Co to je ?

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Do telefonní ústředny to je, cívky jsou opravdu magnety, nicméně, jak se to nazývá?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Jde o t.zv křížový telefonní volič - stovkový - jeden elekrtomagnet otáčí soustavou kontaktů do 10 poloh ,druhý volí jednu z 10ti řad. Měl -li telefonní účastník např. 6ti místné číslo ,muselo spojení projít přes 3 takové voliče . Dnes se k tomuto účelu používají polovodičové obvody - multiplexory-demultiplexory
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ehm, jde o čtvercový volič, křížový volič respektive spínač, bylo něco podstatně ohavnějšího. Myslím, že máš čísla poněkud nepřesná, pokud bylo tel. číslo 6 místné bylo těchto strojků třeba více, první číslice - první skupinář 1S, druhá 2S, třetí 3S, čtvrtá 4S, poslední dvě se točily na linkovém voliči LV, tedy strojků pět, samozřejmě každý měl i svou relátkovou sadu. Mám tedy na mysli systém P51. Tento strojek je z LV, je odělitelný od své sady, oproti skupinářům, které ji měly na pevno.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Krizovy spinac :D horizontalne listy s dvoma elek mag, vertikalne jednotky :) krizove spojoovacie polia, vnutorny prieliv :) Kto to nevidel nepochopi :)
Toto vymysliet .....
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Chlapci - omlouvám se a tleskám -za 1 - chtěl jsem definovat tuto součás tlf ústředny co nestručněji t.zv. "pro laickou veřejnost" a ne popisovat tlf ústřednu. Na skupinářích vysvětluji svým studentům princip multiplexoru - demultiplexoru .
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Já se tě nechtěl dotknout, jen jsem prostě neodololal možnosti ulovit autoritu a zaslovíčkařit si. 8) Jinak toto je "trofej" kterou jsem ulovil na na vyplé ústředně ve Znojmě, bohužel skupináře už někdo vytuneloval, tak jsem si aspoň ulovil kus linkáče. Když jsem na tom "dělal" tak jsem si blb nic takového na památku neodnesl :cry: .

Dušane, nemohl by jsi mi tam u vás nějaký komplet skupinář ulovit? Máte to tam ještě někde?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Koko Loko píše:Dušane, nemohl by jsi mi tam u vás nějaký komplet skupinář ulovit? Máte to tam ještě někde?
Že Ty chceš stavět doma ústřednu a vybudovat LadaTel? :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Hurikán píše:Že Ty chceš stavět doma ústřednu ... ?
Takové stavy jsem kdysi měl, když jsem si nemohl zvyknout na novou práci a když ještě v práci nikomu nevadilo bastlení a jiné schopnosti rozvíjející se činnosti. Měl jsem vizi, postavit si "zkušební " stojan jako jsme měli kdysi ve škole, 2 třidiče, 1 a 2 skupinář, linkáč, volačka, návěstní sadu), před nějakými 5 lety by to snad ještě nebyl problém, sehnat díly a prostor, bohužel doba se diametrálně změnila a syrový kapitalismus zavítal i k nám, takže nic, navíc jsem získal mocný koníček v podobě Lady.
Dusan píše:Krizovy spinac :D ... Kto to nevidel nepochopi :)
Toto vymysliet .....
Toho zločince bych nechal znovuoživit a pak zase trýznivě usmrtit :lol: . Myšleno samozřejmě v legraci :!: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Hm tak relatko zo Zab. zar. Co sa tyka oznamovacky to som len v skole videl :) ... mechanicke veci.... teraz max Alfa.

Ach ano kapitalizmus..iniciativa sa tresta :(
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Já myslel, jestli nemáš možnost sehnat něco vyřazeného po likvidaci, nepředpokládám, že by u vás bylo něco tak archaického.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Koko Loko píše:A copak je toto?
Jéééé, až jsem zamačknul slzičku. Škoda, že éru ústředen P-51 jsem chytil už jen v poslední fázi. Ale ještě v dobách mého aktivního "telekomunikaření" jsem zažil ústředny P-51 v Lovosicích a v Ústí nad Labem- Střekov.
Ty dnešní ústředny už jsou o ničem. Jaké to bylo krásné běhat po celém 1. patře telekomunikační budovy , kličkovat mezi stojany a po čuchu hledat zakousnutý třidič :P
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ano, mohu potvrdit, že vyhořelý třidič smrdíval opravdu nechutně :mrgreen: , třidiče jsem, ale neměl moc rád, ty otočné voliče mi nikdy nešly moc dobře nasazovat. :|
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

To já měl třidiče rád - bylo to takové jednoduché stvoření.
Za to linkáč jsem uměl domrvit tak, že "maximálním projetí" deseti "stoupacích" pozic zvládnul na pět skoků :P a za Boha mi to nikdy nešlo dát dohromady :oops:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ono také záleželo nakolik ty strojky byly již dodrbané, pokud jsem dostal do pracek nějaký již slabší, tak to byla loterie buď ano či ne. Pravda, komplikovanější mechanické případy jsem konzultoval se staršími spolupracovníky. Nicméně po stránce elektrické jsem potíže neměl. Jen dálkové "křížákové" části jsem se vyhýbal, tam jsem to moc v lásce neměl, protože jsem tomu moc nerozuměl, moje křížákové schopnosti končily u UK 101/102. :mrgreen:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Tak copak jsem to uklohnil?
Kampak to přijde namontovat?
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“