Lada Turbo - Málo peněz, hodně muziky?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

kua když to tak vidim pujdu taky asi zase rozhodit motor.. :D
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Atex píše:
Maysner píše:upnu do vrtacky a vrtacku pustim. a smirglem jezdim jen sem a tam :P
toz to bych chtel videt :-D s jistotou ti muzu rict ze se smirklem s tim nehnes ;-)
Vrčačka + pilnik + šmirg ( hrubej ) + šmirgl ( střední ) a věř mi, že to funguje... :wink:
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Štěpán Getsko píše:
Atex píše:
Maysner píše:upnu do vrtacky a vrtacku pustim. a smirglem jezdim jen sem a tam :P
toz to bych chtel videt :-D s jistotou ti muzu rict ze se smirklem s tim nehnes ;-)
Vrčačka + pilnik + šmirg ( hrubej ) + šmirgl ( střední ) a věř mi, že to funguje... :wink:
vrtacka do sveraku, ventil do vrtacky, 80ka smirgl ohnout abych z nej mel kulatou hranu a jedu. pekne to de. potom smirgl 200-400 na prelesteni taky ve vrtacce a ventily se lesknou jak psi kulky. ver mi. delal sem tak behem vikendu 16 ventilu :P
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Maysner píše:delal sem tak behem vikendu 16 ventilu :P
kua sis koupil nové auto, nebo sehnal nějakou spešl hlavu... :P

ty jo chytit ventil do vrtačky mě vůbec nenapadlo.. :D ja jsem měl ve vrtačce ocelák.. a furt sem nadával jak mam sedrané prsty... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Saynerm
Příspěvky: 655
Registrován: úte říj 10, 2006 15:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saynerm »

Little Red Riding Hood píše:
Maysner píše:delal sem tak behem vikendu 16 ventilu :P
kua sis koupil nové auto, nebo sehnal nějakou spešl hlavu... :P

ty jo chytit ventil do vrtačky mě vůbec nenapadlo.. :D ja jsem měl ve vrtačce ocelák.. a furt sem nadával jak mam sedrané prsty... :mrgreen:
ne, jen delal ventily jak v jeho 04 tak v me 06 aute. ale me by to taky nenapadlo delat ventily vrtackou. bylo to docela v pohode, jen to trosku cakalo kolem kdyz si mel roztocenou vrtacku a vysunul si ventil
BA3 21061 1700k (pojizdnej plynovej zapalovac) - 15.3.2008 - uz zkoncil
BlackJack used stye
БлацкЯцк

BMW E36 320i ARKTISSILBER METALLIC - 27.1.2011 - ..........

Chatka 12 forever :mrgreen:
Buková drift challenge team
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

Little Red Riding Hood píše:ja jsem měl ve vrtačce ocelák.. a furt sem nadával jak mam sedrané prsty...

to ja mam takovy "sutr" do vrtacky, zitra vyfotim a ukazu, slo to docela krasne :-) jinak upinat ventil do vrtacky podle mne kravina na entou... nevim nejsem odbornik, ale ty plochy nejsou lapovany jen tak pro nic za nic..
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Já taky chytám ventily do stojanovky (s citem), prstíky v kombinaci s pastou předčistím a pak "okrajuji" skalpelem a na závěr jemnou pastou a pstíky "zaleštím". Jestli je to dobře či špatně neřeším neb mi to zatím tak funguje. Možná by nebylo od věci na stopku ventilu natáhnout tenkou silikonovou bužírku, pak by již nemusel být strach z poškození, píp.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Atex píše:jinak upinat ventil do vrtacky podle mne kravina na entou... nevim nejsem odbornik, ale ty plochy nejsou lapovany jen tak pro nic za nic.
není se čeho bát... si představ čemu je stopka ventilu vystavena při "vytloukání" měsíčku.... až se mi z toho chce občas zvracet.. :lol: a při zabrušování ventilů je snad taky upínáš do aku vrtačky ne?.. jestli to děláš ručně, pán bůh s tebou.. :P

(jen tak mimo tema, ted sem si nechal soustružit poloosy a samozřejmě že se to upínalo za ložiskovou část, měl sem obavy, ale žádná stopa tam nezůstala.. )
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Tož zabrušování jsem páchal nejdříve aku, ale to se mi nějak nepozdávalo, povrch obrobených součástí byl takový nerovnoměrný, asi ta aku byla moc rychlá, tak jsem přešel na ruční, po dvou ventilech se mi udělaly puchýře na prstíkách, tak jsem ukradl křečkovi pitítko a upravenou přísavkou jsem kroutil ventilem ručně. Pak tu tuším kdysi psal Marek o použití benzínové hadičky nasunuté na stopku, to by pak nemusely být ty puchýřky. Při zabrušování mi ruční práce připadá vhodnější, píp.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Koko Loko píše:Při zabrušování mi ruční práce připadá vhodnější, píp.
dalo by se považovat za kvalitnější... ale ta práce s tim.. :ANAL: já jsem dostal pučené takové trubkové téčko...
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Saynerm píše:ne, jen delal ventily jak v jeho 04 tak v me 06 aute. ale me by to taky nenapadlo delat ventily vrtackou. bylo to docela v pohode, jen to trosku cakalo kolem kdyz si mel roztocenou vrtacku a vysunul si ventil
s tebou jsem jen zabrusoval, vyse byla rec o cisteni ventilu

ja mel pujcenou vrtacku od vasatora. ja mam ty hlavy na vrtackach jen velky a nevejdou se tam a to samy u aku co mame doma(a to mame tri). pri zabrusovani jsem nemel plny tocky ale tlacitko jen lechtal, takze pohoda. jen obcas jsem zvysil otacky
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Jaykee
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaykee »

Teda musím Žentoura pochválit, vypadá velice zdařile! :D
Jen pokaždé, když koukám na nějakou takovouhle práci, je mi líto, že nemám garáž... :roll:
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

takze par fotek z vikendove prace na motoru...
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

...
Naposledy upravil(a) Atex dne ned dub 06, 2008 21:04, celkem upraveno 1 x.
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

...
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“