky_preklad/
Prosím všechny co se pohybuji na stránkách našich zahraničních přátel aby je tam vystavily :wink:
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
Marcel
 
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova

Příspěvekod Saynerm » pon bře 16, 2009 19:53

a pokud se soudruhum z nemecka nebude libit, ze maji rozdeleny nektery slova v programu, tak at se nezlobi, ale ze jinak to neslo, ze ty slova maj proste nesmyslne dlouhy :mrgreen:
BA3 21061 1700k (pojizdnej plynovej zapalovac) - 15.3.2008 - uz zkoncil
BlackJack used stye
БлацкЯцк

BMW E36 320i ARKTISSILBER METALLIC - 27.1.2011 - ..........

Chatka 12 forever :mrgreen:
Buková drift challenge team
Uživatelský avatar
Saynerm
 
Příspěvky: 655
Registrován: úte říj 10, 2006 15:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hurikán » pon bře 16, 2009 19:55

:hello1: :hello1: :hello1: :blob4: :blob3: :blob5: :blob8: :blob7: supééééér :wav:

Synerme, fakt perfektní práce. :thumbleft: :salute: Zvlášť oceňuju, že jsi udělal i ty nejdetailnější úpravy, o kterých jsem Ti psal. :thumbup:
Saynerm píše:ale ze jinak to neslo

To je jasné. Tohle naprosto chápu a myslím si, že to pochopí i oni. 8)
Pošli mě prosím plnou tiskovou verzi na mejl, ať to můžu zhmotnit v tiskárně.

Marcel píše:Prosím všechny co se pohybuji na stránkách našich zahraničních přátel aby je tam vystavily

JJ, vystavím to u našich německých soudruhů.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Mnichovo Hradiště 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků