rezonator\dynamizer

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

Tomáši popravde, ja si na tuning srazech pripadam jako debil, mam vetsinou nejtizsi auto ze vsech, az na nejake seriovky :-D potrebuju trosku ozvucit to sve auto i zvenku :-)
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Atex píše:Tomáši popravde, ja si na tuning srazech pripadam jako debil, mam vetsinou nejtizsi auto ze vsech, az na nejake seriovky :-D potrebuju trosku ozvucit to sve auto i zvenku :-)
tak to chápu :lol: :lol: pak bych opravdu navařil lešenářskou trubku na ni rezonátor a hotovo...na konec si dáš nějakou pěknou koncovku aby to vypadalo a hotovo....

jen mě tak napadá já měl vždycky pocit,že právě délka a průměr výfuku a všechno to ohýbání je navrženo tak aby měl motor co nejnižší spotřebu a nej výkon
Uživatelský avatar
paves
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paves »

Tomáš píše: jen mě tak napadá já měl vždycky pocit,že právě délka a průměr výfuku a všechno to ohýbání je navrženo tak aby měl motor co nejnižší spotřebu a nej výkon
ale houby, v tovarne tomu nerozumi :twisted:
bad sex is better than a good day at work
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

paves píše:
Tomáš píše: jen mě tak napadá já měl vždycky pocit,že právě délka a průměr výfuku a všechno to ohýbání je navrženo tak aby měl motor co nejnižší spotřebu a nej výkon
ale houby, v tovarne tomu nerozumi :twisted:
tak teď už konečně chápu,proč se žigul dožil takové dlouhověkosti...všichni byli blbí a ničemu nerozuměli a skládali to jak je napadlo :lol: :lol: :lol: věčně byli na mol....dneska musí být kázeň a pořádek a proto se auta furt serou
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

na vyfuky som tu odbornik ja!
lada1600ttt
Příspěvky: 34
Registrován: stř čer 25, 2008 13:32
Bydliště: Trnava

Příspěvek od lada1600ttt »

Este otazka. Odkedy som kupil auto bol tam hned za Y taky plosky "tlmic" alebo je to ten uhasac plamenov? a potom bol az koncovy tlmic taky pomerne tenky a gulaty inak nic a rura nebola nikde zvarana. Chyba mi tam nieco alebo nie? :) Na 2101 co mal tatko aj 2105 co mal stryco bol pred zadnou napravou este jeden tlmic ale moja 1600 vyzera tak ze to tam ani byt nema tak teraz neviem.
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

ja na obidvoch ladach to tam mam, takže asi tam má byť :)
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Výfukový systém motorů LADA vypadá takto (viz obrázek):

Skládá se ze tří základních částí: Díl přední, díl střední a díl zadní.

Díl přední č.1 (od motoru dolů pod podlahu do prostoru převodovky) = svody dvou trubek, které se sbíhají do jedné trubky.
Díl střední č.10 (od převodovky k zadní nápravě) = detonátor a rezonátor (u motorů 1200 / 1300 detonátor není).
Díl zadní č.11 (pod podlahou kufru) = tlumič.
Přílohy
Výfukový systém LADA.jpg
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
lada1600ttt
Příspěvky: 34
Registrován: stř čer 25, 2008 13:32
Bydliště: Trnava

Příspěvek od lada1600ttt »

Dik Moc takze ja mam na vyfuku len detonator a zadny tlmic.
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

lada1600ttt píše:Dik Moc takze ja mam na vyfuku len detonator a zadny tlmic.

Jak je to u tebe s hlasitosti? Uz drive jsem premyslel ze bych si zadni tlumic odmontoval a nahradil jen trubkou (montaz jen pred STK, vizualne uz moc nevydrzi). Ale obavam se ze to bude fakt rvat... :roll:
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

utia píše:
lada1600ttt píše:Dik Moc takze ja mam na vyfuku len detonator a zadny tlmic.

Jak je to u tebe s hlasitosti? Uz drive jsem premyslel ze bych si zadni tlumic odmontoval a nahradil jen trubkou (montaz jen pred STK, vizualne uz moc nevydrzi). Ale obavam se ze to bude fakt rvat... :roll:
bude to fakt rvat :-D zkus jen sundat zadni dil a nastartuj, rve to jak krava a ten zvuk ani neni nijak hezky..
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Atex píše:
utia píše:
lada1600ttt píše:Dik Moc takze ja mam na vyfuku len detonator a zadny tlmic.

Jak je to u tebe s hlasitosti? Uz drive jsem premyslel ze bych si zadni tlumic odmontoval a nahradil jen trubkou (montaz jen pred STK, vizualne uz moc nevydrzi). Ale obavam se ze to bude fakt rvat... :roll:
bude to fakt rvat :-D zkus jen sundat zadni dil a nastartuj, rve to jak krava a ten zvuk ani neni nijak hezky..
Dobrej napad, az prestane prset tak to otestuju :idea:
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Marek píše: Každý výfukový systém musí mít rezonátor.
Aha, a ten rezonator/dynamizer, cim blize zacatku (mysleno od motoru) vyfuku tim lepe? Pac se plyny drive srovnaji a budou pak lepe plynout, nebo je to jedno kde je? Samozrejmne ze ho nedam hned za turbinu aby trpel tech 900°... No a tedka otazka co koupit, v tuzing shopech se prodava asi za litr takovy plechovy bazmek, vypada trochu jako koncovej tlumic akorat nema koncovku, po nahlednuti dovnitr je videt takove jakesi struhadlo zatocene do spiraly, to je ONO? Jak poznam ze ma koncovy tlumic (absorber) v sobe i ten rezonator? Prodejci oto z pravidla prd vi.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

čmelák píše:na vyfuky som tu odbornik ja!
Ano to jsou pak ty dlouhe vecery u piva a vodecky s hlavou v dlanich a dumani, proc to porad ne a ne jet... :ANAL: :mrgreen: :ANAL:

[ Komentář přidal: Hurikán: čt červenec 03, 2008 19:49 ]
A co takhle použít funkci UPRAVIT?!? :axe:
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
lada1600ttt
Příspěvky: 34
Registrován: stř čer 25, 2008 13:32
Bydliště: Trnava

Příspěvek od lada1600ttt »

ked tam je len origos zadny tlmic a chyba tam dynamizer tak to ma len trochu ostrejsi zvuk. Ale ked vyhodis zadny tlmic tak ... Bol si niekedy na rallie :) ale co aby som to nemal jednoduche tak som dnes zistil ze ked zoslapnem plyn na podlahu a chcem zagumovat tak mi zacne nieco na kardane mlatit o karoseriu ako hovado. Skur.ene auto! To nemozem mat ani jednu vec normalnu! Pred pol rokom mi trhaloharddiskspojku alebo jak sa to pise. tak som vymenil na kardane komplet vsetko co sa dalo za funglace a teraz tomu jebe nanovo ja uz nevim...
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“