Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10557
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Michal Pokorný píše: ... ale za to mě včera dost překvapilo, že v dosti podobném stavu začíná být i souprava, která jezdí pár měsíců ...
Ano - tohle je "úcta" k cizímu majetku. L.
:axe:
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Luděk Musil píše:
Michal Pokorný píše: ... ale za to mě včera dost překvapilo, že v dosti podobném stavu začíná být i souprava, která jezdí pár měsíců ...
Ano - tohle je "úcta" k cizímu majetku. L.
:axe:
Jo kdyby cizímu. V případě ČD by se vlastně dalo říci - našemu majetku
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10557
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

To máš fuk!
Otázka: Je to moje?
Odpověď: Není to moje!
Následek: Pokud danou věc použiji, zanechám ji po sobě minimálně v takovém stavu, jako byla předtím. Kdoví, kdy ji zase budu potřebovat!
Jenže takto většina lidí (tedy spíš skupina lidí - parchanti) neuvažuje. Jejich myšlení: poměpotopa!
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

To je pravda. Ale, že si neváží ani té soupravy CityElefant ?! Do té když si sednu ze žabotlamu tak si připadám jak v letadle.
I když včera jsem jel do Roudnice rychlíkem a také super zážitek. Vagón ve kterém jsem seděl (nad nápravou) měl nějakou "vyšmrdlanou" nápravu, která celou cestu jako by bouchala do podlahy a s vagónem to házelo do stran. Naproti mě v kupé seděla nadměrně vyvinutá čtyřicátnice a to byl úžasný pohled co jí to házení dělalo s vrchní polovinou těla :lol: . Musel jsem se pořád dívat z okénka, jak mi na ni sklouzl pohled tak jsem se musel usmívat, ale paní si toho také nějak všimla a smála se tomu také 8)
Jen v dlouhých táhlých klopených zatáčkách byl klid (protože trať v celé délce kopíruje Labe tak jich je dost), ale jak jsme se dostali na rovinu tak to opět začalo.
Tak že z této mojí zkušenosti je patrné, že cestou se člověk může zabavit i jinak než ničením všeho co je v dosahu.
A také jsem zjistil jak nádražní restaurace sbližuje. Zastavil jsem se tam v sobotu a téměř nikdo tam nebyl akorát servírka, já a jeden fíra s průvodčím. Tak jsme se pustili do družné debaty o všem možném nejen o dráze. Paní servírka radila průvodčímu jak zhubnout ( pan průvodčí má mým hrubým odhadem tak 160 kg), protože sama během cca tří let zhubla 25 kg.
Nakonec jsem zjistil, že jsou z vlaku kterým jedu domů.
A včera jsem stál v Lovosicích na 1. nástupišti a na 2. přijel žabotlam z Roudnice a co nevidím ve dveřích stojí ten pan průvodčí (nelze přehlédnout) a zdraví mě.

Během dvou jízd jsem stihl zažít tři různé typy označení jízdenek 8)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Michal Pokorný píše:Během dvou jízd jsem stihl zažít tři různé typy označení jízdenek
Stejně ale byly nejlepší tvrdé kartičky a štípací kleště. :wink: To mělo alespoň poezii. Ne jak dnešní obyčejná a neosobní razítka. :? V době štípaček jsem toho vlakem najezdil nejvíc, takže to mám i pěkně vryté do paměti. Od doby co se zavedly nové lístky a značení jsem jel vlakem jen párkrát, :oops: takže to moc zažité ani mít nemůžu. Ale i kdybych jezdil dvakrát denně, tak stejně pro mě budou nejlepší kleštičky. :love7:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Hurikán píše:nejlepší kleštičky
No, to co je na druhé jízdence je v podstatě to co přišlo po kleštičkách, je to také ve tveru kleštiček, ale nedělá to dírky, ale otisk. Jenom, že už v těch kleštičkách nemá co barvit tak to do té jídenky jen vytlačí , tak že se to v podstatě pomalu vrací do toho děrování.
A propiskou napsané číslo vlaku od průvodčí/ho je také velice osobní :wink: Ovšem jen málokdo z toho asi vyluští číslo 2333 :P
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Copa, snad se tam nechystáš?
Sakra, už to tady kdysi bylo, tušim Teepee plánoval udělat srazík v Lužnej....
Hurikán píše:dnešní obyčejná a neosobní razítka.
No nevim, jakej je rozdíl v osobnosti, jestli kleštěma uděláš díru nebo razítkem obtisk :D Mě teda u všech těch způsobů to příde naprosto stejný, to eště ten propiskou psanej nejosobnější...


Tak a teď to, proč jsem otvíral vlakovej topík :D
Muj včerejší zážitek z cesty vlakem R764 z Prahy do Plzně, aneb 18:16 - 23:26
Byli jsme v akvaparku v Průhonicích (mimochodem je to tam suprový, doporučuju) a zpátky do Plzně jsme se chtěli dopravit rychlíkem s pravidelným odjezdem v 18:16 z hlavního nádraží. Na odjezdu bez zpoždění... Jen co jsme vyjeli, nebe se krutě zatáhlo, dalo by se říct do hodně tmava. Po hlášce kamarádky, že dešti dává maximálně 5 minut jsem se otočil do směru jízdy a viděl jsem naprostý černo a už bylo i znát proudy vody... No 5 minut bylo hodně nadsazený, to byla sotva minuta... najednou tma, valila se voda, lítaly blesky. Takhle jsme chvíli jeli, nu a zakrátko jsme zůstali trčet na mezi. mezitim pršet víceméně přestalo a nebe bylo jenom šedý. Po chvilce se nam doneslo, že popadaly stromy na trať. No paráda, to bude na dlouho. Asi po půl hodině jsme to odcouvali zpět do nejbližší stanice, kterou byl Karlštejn. To bylo tak odhadem půl osmý. Před osmou hlásili, že vlak ve stanici bude stát eště 30 až 60 minut. Nu takže jsme hledali, jak se zabavit, řeknu vam, slovní fotbal je někdy nehorázná sranda :). To víte, teď tam byli lidi, co jeli do Aše a jiných koutů republiky vynervený, že poslední vlaky jim jedou v 10 a podobně..
Asi v 9 nebo krátce po nahnal průvodčí lidi do vlaku, takže jsme čekali, že se něco bude dít. Koukáme tak z okna, kolem šel zase průvodčí a prej: "Kampa jedete?" "Do Plzně" "No tak to se moc netěšte, teď pojedeme do Berouna a tam budeme zase čekat..." Měl pravdu, vzápětí jsme jeli do Berouna. Měli jsme tam bejt v 18:53, přijeli jsme asi ve čtvrt na deset. Tam jsme zastavili a hned z ampliónů hlášení, že vlak tam mimořádně končí a cestující budou přepraveni autobusy. :?
Všichní se nacpali před barák a vyhlíželi autobusy. Jo aha, to budou ta jedna Karosa... Jako výborně, vlak měl 8 vcelku nacpaných vozů, mezitim nás měly doject další 2 rychlíky, nevim, nevšim jsem si, ono čert ví, kde všude byly jaký problémy. Autobus nás měl odvézt do Zdic a pak zase vlakem na Plzeň. První várka se vecpala do busu a vyrazila pryč. Takže čekání v Berouně na návrat Karosy a pak se do ní nacpat... čekali jsme možná třičtvrtě hodiny, né-li víc (nevim, řidič napoprvý asi zabloudil :) ), setmělo se. Mezitim to víte jsem zase komentoval situaci a všechno kolem, takže ten dav kolem aspoň nenadával a byla tam dost pr*el :D Bylo po desátej, Karosa se vrátila, my jsme se tam teď už narvali a odjeli do Zdic. Odhadem na dva narvaný autobusy tam eště zůstalo. Ve Zdicích místo v 19:01 jsme byli po desátej.
Tam jsme vlezli do vlaku a uběhlo jestli 5, maximálně 10 minut a vlak jel. Jako sice supr, ovšem zajímalo by mě, co asi na to řeknou ty lidi, co zůstali v Berouně? :?
Do Plzně už jel teď normálně, odsejpalo to, na plzeňský nádraží jsme vjížděli ve 23:26 (pravidelný příjezd vlaku R764 dle GVD pro letošní rok je 19:54 (to jsme sotva stáli v Karlštejně)), takže jsme měli 212 minut zpoždění... Ovšem náš vlak byl mimořádně v Berouně zrušen, takže ze Zdic jsme oficiálně jeli vlakem R766 s odjezdem z Prahy ve 20:16, takže na plzeňským pragotronu bylo "sympatičtější" zpoždění 80 minut :P
Cestou průvodčí zjišťovali, kam kdo jede, aby zadrželi vlaky z Plzně. Nu takže klatovskej s odjezdem 22:51 na nás počkal. Nasraný lidi jsme tam asi dorazili hláškou, že jenom třičtvrtě hodiny zpoždění, to nic neni :D
Ovšem ty lidi, co zůstali v Berouně... No ve Zdicích bylo víc souprav, přece jenom to bylo neprůjezdný, ale i kdyby co autobus to vypravenej vlak, tak z Plzně všechny vlaky odjeli po příjezdu toho našeho... Co do organizace tuto nebylo zvládnutý, ject třetím a víc autobusem musel bejt značnej problém...
Nu na tutu cestu asi jen tak nezapomenu. Cestování je legrace :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

No, to mě by asi odvezli... :? Doufám, že zítra to pojede naprosto normálně a v klidu a včas... :?
Ten slejvák včera mě potkal taky, asi 5 minut potom, co jsem odstavil v garáži bus... Naštěstí jsem včera jel autem, takže jsem potom rychle přeběhl parkoviště, vyjel a za pár minut to zase přestalo. Vichřice tam uvnitř Prahy nebyla tolik znát, ale na sídlišti to vypadalo jako po náletu, značky vyvrácené, větve polámané...

Každopádně nezávidím nikomu tu situaci v dopravě, kdy se musí likvidovat zpoždění a vracet vše do normálu. Jen se divím, že to zpoždění bylo tak velké. To přeci se dá řešit rychleji, kdyby se chtělo. :cry:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Hurikán píše:Ale i kdybych jezdil dvakrát denně, tak stejně pro mě budou nejlepší kleštičky. :love7:
To zavání plýtváním, kdybys jezdil dvakrát denně, budeš mít čtvrtletní, nebo roční lítačku :D :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Laďuša píše:Sakra, už to tady kdysi bylo, tušim Teepee plánoval udělat srazík v Lužnej....
Jo jo, kdysi jsem o tom uvažoval, ale život mi dává co proto a na vymýšlení a organizování nějakých kulturních akcí jaksi nemám čas a po Příbrami 2007 ani sebemenší chuť. Takže dejte se do toho. Možná až začnu dětem překážet by to mohlo jít.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Michal Pokorný píše:Hned jsem si vzpoměl na slova mého bývalého vedoucího. Říkával : Lidi aby zůstali lidmi potřebují alespoň trochu diktatury a strachu. Jak mají svobodu stává se z nich dobytek.
V mých 20-ti letech jsem se tomu usmíval , dnes po devíti letech začínám uvažovat nad tím, že na tom něco pravdy bude ...
Tohle není jen o věku, ale o režimu. Kapitalismus je o tom, že co si kdo neurve, to nemá. Chceš se pobavit, udělat něco, co tě povznese nad ostatní? Získat víc než ostatní? Tak musíš zajít dál než ostatní. Jen ale v tomto režimu to nepřestane platit po odeznění určitého věku, ale platí to pořád.
Já vím je to dikutabilní, ale tehdy to alespoň bylo nelegální a nečekalo se to od všech.
A Tvůj vedoucí jistě neměl na mysli 15-ti leté výrostky, ale společnost jako takovou.
A podle svých zkušeností, můžu poměrně zasvěceně říct, že před 15-18ti lety se rozhodně fatálně neničila skla oken a laky skříní. A když se obecně ničilo, tak jen v horních oddílech.
Dneska má v ruce fickxku každej debil, kterýmu padaj kalhoty. :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Jo, ale ty vlaky ničí i dospělí nejen 15-ti letí výrostci. Jen na to jdou poněkud nenápadným způsobem a asi si to ani neuvědomují.
Třeba když jsem jel soupravou CityElefant tak na zastávce stál důchodce, který měl na zemi položenou nějakou umorousanou tašku, nastoupil , sedl si a šup s taškou vedle sebe na sedačku - jak dlouho asi vydrží ta látková sedačka čistá, že ?
Tam co jsem seděl já byla sedačka zase plná nějakých drobků z rohlíku či z čeho.
Proto říkám : zlatá koženka !!
Látka má být jen v 1.třídě, kde se výrostci , důchodci a jiní ničemové-špindírové často neobjevují.
Hlavně potom přímo miluju ty kecy cestujících jaká je ve vlaku špína a že se tam štítí sednout. Jakpak se tam ta špína asi dostala a kdo tam ten binec udělal, že by pan průvodčí ? Asi sotva, že ?

A kdyby zaměstnanci ČD měli vlaky neustále udržovat v takovém čistém a nepoškozeném stavu jak si mnozí cestující představují, tak by jich muselo být třikrát více než teď a nedělali by nic jiného.
Ale to by potom zpáteční jízdenka Lovosice - Roudnice n.L. stála 150,- Kč místo současných 50,- Kč.
Předvším to by si měli takoví cestující uvědomit. Zajímavé je také to, že ti co si nejvíce stěžují jsou ti co té špíny nadělají nejvíce.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Michal Pokorný píše:Jo, ale ty vlaky ničí i dospělí nejen 15-ti letí výrostci. Jen na to jdou poněkud nenápadným způsobem a asi si to ani neuvědomují.
Třeba když jsem jel soupravou CityElefant tak na zastávce stál důchodce, který měl na zemi položenou nějakou umorousanou tašku, nastoupil , sedl si a šup s taškou vedle sebe na sedačku - jak dlouho asi vydrží ta látková sedačka čistá, že ?
Tam co jsem seděl já byla sedačka zase plná nějakých drobků z rohlíku či z čeho.
Proto říkám : zlatá koženka !!
Látka má být jen v 1.třídě, kde se výrostci , důchodci a jiní ničemové-špindírové často neobjevují.
Otázkou je, co je ještě běžný provoz a opotřebení a co je už poškozování. A jak praví přísloví, když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Proto je velice pravděpodobné, že onoho důchodce nenapadne, že ten sajrajt z peronu se dostane do semiše potahu sedačky. Ono je to zase o lidech, některým prostě docházejí souvislosti, které jiným nedocházejí. Tak jako za volantem.
Já souhlasím, koženka je praktičtější a hlavně hygieničtější. Ovšem v léte, když mi teče pot po zádech a koženka v žabotlamu nepřijímá to moc příjemné není. Na druhou stranu, vědomí že se tam oběh přede mnou potila tlustá zanedbaná bába s lupenkou... :roll:
A drobky? Až budeš mít děti (nejlíp dvě) tak Ti drobky na sedačce tak maximálně vyloudí usměv na tváři, se kterým je před usednutím smeteš na zem.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Teepee píše:A drobky? Až budeš mít děti (nejlíp dvě) tak Ti drobky na sedačce tak maximálně vyloudí usměv na tváři, se kterým je před usednutím smeteš na zem.
Ano ve svém vlastním voze ano. Ale nevím proč bych to měl po někom uklízet v prostředku hromadné dopravy. A navíc ty sedačky v CityElefantu mají takový povrch, že se mi ty drobky skutečně vůbec nedařilo smést, tak jsem si raději sedl na sedačku naproti a celou cestu se na to díval.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“