2103 - Jahůdka - lahůdka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Marku, tady se to pere o auto s nejmíň najetými kilometry. Troufám si říct, že s koníčkem "veteráni" se to ztotožňovat zas až moc nedá. Já sice veterána mám, ovšem kdybych ho nemohl pořádně prohnat, nebyl bych ve své kůži. Ovšem ono se to nedá srovnávat. Přecejen je mezi mým a Albertovým veteránem jeden zásadní rozdíl ... a to 150 000Km :D
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

lionol píše:Musíš doufat, že bude hnusně, protože jak přijde dobré počasí, člověka hned cuká ruka otočit klíčkem v zapalování. Nejhorší je, toho nechat ... posledně jsem si povolil s žigulíkem jenom do vedlejší dědiny a zpátky (3 km tam, 3 zpět) a byla z toho jízda dlouhá 36 km hergot fagot ... ještě kousek, ještě kousek ... ach jo
:D :D Tak to jsi napsal přesně! Když jsem jel na evidenčku vzdálenou 4 km, tak při návratu do garáže přibylo na tachometru 20 km. :D S tímto jsem ale počítal, protože šlo o první jízdu od podzimu, takže jsem chtěl, aby se vše důkladně prohřálo a prohýbalo. Vyloženě krátké pojížky nedělám a ani dělat nebudu a to z důvodu nedostatečného prohřátí jednotlivých dílů a kondenzaci vody v oleji, výfuku atd. Raději jezdím méně často, zato ale trošku delší trasy (alespoň kolem 20 km).

K-L: na toto mám jiné auto, takže o nic nepřicházím. Naopak jsem obohacen o další rozměr aktivního automobilismu. :wink:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Hurikán píše:Naopak jsem obohacen o další rozměr aktivního automobilismu.
Pravda, mě ovšem momentálně stačí, že chudnu z primárního koníčkovsko-konzumního rozměru automobilismu, píp.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Vašátor píše:Já sice veterána mám, ovšem kdybych ho nemohl pořádně prohnat, nebyl bych ve své kůži. Ovšem ono se to nedá srovnávat. Přecejen je mezi mým a Albertovým veteránem jeden zásadní rozdíl ... a to 150 000Km :D
:D Uvidím, jaké budu mít poznatky na konci této sezóny. Už teď ale docela vážně uvažuju o pořízení ještě jednoho veteránka, který nemusí mít tak málo najeto a být v tak ortodoxním stavu jako Jahoda. Toto by mě umožnilo jeho běžnější provoz bez nutnosti hlídat každý km a kdejaký mráček na obloze. Tím se člověk stává daleko svobodnějším a bezstarostnějším a auto si potom i daleko víc užije.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

...
Naposledy upravil(a) lionol dne pon dub 28, 2008 21:07, celkem upraveno 1 x.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Hurikán píše::D Uvidím, jaké budu mít poznatky na konci této sezóny. Už teď ale docela vážně uvažuju o pořízení ještě jednoho veteránka, který nemusí mít tak málo najeto a být v tak ortodoxním stavu jako Jahoda. Toto by mě umožnilo jeho běžnější provoz bez nutnosti hlídat každý km a kdejaký mráček na obloze. Tím se člověk stává daleko svobodnějším a bezstarostnějším a auto si potom i daleko víc užije.
:wink: :wink: viz: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?t=7735&start=64
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Karlík
Příspěvky: 3
Registrován: pát srp 25, 2006 12:53
Bydliště: Opava

Příspěvek od Karlík »

No ne, člověk se tady chvíli nepodívá a dějí se věci. Hurikáne, moc gratuluju k tomuto nádhernému autíčku, tak to je opravdu rarita nájezd pod 16000 km, to musí být jízda, pane jo.
Těším se na další fotky. Tak hodně štěstí v tom dnešním šíleném provozu, člověk aby měl oči všude, je to pro "leštěnky" nebezpečné.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Teepee píše:viz: http://forum.ladaklub.com...t=7735&start=64
JJ. Je to přesně tak, jak píšeš. Já jsem samozřejmě o těchto handicapech super leštěnky věděl už dávno před tím, než jsem si ji nakonec pořídil. Jenže jejím nabytím jsem si vše uvědomil daleko intenzivněji. Přeci jen pouze fantazií si člověk nepředstaví přesně to samé, jako když u toho opravdu je. Potom se člověk při údržbě fakt kolikrát přistihne, jak počítá, kolikrát už během dne otevřel a zavřel dveře, že se sednutím odírá čalounění a prověšuje sedadlo, atd. :roll:

Je to opravdu o nastavené vnitřní míře "konzumentství" a přístupu k věci. Snažím se tyto různé negativní pocity potlačit a přistupovat k věci víc racionálně. Ne vždy se mně to ale daří. Uvidím, jak na tom budu časem, až se mi Jahoda trochu okouká. :D
Karlík píše:No ne, člověk se tady chvíli nepodívá a dějí se věci. Hurikáne, moc gratuluju k tomuto nádhernému autíčku, tak to je opravdu rarita nájezd pod 16000 km, to musí být jízda, pane jo.
Těším se na další fotky. Tak hodně štěstí v tom dnešním šíleném provozu, člověk aby měl oči všude, je to pro "leštěnky" nebezpečné.
Díky za pochvalu. Jízda je to opravdu slovy nepopsatelná. :D Zvlášť, když je auto vevnitř ještě stále cítit "novotou". :P

Oči mám při jízdě fakt vyvalené, jak kdybych jel první jízdu v autoškole. :D Jeden totiž dneska fakt nikdy neví. Vždy dost zvažuju trasu jízdy, abych se vyhnul nejrizikovějším místům, nebo přes ně jel ve vhodnou dobu. K místu s garáží mám dvě možnosti příjezdu. Jedna vede po dobré kvalitní silnici, na které je ale v prac. dny neskutečný provoz. Druhá je sice o něco klidnější, ale zase v horším stavu s hrby a dírami, na kterých i při sebeopatrnější jízdě trpí podvozek. Cestu tedy volím podle toho, v jaký den a jakou hodinu jedu.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

...
Naposledy upravil(a) lionol dne pon dub 28, 2008 21:07, celkem upraveno 1 x.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

ad. Hurikán: no uvidíš, ale já osobně se svou mírou konzumentství bych na ohledění a zevšednění rozhodně neposléhal. :wink:
Lionole, má dobrá rada (ale je z mého prostředí) jest, buď mezi nimi opatrný, protože to může dojít do fáze, kdy ten krám bude doma trpěný a tolerovaný, ale při prvním dalším problému uslyšíš, že kdybych tenkrát věděla, co kolem toho bude, tak bych byla proti jeho koupení. Logicky, když kolem toho budeš chodit naštvanej, následuje úměra nemít to, bylo by mu líp.
Neznám Tě (vůbec) tak nevím, třeba to máš doma jiný. :roll:
Bílý LADA a okřídlená spol.
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

Ale jo, mám to jiný, tahle hysterie popadá spíš mě ... občas mám takový ten břemenózní pocit, třeba když mi majitel garáže řekl, že do roka a do dne počítá s rekonstrukcí objektu, tak ať hledám náhradu ... najdi místo pro tři až čtyři auta ...
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Víťa
Příspěvky: 234
Registrován: pon dub 04, 2005 10:19
Bydliště: Blučina/Žabovřesky

Hodiny

Příspěvek od Víťa »

Dají se někde splašit ty parkovací hodiny?
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

lionol píše:Ale jo, mám to jiný, tahle hysterie popadá spíš mě ... občas mám takový ten břemenózní pocit, třeba když mi majitel garáže řekl, že do roka a do dne počítá s rekonstrukcí objektu, tak ať hledám náhradu ... najdi místo pro tři až čtyři auta ...
No nenašel jsem zatím rozumný ani pro jedno, takže nezávidím. Já bych do leštěnky, nemít jistotu garážovaní, asi nedokázal jít.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

lionol píše:Ale jo, mám to jiný...
... některé naše drahé polovičky dobře vědí, že to s námi při těch autech není lehké, ale bez aut by to s námi bylo k nevydržení :mrgreen:
Uživatelský avatar
Karlík
Příspěvky: 3
Registrován: pát srp 25, 2006 12:53
Bydliště: Opava

Příspěvek od Karlík »

No vidiš Hurikáne, to mě vůbec nenapadlo, že i po tolika letech to musí v interiéru krásně vonět, vždyť se s ní vlastně téměř nejezdilo. A co TZ, bude demontováno nebo občas o víkendu připojíš vozíček a vžiješ se do role typického občana Československa 70-tých a 80-tých let, kdy se v pátek rodinka naskládala do auta a s vlekem po okraj naplněným materiálem se valilo na chatu ? :D Ještě k tomu nájezdu "škodlivých " km. Já bych to tak tragicky nebral. Určitě si povedeš evidenci o stavu auta při koupi, počtu najetých km atd. A zde je, myslím, třeba rozlišit km najeté 1. majitelem, byť pečlivým, ale v běžném provozu, a km najeté "s láskou" fanouškem značky. Auto, pokud nestojí v muzeu, je na ježdění a vůbec mu neuškodí, když mu někde, za příznivých podmínek a okolností otevřeš i druhou klapku, ať se tam profouknou pavučiny. Obavy bych měl pouze s těch origo ruských gum, 10 let je dle odborníku na pneu nejzašší bezpečnostní limit. Uzavřel bych to "věcnou" na adresu pana Lionola: Pane, vůbec se mi nelíbí hojnost sprostých výrazů, vyskytujících se ve vašich příspěvcích. Při pohledu do kolonky "věk" ve vašem "nicku", je zřejmé, že času na osvojení si základních pravidel slušného chování na VEŘEJNOSTI bylo dost. Zkuste si vzít příklad ze zdejších přispěvatelů, mnohdy téměř o generaci mladších. Nechci si tady hrát na Mirka Dušína, ale uvědomte si prosím, že tyto řádky můžou číst a čtou ženy,mladiství i děti, např. i můj vnuk :oops: . Myslím si, že vulgarity je kolem nás víc než dost, tak proč to "solit" i tady, navíc úplně zbytečně. Omlouvám se moderátorům za fušování do jejich "řemesla".
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“