Jak zapojit regulátor Magneton ze Š120 na alternátor Lada???

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
cenek74
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 22, 2008 16:00
Bydliště: Lutín

Jak zapojit regulátor Magneton ze Š120 na alternátor Lada???

Příspěvek od cenek74 »

Dobrý den všem.

Mám prosbu. Chci připojit elektronický regulátor ze Š120 na alternátor Lady 2101.
Regulátor ze Š120 má čtyři vstupy - B, 54, DF, D+
Regulátor na Ladě má 15, 67L. Jak je připojit ??????

Vím, že -B je kostra, 54 kontrolka dobíjení ale co D+ a DF ??

Děkuji za rady. Je mi jasné, že by bylo lepší koupit relé na ladu za 70,-Kč ale chci tento problém vyřešit a né z něj vycouvat koupením dalšího regulátoru.
Díky Čeněk
Přílohy
alt.obr..jpg
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2183
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

relé Š 120

Příspěvek od FOMA »

Takže ano -B je opravdu(-)mínus pol,svorka 54je svorka 15/54 tedy (15)po zapnutí klíčku se na ní musí objevit proud(napětí 12v),svorka DF je buzení nebo-li u Lady svorka 67 takže DF=67(a jde to na uhlíky) no a svorku D+ nech volnou

a ve skratce:
54=15
DF=67
-B=(-)

Tot vše :wink
Jinak co se kontrolky dobíjení týče tu nech zapojenou jak byla. :o Tuším vývod Mo(u Lady),jinak by ti to nefungovalo,poněvadž alternátor Škoda a Lada jsou vnitřním zapojéním naprosto odlišné!Lada je 6-ti diodový a Škoda 9-ti diodový :wink:
cenek74
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 22, 2008 16:00
Bydliště: Lutín

Re: relé Š 120

Příspěvek od cenek74 »

FOMA píše:Takže ano -B je opravdu(-)mínus pol,svorka 54je svorka 15/54 tedy (15)po zapnutí klíčku se na ní musí objevit proud(napětí 12v),svorka DF je buzení nebo-li u Lady svorka 67 takže DF=67(a jde to na uhlíky) no a svorku D+ nech volnou

a ve skratce:
54=15
DF=67
-B=(-)

Tot vše :wink
Jinak co se kontrolky dobíjení týče tu nech zapojenou jak byla. :o Tuším vývod Mo(u Lady),jinak by ti to nefungovalo,poněvadž alternátor Škoda a Lada jsou vnitřním zapojéním naprosto odlišné!Lada je 6-ti diodový a Škoda 9-ti diodový :wink:
Díky moc za radu. Já mám na autě zapojený originál ruský elektronický regulátor, ale před tím, než jsem ho tam dal tak tam byl náš český a já zapomněl to zapojení. Díky moc.....
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“