Citroen XM - rady

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
stav
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 25, 2006 18:48
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stav »

Koko Loko píše:Co tomu autu děláte? :shock: Chcete to hned rozbít? :lol: Jen malý postřeh, nešlo by tu garáž nebo co to je před akcí trochu poklidit? Čistota pracoviště je základ.
jojo, takovej zakutálenej šroubek v hromadě suti je adrenalin, ale zase je fakt že zaprášenej automechanik je celkem originální výjev :D
Uživatelský avatar
PEET
Příspěvky: 236
Registrován: úte kvě 23, 2006 16:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PEET »

no jo měnili jsme nádrž do ostřikovačů a začli jsme měnit klobouky. :)
Lada is the best.
LADALOVER TEAM
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Cituji pouze stránky XM klubu:

Vážení přátelé zelené kapaliny,tímto bychom Vás chtěli pozvat na sraz tohoto klubu.Koná se 9.-11.5.2008 na námi známém penzionu MUHU v Jindřichově u Jablonce nad Nisou.Sraz který se tu konal vloni na podzim 2007 se povedl a nebyla žádná stížnost se strany zúčastněných .Ubytování a strava super ,výlet na bobovou dráhu se taky povedl.Tentokrát bychom chtěli udělat turnaj v šipkách o ceny například první cena pohár a pět jízd na bobové dráze,druhá cena soudek piva a třetí cena uherák.V sobotu večer grilovaná kýta s oblohou a opékání klobásek.Toto vše by se hradilo z klubových peněz.Zkrátka tento sraz bude,trochu dotován když už si tam na to platíte.Ceny ubytování si může každý najít na stránkách penzionu .Jedná se o polopenzi oběd bychom chtěli opět udělat v restauraci v Jablonci nad Nisou U DRAKA kde si každý vybere minimálně z 25 druhů jídel které jsou tu za lidové ceny kdo tam byl sám ví.Poté bychom jeli zase na bobovku kde se může každý dostatečně vyřádit.Jsou zde i čtyřkolky(jak ty tam fungují zjistíme,protože na tuto atrakci se musíme objednat).Kdo by měl zájem stačí napsat.Takže přátelé kdo má zájem se tohoto srazu zúčastnit může nás kontaktovat na mailu lihuna@seznam.cz.
Podrobnější informace na www.chatamuhu.cz
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Díky moc, Skalouši.

Bohužel mám moc starostí se školou, tak se to obejde beze mě. Jinak doufám, že na sraz LADA vozů pojedeš. A pojedeš-li, pak XMkem :D :D

Protože nás s Citroeny z Ladaklubu pojede více.

Kdo všechno tedy jedete, pánové lada-citroenáři Citroenem?

JÁ se hlásím jako 1. Jedeme Citroen XM 8)
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Já pojedu 2103, ale v pátek se budu pohybovat po silnicích s citronem...

Jinak na sraz XMek v sobotu nejedu. Měl jsem teď větší finanční vydání a na to prostě nemám... :cry: Navíc ani nemám XMko, ale Xantuchu... :D
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Na XM sraz jedu jako již tradičně na podobné srazy (Např. Ladasraz) Skálobusem.
XM mi manželka ve středu zabavila. :-(
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Štěpán Getsko píše:Já pojedu 2103, ale v pátek se budu pohybovat po silnicích s citronem...

Jinak na sraz XMek v sobotu nejedu. Měl jsem teď větší finanční vydání a na to prostě nemám... :cry: Navíc ani nemám XMko, ale Xantuchu... :D
¨Já bych jel taky radši 2106kou, ale nemá technickou a je ve víc než žalostném stavu.
Jinak na XM sraze bude i dost Xantiáků, protože se nenaplnila kapacita lidí s XM (malý zájem oproti očekávání) tak to pořadatel (Plechr a spol) dali k dispozici i Xantiím.

Tak budu možná jediné XM na Ladasraze, ale neva. Užiju si to i tak.

Na sraze čao :D LL.
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Uživatelský avatar
PEET
Příspěvky: 236
Registrován: úte kvě 23, 2006 16:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PEET »

jo jo bylo to super, těším se na další ale příště už s ladou doufám :)
Lada is the best.
LADALOVER TEAM
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Přesně, a nokonec jsme nebyli sami... :-)

Citroeny měli druhé nejpočetnější zastoupení hned po Ladách. :mrgreen:

Se Skaloušem jsme byli 2!!

:twisted: :twisted:
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

ladalover píše:Přesně, a nokonec jsme nebyli sami... :-)

Citroeny měli druhé nejpočetnější zastoupení hned po Ladách. :mrgreen:

Se Skaloušem jsme byli 2!!

:twisted: :twisted:
A to jsem ještě v neděli přemejšlel, že bych místo lady přijel do kempu citrónem... :D
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Štěpán Getsko píše:
ladalover píše:Přesně, a nokonec jsme nebyli sami... :-)

Citroeny měli druhé nejpočetnější zastoupení hned po Ladách. :mrgreen:

Se Skaloušem jsme byli 2!!

:twisted: :twisted:
A to jsem ještě v neděli přemejšlel, že bych místo lady přijel do kempu citrónem... :D
No tak to bychom pak udělali malou spanilou citrojízdu. :mrgreen:

Ale i tak to bylo fajn a jsem za to rád. Kdybych neměl XM, nedostavil bych se a to by byla největší škoda. :cry:
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Tak a píše se další krok v životě XM :-)

Nové rozvody ano či ne???

Na srazu mi Honza21061 říkal, že má motor dobrý zvuk a ať s tím nic nedělám. Protože jsem měl strach (rozvody nebyly dělány dlouho), tak jsem koupil sadu (řemen, kladka, napínací kladka) a se Štěpánem G. jsme se pustili do opravy.

Musím říct, že je to frajer. Perfektně věděl co a jak a měl se mnou a mými dotazy (jak co funguje) trpělivost. Po sundání krytů bylo vidět, že řemen i kladky jsou v dobré kondici a možná ani měnit nepotřebují. Ale když jsem měl nové po ruce a utratil za to peníze, už se to vyměnilo.

Po výměně (do které nám pršelo a bouřilo a pak se setmělo) jsem nastartoval a jelo to!!! Štěpán věděl přesně jak čím pootočit a když se nám to párkrát potkalo (při zkoušce), hned věděl že o zub zpět nebo dopředu. Byl bych bez něj ztracenej.

Nakonec jsme se oba odebrali domů a každý svým autem. Obě opravy (moje rozvody a Štěpánova spojka) se setkaly s úspěchem.

Štěpánovi ještě jednou děkuji a omlouvám se mu za tu šílenou kladku, která nám dělala vrásky.

Pár foto z hlavního opravárenského stanu:
Přílohy
r3.JPG
r2.JPG
r1.JPG
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

No tak po komplimentech teď trošku vážnějc.
Rozvody jsme začali dělat v 18 hodin a zkončili ve 3 hodiny ráno. Asi 10 krát jsme přestavovali řemen na klikový řemenici a kvůli špatný kladce, nebo vlastní nepozornosti tmě a zbrklosti se nám nedařilo jednu ze dvou napínacích kladek dát do správný osový rovnoběžností s ostatnímy řemenicemi, takže nám furt nebezpečně vyjížděl řemen ven z řemenic. Pachtili jsme se pak s tím dalších asi 2 hodiny a nakonec se to jakž takž podařilo, ale i tak po asi 3 minutách běhu motorů se řemen posunul ven asi o 1mm nebo dva.

Jak to vypadá Aleši teďka s tím? Koukals na to? Zjistil jsi, co ti vytváří ty pravidelný zvuky? Je to ta spodní řemenice a spodní plastový krytování?
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Já to říkal od začátku, nesahej na to, jen zkontroluj a řeš urgentní! :lol: Nééé, tak teď se s tím musíte potrápit, vím, jaké je s rozvody u těchto motorů sr.... :lol:
Alespoň jako učební pomůcka to poslouží a nebylo to ani tolik drahé, takže kdyby to zacinkalo, nech to stát na krajnici, vezmi si z toho lékárnu a jdi pro Žigula! :mrgreen:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
PEET
Příspěvky: 236
Registrován: úte kvě 23, 2006 16:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PEET »

Honza 21061 píše:Já to říkal od začátku, nesahej na to,
Honzo, víš přece že ladalover je takovej malej montér vše musí rozmontovat :D
hlavní je, že to dal zas vše do pořádku a že to jezdí...... :D
Lada is the best.
LADALOVER TEAM
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“