Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Laďuša píše:No jo no, tuta Bobina (089) asi holt eště neprošla opravou potom, co byla uznaná jako historická... Koukam, že patří NTM, kdežto 141.001 je ČD.
Jo, jasně 141001 já jsem se nějak přeťuknul :wink:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Copak jednotné nátěry, ale ty "celomašinové" reklamy to je teprve humus.
Ale naopak se mi líbí současná předvolební kampaň na vozech ČD, je to velice zajímavé až úsměvné. Zrovna včera jsem se v Lovosicích na nádraží pousmál.
Na 2. nástupišti stál z jedné strany žabotlam a z druhé CityElefent. Na žabotlamu nic a na Elefantu nápis : "Stop špatným reformám" (předvolební plakátek KSČM).
A z daleka nejlepší bylo když na 1. nástupiště přijela značně opršelá a opelichaná 810 s nápisem "Stáří s jistotou" :P (předvolební plakátek ČSSD)
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Michal Pokorný píše:Copak jednotné nátěry, ale ty "celomašinové" reklamy to je teprve humus.
No jak co...taky se mě ty reklamy nelíbí, ale zase aspoň ty mašiny jsou jiný...a třeba ty decentní šípy od ČEZu nejsou zas tak zlý

Tak teď jsem si znovu prohlíd fotky z tý akce ÚTD a koukam, že v místě pobytu tý dvěstědvaašedesátky (začátkem roku to byl Děčín) se asi taky pěkně kanibalizuje - viz dveře na obouch fotkach :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

To nesmíš ty fotky tolik zkoumat :P
Ale jinak pokud jde o reklamu, jsou i velice "nápadité" reklamy, které pobaví. Třeba v Ústí n.L. na trolejbusech.
Celovozová reklama na tuto firmu http://metallplast.cz/vykup-prodej-zpra ... odpad.html se na cca 15 let starém voze skutečně vyjímá, hlavně ty nápisy "Na šrot"
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tak nedávno proběh velkej železniční veletrh v Berlíně - Innotrans, kde se představily škodovácký exponáty 380.001-8 a tramvaj 15T ForCity a asynchron 719.701-5 od CZ Loko 8)
http://vlaky.net/zeleznice/spravy/00272 ... s-2008.asp
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Hm, divné to stroje :? Novota mi smrdí 8)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Michal Pokorný píše:Hm, divné to stroje :? Novota mi smrdí 8)
No jo, jenže jak pravívala moje babička Z hov..na bič neupleteš. V překladu do LADOvštiny, ze starýho krámu novej neuděláš. Taky mám rád starý stroje, ale poslední dobou mně čím dál víc začínají štvát tím, že vyrobit z nich nové je nákladnější než ten nový a daleko modernější-konvenčnější koupit.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Nic nepředělávat a nechat to jak to je :P
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Michal Pokorný píše:Nic nepředělávat a nechat to jak to je :P
Pravda, já vím, jak rád se vozíš Žabotlamy. :wink: A to jsi ještě nejel Krakenem. :lol:
V obou těchto případech se rekonstrukce nekonají, neb se spoléhá že to nahradí Ešusy. Přece jen, generální oprava strojů 40 let starých, aby zůstaly stroji 40 let starými, ale po generální opravě...
Ale neboj, že bych nepřemýšlel, jak mi budou chybět vzduchové kontrolery, skřípající dveře, škubavý rozjezd, okénka co jdou otevřít ale pak nejdou zavřít...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Teď mám ty žabotlamy docela rád. Po pár měsících provozu CityElefantů na naší trati začínám mít pocit, že ty soupravy rozhodně nejsou nic kvalitního.
U poloviny vnitřních dveří uniká vzduch (moc "příjemné" celou cestu to poslouchat) , druhá polovina dveří nefunguje a postrkují se ručně. A to je opravdu bezva, jelikož ty dveře na ruční otvírání nejsou uspůsobeny tak je není za co chytit, když se někomu povede je zavřít nadoraz tak je celkem fuška všelijakým zoufalým matláním po skle se snažit je odstrčit.
U jedné ze souprav už něco solidně rachotí odspodu, jako od náprav, takové drhnutí, jakoby o sebe fest drhly nějaké kovové součásti.
Už se mi jednou povedlo si sednout těsně nad to, a to se opravdu nedá - úplně z toho brní nohy :?
A to vůbec nemluvím o té slavné klimatizaci :evil: Ta totiž většinou nefunguje, zrovna minulý týden už i průvodčí nadával, že je mu zima.
Ono to totiž vzduch ani neochlazovalo ani neohřívalo. Říkal, že to jen fouká vzduch zvenku tak jak je (a že je už v těchto dnech dost studený). Za cestu z Lovosic do Roudnice jsem měl solidně promrzlé nohy.
No a vypnout že se to nemůže, když tam nejsou otevírací okénka.
Já snad odvolám to hanobení žabotlamů - zlaté stroje !! :P

A včera večer jsem jel motorákem (810) z Litoměřic do Lovosic. Také super, paní průvodčí byl vyloženě kouzelná - odjezd vlaku byl ve 21.15 hod. a paní průvodčí vlezla dovnitř a s úsměvem povídá : Dobré odpoledne přeji, kontrola jízdenek. Kdy asi pro ni začíná večer :)
I upozornění na nástupišti stojí za to : Z důvodu vleklých technických problémů se staničním rozhlasem se tímto cestujícím omlouváme za jeho případné výpadky.
- kompletní vnější osazení staničního rozhlasu jsou 2 tlakové reproduktory.
To snad by bylo lepší kdyby to paní normálně říkala z okénka dopravní kanceláře na nástupiště.
Ale stejně je to kouzelná lokální trať. V Žalhosticích i v Litoměřicích ještě výpravčí s červenými čepicemi. Asi 300m vlevo i vpravo od staniční budovy v Žalhosticích malinkaté domečky a v nich obsluha mechanických závor. Hlavně za tmy to vypadá kouzelně, takové hrozně mrňavoučké domečky a v nich svítí malá lampička.
A když přijížděl do Litoměřic vlak od Lovosic tak paní výpravčí vyběhla ven na nástupiště a do kolejiště vystrčila ruku a v ní měla takovou tu klasickou lucerničku.
No, připadal jsem si jako ve večerníčku o mašinkách :wink:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Michal Pokorný píše: ...V Žalhosticích i v Litoměřicích ještě výpravčí s červenými čepicemi. .....
A když přijížděl do Litoměřic vlak od Lovosic tak paní výpravčí vyběhla ven na nástupiště a do kolejiště vystrčila ruku a v ní měla takovou tu klasickou lucerničku.
...
Hm, jako prepáč, ale červená čepice je u výpravčích zcela běžná.
No a signály pro vlaky vjíždějící do nádraží jsou určitě míň běžný, ale v návěstních předpisech prostě existujou :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Laďuša píše:Hm, jako prepáč, ale červená čepice je u výpravčích zcela běžná.
U nás už ne !!!! Snad kromě této lokálky už u nás výpravčí nejsou :cry:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Žiješ v divným kraji....
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Laďuša: Spíš u Vás máte ješte na skladě tyto čapky. Dnes se už fasují jen modré a každý pracovník, který jde do styku s veřejností má visačku. Průvodčí/vlkvedúcí-modrá, výpravčí červená a revisór fialová. Leč modré čepice mají zvláště na koridorech, kde staví cestu pro vlka, o výpravu s stará vlkvedoucí a výpravčí jen kouká, jestli zmiznou.
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Hm, budu se někdy při mých vlakových cestach povšimnout čepic. Že by výpravčí neměli červenou jsem si nikdy nevšim

Radúzi, byl jsi se mrknout v tom Drásově?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“