Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Všechno jde, možná třeba jenom nedržel ňákej kontakt nebo něco. Mechanických věciček je tam plno... Sice teda nevim, co to kousek ranžíru je, ale tak předpokládam
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

"ranžír" - izolovaný jednoplášťový kroucený vodič používávaný k propojování (ranžírování) v rozvodech telefonních ústředen

http://www.telexion.cz/eshop/department ... ly-Ranziry
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Ranžír:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Se%C5%99a% ... 5%BE%C3%AD
Myslím, že o "Tvůj" ranžír si určitě neříkal :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Laďuša píše:No vida, jen tak dál, ať už ty zkoušky má za sebou. Jenom mě ale pomalu začíná štvát, jak sdělovací prostředky za nejzajímavější věc na tej mašině považujou firmu, která dělala dizajn....
Informace typu jako jsou v tomto pořadu jsou pro tebe přijetelné ? :P
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... -kolejich/
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Teepee píše: Ranžír:
http://cs.wikipedia.org/w...dra%C5%BE%C3%AD
Myslím, že o "Tvůj" ranžír si určitě neříkal
Heh, tak tuten význam onoho slova znam, ale tim se těžko něco spraví :)

Leda by to Pípák zle pochopil a na žadonění "potřebuju na ranžír" mu místo rychlýho odvezení na požadovaný místo s grácií filmový hvězdy podal kousek drátku... :P
Michal Pokorný píše: Informace typu jako jsou v tomto pořadu jsou pro tebe přijetelné ?
http://www.ceskatelevize....et-na-kolejich/
Zkouknu, až bude čas a klid tady..
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

M.P. Na Tvůj učet jsem se historce zasmál a spomněl si na svojí .(seděl jsem v mrtvým vlaku) . "Jednou" cca rok 1986 mně napadlo cestovat za mámou né autem ale letadlem . Jezdil jsem každý mněsíc pravidelně (LTM-Ostrava) Cesta letadlem vyšla v penězích levněji ale stráta času byla vjetší . Problém byl jak se dostat do a z Prahy . Cesta tam a spět po Prahu proběhla hladce , až po příchod na tehdejší nádraží Praha střed. Tam jsem zakoupil lístek a na informační tabuli se dočet Děčín-23.30-druhé nástupiště-kusá kolej-vlak v předu. A nastal problém . Neznalý cestovat vlakem jsem nevěděl co je kusá kolej . Páč jsem tam byl o dost dřív tak jsem začal pátrat co je tím myšleno . Po chvíli mi bylo jasné že je to kolej která nikam nepokračuje (končí nárazníkem - ony tam totiž jiné nejsou) . Páč byla zima a na oné koleji již stál vytopený vlak tak jsem nastoupil a na další nástrahu "vlak v předu" úspěšně zapomněl . ....Sedím a sedím nebylo mi ani divné že se ve vlaku nesvítí jen sem začínal být nevrlý že máme již 15 minut "sekyru" a to jsme ještě nevyjeli z nádraží . Asi po 20ti minutách jsem šel omrknout situaci a jaké bylo mé zděšení "někdo ukradl lokomotivu i s kusem vlaku" . Po té mi došlo co znamenalo "Vlak v předu" .Tož jsem si počkal do čtyř do rána až pojede další . Od té doby jsem vlakem jel jen 4 x zčehoš jsem ze sebe jednou udělal blbce (opět v Praze ale na hlaváku)
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Já jsem měl možnost jet do Lovosic hned, protože asi po pěti minutách nějaká spolucestující paní vzala mobil a zavolala někomu jestli by jí nehodil do Lovosic do práce, vstala a zeptala se jestli někdo nechce vzít do Lovosic. Tak jsem odpověděl, že já ne, protože jsem byl zvědavý jak to dopadne :lol: a hlavně jsem nikam nespěchal
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

No vida. Když chci jet vlakem, vezmu si jízdní řád, tam je vše jasné. Ale kdybych měl jet autobusem, tak nedojedu, autobusy nemají tratě, mohou se dostat do dopravní zácpy, mohou být objížďky, zastávky jsou všechny stejné a tu mojí těžko poznám, prostě celý je to nějaký moc složitý.
Vlak vpředu je vychytávka, taky jsem se jednou, nastoupivší do vlaku vpředu namísto do vlaku vzadu, svezl na ONJ... (Odstavné nádraží Jih). To jsem byl nováček na trase Praha hlavní nádraží - Říčany.
A i když jsou vlaky špinavé, někdy přetopené, jindy vymrzlé, tak pořád mi stačí jedna bichle a zjezdím celou republiku, na jistotu.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Teepee píše:Ranžír:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Se%C5%99a% ... 5%BE%C3%AD
Myslím, že o "Tvůj" ranžír si určitě neříkal :wink:
Není ranžír jako ranžír :P a můj ranžír pravděpodobně plně nahradil jeho potřebu vázacího drátu, kterou jasně a srozumitelně deklaroval :wink: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Koko Loko píše:
Teepee píše:Ranžír:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Se%C5%99a% ... 5%BE%C3%AD
Myslím, že o "Tvůj" ranžír si určitě neříkal :wink:
Není ranžír jako ranžír :P a můj ranžír pravděpodobně plně nahradil jeho potřebu vázacího drátu, kterou jasně a srozumitelně deklaroval :wink: .
To sice ano, ale myslím že můžeme vyloučit, že by ajznboňák, přesněji fíra, chtěl ranžír na to, aby s ním něco zflikoval (pardon, přidrátoval) :wink:
Železničářská hantýrka je stejně šílenost. Veksle, šíny, šturc, pec, pucvol, rajky, wapky ...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Teepee píše: To sice ano, ale myslím že můžeme vyloučit, že by ajznboňák, přesněji fíra, chtěl ranžír na to, aby s ním něco zflikoval (pardon, přidrátoval) ...


Ty jsi snad Dohnal (jedno občas velice natvrdlé individuum od nás z práce) :mrgreen: , jeden o voze, druhej o koze. Nepsal jsem, že by chtěl ranžír, ale, že ho dostal, a v ten moment mu bylo úplně jedno, jak to co dostal já nazývám a to prosím jsem mu při hledání oznamoval "mám tu jen kousek ranžíru". Nauč se číst.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6562
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Ja mam vlaky rad, od zeleznicnich modelu, pres OpenTTD az po ty opravdove, ale pouzivat to k pravidelnemu bezproblemu cestovani se neodvazuju.

snad 4 roky sem jezdil 3x tydne do zkurvencova tedy do Brna. Zpravidla rano tam, odpoledne az vecer zpet. Idealni vlak mel dobu jizdy 1:15 minut. Zazil sem jedinkrat, ze dojel za 1:20, povesion pres 1:30. Smerem domu to az tak nevadi. Smerem do skoly to nasere. Vrcholne perly byly celkem tri. Prvni byl zpozdeny rychlik z Ostravy pres Kojetin do Brna. Zpozdeni pres 2 hodiny. No nic, tak sem na zkousku jel jindy, termin v haji. Druhou perlou bylo znaceni vlaku, ktery se v Nezamyslicich rozpojoval na 2 soupravy. Do Prerova a do Olomouce. Vysoupil jsem v Olomouci z vagonu a baba bezeslova z vagonu sundala ceduli "Prerov". Vyvrcholenim pak byla cesta do KM, kdy jsem za jeden listek cestoval 3 dopravnimi prostredky, neb na trati byla vyluka, nasledem cehoz sme prijeli autobusem o 17 minut pozdeji do Kojetina, kde nam baba rekla, ze vlak na nas cekal 15 minut a ze to je maximum a tedy jel. Dalsi jede za 1.5 hodiny. Tak sem si zavolal odvoz.

Od tech dob jezdim busem, ktery je levnejsi, jezdi na cas (zpozdeni mel jen 2x z cca 300 jizd) a 1x neodjel z Brna z technickych duvodu.

Pro kazdeho z nas je situace jina, ale trasa KM - Brno je vlakem proste nesjizdna. Bus je proti tomu nadhera.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Koko Loko píše:Nepsal jsem, že by chtěl ranžír, ale, že ho dostal, a v ten moment mu bylo úplně jedno, jak to co dostal já nazývám a to prosím jsem mu při hledání oznamoval "mám tu jen kousek ranžíru". Nauč se číst.
Ty už jsi asi zjistil, co si o Tobě asi pomyslel, když jsi mu, podávaje kus drátu, začal mluvit o ranžíru, že potřebuješ takhle rejt. Stejně tak jako když si podesátý přečtu Tvoje příspěvky o voze, tak když si 10x přečteš moje příspěvky o koze, tak zjistíš že spousta podstatných informací chybí, takže usuzovat na to, že neumím číst a nebo jsem natvrdlé individuum považuji za poněkud unáhlené. Navíc jsme v poklábosme a ve vlacích, slovíčkařil bych a četl každý příspěvek 10x s hledání všech jeho skrytých významů v debatě o výkladu zákonů s provozem na pozemních komunikacích souvisejících a ne tady. Pokud vymyslíš lepší způsob jak přejít od ranžírů k železničářské hantýrce, než byla moje věta, které ses chytil, tak prosím.
A jestli jsi mi chtěl otrávit náladu tak gratuluji, byl jsi úspěšný.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

sežerte se! :hrob:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6562
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Teepee píše:
Koko Loko píše:Nepsal jsem, že by chtěl ranžír, ale, že ho dostal, a v ten moment mu bylo úplně jedno, jak to co dostal já nazývám a to prosím jsem mu při hledání oznamoval "mám tu jen kousek ranžíru". Nauč se číst.
Ty už jsi asi zjistil, co si o Tobě asi pomyslel, když jsi mu, podávaje kus drátu, začal mluvit o ranžíru, že potřebuješ takhle rejt. Stejně tak jako když si podesátý přečtu Tvoje příspěvky o voze, tak když si 10x přečteš moje příspěvky o koze, tak zjistíš že spousta podstatných informací chybí, takže usuzovat na to, že neumím číst a nebo jsem natvrdlé individuum považuji za poněkud unáhlené. Navíc jsme v poklábosme a ve vlacích, slovíčkařil bych a četl každý příspěvek 10x s hledání všech jeho skrytých významů v debatě o výkladu zákonů s provozem na pozemních komunikacích souvisejících a ne tady. Pokud vymyslíš lepší způsob jak přejít od ranžírů k železničářské hantýrce, než byla moje věta, které ses chytil, tak prosím.
A jestli jsi mi chtěl otrávit náladu tak gratuluji, byl jsi úspěšný.
proc si kurna vsechno berete tak osobne? to je nejaka vysada vyssiho veku ze ztracite nadhled, nebo vas trapi neco jineho doma a v praci, ze nedokazete trochu rypancu prejit s humorem a nadhledem? navic od nekoho, koho docela znate a kdyz vite, ze to neni clovek, ktery by takove rypani myslel smrtelne vazne? Kdybych mel brat vsechno vazne, tak kuprikladu drobka uz byste asi chodili oplakavat na hrbitov :-)
VAZ 2104 1.3 1989
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“