Pohasínání svetel(pokles napětí)

Moderátor: Moderátoři

vluky
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 12, 2005 19:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Pohasínání svetel(pokles napětí)

Příspěvek od vluky »

Kdyz při jizde s rosvíceními světli vyradím pohasnou svetla(poklesne napětí). Znamená to že odchází alternátor, baterka nebo relé dobyjení? Se startováním i po delší době problem nemam. Diky
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Můžeš být v klidu, je to celkem normální jev. Alternátor začíná naplno dobíjet až při zvýšených otáčkách.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Pšenda píše:Můžeš být v klidu, je to celkem normální jev. Alternátor začíná naplno dobíjet až při zvýšených otáčkách.
Tak tak. Bud postelovat vyssi volnobeh, nebo se s tim smirit. Aspon na krizovatce kdyz dlouho stojis, tak tolik nezhavis zarovky :-).
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Pšenda píše:Můžeš být v klidu, je to celkem normální jev. Alternátor začíná naplno dobíjet až při zvýšených otáčkách.
tak tak, dokonca aj kamaratove "supermoderne" "auto" skoda fobia jr. to robi, a ovela viditelnejsie ako mne...to bude tym ze ja mam altik po GO a on ma este len druhy za 65tis. km... :P
Naposledy upravil(a) Myso dne úte zář 20, 2005 11:12, celkem upraveno 1 x.
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

vluky píše:Jde mi o to ze to nedelalo(nebo aspon ne tolik), Mam ji uz dva roky a do nedavna to bylo OK....Tedka kdyz v noci vyradim tak skoro nic nevidim a to kdyz si pustim radio a ventilator tak jedu skoro po tme :). Otacky volnobehu jsou myslim v pohore Neco pres 700. Pri normalni jizde je to OK.
Ty otáčky jsou na alternátor dost málo, takže nedává tolik, takže spotřebiče si berou z baterky.
Zkus změřit hustotu ellytu.
Jinak bych doporučil zvednout otáčky volnoběhu na cca 900 ot/min. Alternátor začíná normálně fungovat od cca 1200 ot/min. L.
vluky
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 12, 2005 19:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vluky »

Luděk Musil píše:Ty otáčky jsou na alternátor dost málo, takže nedává tolik, takže spotřebiče si berou z baterky.
Zkus změřit hustotu ellytu.
Jinak bych doporučil zvednout otáčky volnoběhu na cca 900 ot/min. Alternátor začíná normálně fungovat od cca 1200 ot/min. L.
Díky zkusim to :wink:
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Luďo mě to dělá při otáčkách kolem 1000 naprosto normálně a dělá to i otcovi u feldy. Obzvlášť pokud k tomu máš třeba ještě zapnutý rádio ventilátor nebo třeba vyhřívání oken. po přidání plynu na 1600 je vše naprosto v pohodě. mmj vykazuje to i " ujetý" voltmetr na palubní desce.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
vluky
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 12, 2005 19:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vluky »

Mystite ze by se to zlepsilo po koupi nove silnejsi baterie treba 60Ah? Jakou baterii pouyivate vy?
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

vluky píše:Mystite ze by se to zlepsilo po koupi nove silnejsi baterie treba 60Ah? Jakou baterii pouyivate vy?
60Ah ??? to už je celkem dost ne?? Origo je tuším 50Ah a já třeba používám 55Ah a je to asi dostačující. Když jsem ji kupoval tak mne varovali, že když dám silnou tak mi ji alternátor při krátkých trtích nedokáže dobít. Což je asi pravda. se to probíralo tady v elektro sekci. NAvíc by to asi spíš řešil silnější alternátor.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

vluky píše:Mystite ze by se to zlepsilo po koupi nove silnejsi baterie treba 60Ah? Jakou baterii pouyivate vy?
nejakou Akumu 55Ah, stari tusim tak 5 roky + jednou udelala kotrmelec pri nehode. Zatim slape ok. Ale nemuzu rict, ze bych nani nesahl. tusim se dolevala trosku destilka a minulou zimu jsem ji asi nabijel, kdyz se mi zdalo, ze pri startu nema tu spravnou silu.

svetla pohasinaji ale take. je to videt primo na voltmeru, jak pri slabsim volnobehu klesne napeti.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Pátrač píše:
vluky píše:Mystite ze by se to zlepsilo po koupi nove silnejsi baterie treba 60Ah? Jakou baterii pouyivate vy?
60Ah ??? to už je celkem dost ne?? Origo je tuším 50Ah a já třeba používám 55Ah a je to asi dostačující. Když jsem ji kupoval tak mne varovali, že když dám silnou tak mi ji alternátor při krátkých trtích nedokáže dobít. Což je asi pravda. se to probíralo tady v elektro sekci. NAvíc by to asi spíš řešil silnější alternátor.
to co ti za kaleraby natlacili?to je sice pravda ze ked kupis vacsiu chladnicku tak je nestihnes rovnakym nakupom v TESCU naplnit tak ako tu predtym, ale to co zjes za tyzden tym nakupom rovnako doplnis ako pri starej chladnicke, ci nie ? :)
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

JmJ píše:
vluky píše:Mystite ze by se to zlepsilo po koupi nove silnejsi baterie treba 60Ah? Jakou baterii pouyivate vy?
nejakou Akumu 55Ah, stari tusim tak 5 roky + jednou udelala kotrmelec pri nehode. Zatim slape ok. Ale nemuzu rict, ze bych nani nesahl. tusim se dolevala trosku destilka a minulou zimu jsem ji asi nabijel, kdyz se mi zdalo, ze pri startu nema tu spravnou silu.

svetla pohasinaji ale take. je to videt primo na voltmeru, jak pri slabsim volnobehu klesne napeti.
ja celkom casto dolievam destilku...tak raz za polroka...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Myso píše:
JmJ píše:
vluky píše:Mystite ze by se to zlepsilo po koupi nove silnejsi baterie treba 60Ah? Jakou baterii pouyivate vy?
nejakou Akumu 55Ah, stari tusim tak 5 roky + jednou udelala kotrmelec pri nehode. Zatim slape ok. Ale nemuzu rict, ze bych nani nesahl. tusim se dolevala trosku destilka a minulou zimu jsem ji asi nabijel, kdyz se mi zdalo, ze pri startu nema tu spravnou silu.

svetla pohasinaji ale take. je to videt primo na voltmeru, jak pri slabsim volnobehu klesne napeti.
ja celkom casto dolievam destilku...tak raz za polroka...
Ja ne nemam kam. je to zapouzdřený.. resp zavíčkovaný. měla by být bezúdržbová. no uvidíme..
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Nevím, já bych to kolísání svícení přikládal jen starým kabelům a taky horší kostře. Aspoň u starého Žigula jsem si na to už zvykl. Naopak Laďka mě tímhle taky udivila - dobíjí i při nízkých otáčkách (700?) a světla nekolísají. Ale zatím jsem ujel jen 600 km...

Jo, zato mám problém s levými předními blinkry (skoro nejsou při blikání vidět). To asi vyřeším v neděli.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Myso píše:to co ti za kaleraby natlacili?to je sice pravda ze ked kupis vacsiu chladnicku tak je nestihnes rovnakym nakupom v TESCU naplnit tak ako tu predtym, ale to co zjes za tyzden tym nakupom rovnako doplnis ako pri starej chladnicke, ci nie ? :)


Velice zajímavé přirovnání leč pravdivé, budeme-li vycházet z plně nabité baterie tak to při běžném provozu vyjde nastejno, ovšem pokud bude potřeba baterie třeba k nouzovému osvětlení vozu atd. tak tu vyšší kapacitu zcela jistě oceníme. Pohasínání světel u mne zcela vymizelo po instalaci nové baterie. Další neopomenutelnou věcí je, že baterku v autě nikdy altec nemůže dobít plně, protože regulátor napětí ti to prostě nedovolí, proto bývá dobrým zvykem tu a tam nechat baterku dobít.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“