Citroen XM - rady

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4298
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

ladalover píše:Děsí mě však povinné ručení (cca 9000Kč / rok).
Ručení je to nejmenší co Tě může trápit. Díky této pojištovně: http://www.wuestenrotpojistovna.cz
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

To je ta pojišťovna, kde máš povinnou spoluúčast? .......
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4298
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

dmatej píše:To je ta pojišťovna, kde máš povinnou spoluúčast? .......
Pokud to takhle je, tak o tom nic nevím a prosím o vysvětlení (odkaz na pojistné podmínky kde to mají atp.)
Já jsem platil za Sierru od roku 2003 podstatě pořád 8 000Kč. (bonus x zdražení). Pak jsem přešel k této Wuestenropojišťovně a platím cca 3500Kč.
A samozřejmě jsem se v době změny ptal, kde je schovaný pes a žádná z odpovědí žádného neukázala. Tak to prosím objasni.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Teepee: tak teda nevím. Díval jsem se na odkaz co jsi sem dával a zkusil si udělat výpočet pro ladu 1500. A i po započtení všech bonusů mě vyšla prakticky stejná částka (rozdíl asi 40,- Kč) jako u Allianzu, kde mám krytí 50/50 mil Kč a ověřené asistenční služby v ceně. Navíc pokud by se nezapočítával bonus, tak dokonce vychází pojištění o 900,- ročně dráž než v Allianz. :roll:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Štěpán Getsko píše:http://citroen.sbazar.cz/citroen-xm-3-0 ... 86862.html

A reprezentuj se... :D
Tento inzerát je na více místech na netu. To druhé auto znám, toto ne. Je to jen na 2-3 roky. Pak si koupím Ladu C. Ta se mi fakt líbí. Tak proto.

Lada C mě bude reprezentovat dostatečně. :-)

A lada 1500S až bude hotová mě bude nejen libově reprezentovat, ale hlavně na ní budu pyšnej. Páč ta stará auta (lady, volhy, škody....) mají kouzlo narozdíl od moderních křápů z plastu.

Nový auto mi bude sloužit. Kdežto ladě budu sloužit já. :twisted:

V pondělí odpoledne jedu na D1 a do Prahy vyzkoušet to XMo. Hned pak dám vědět co se mi nezdálo a podiskutujeme.
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Jo kluci, nejde mi to si tam do toho odkazu dodat hodnoty. Nemůžu to tam najít. XM má motor 2,1 ccm a nemám bonusy. Bude to moje první auto (na mě psaný).

Jak to tam najdu?

Už jsem to našel. http://www.srovnavac.cz

to je cool, liší se to až o několik tisíc Nejlevněji tam vychází pojišťovna Triglav. Máte s ní zkušenosti?
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Ladalover: já osobně bych do tohoto typu dnes téměř jistě nešel. Kdysi mě toto auto zcela nadchlo a poměrně dlouho jsem docela vážně uvažoval o jeho koupi. Je to netuctové auto, které vyzařuje svou vlastní osobitost, je neskutečně pohodlné s perfektně zpracovaným interiérem. Je to prakticky poslední pravověrný svébytný Citroen. Tehdy jsem si o tomto typu také zjišťoval informace, byl jsem v mnoha servisech a bavil se se spoustou lidí. Skoro všichni mě ale po konstatování všech předností tohoto typu řekli na rovinu, že pokud chci nějaký Citroen, ať si koupím raději BX, nebo Xantii. Provozně a spolehlivostně vycházejí prý daleko líp. XM je nabité všemožnou elektronikou s několika sty čidly a ŘJ. Šlo o high-tech, která ale nebyla zcela zvládnutá a provedená spolehlivě.

Já bych si nyní koupil naprosto odlišné auto, které nebude zbytečně přetechnizované a jehož výrobce má technologii dlouhodobě daleko líp zvládnutou, což se odráží i v několikanásobně vyšší spolehlivosti a tím pádem i bezproblémovém provozu.

Nechci Tě od této koupě zrazovat, pouze přidávám svůj názor. Je docela dobře možné, že dotyčný kus bude bezproblémový a Ty budeš spokojen. To bych Ti opravdu přál. Jenže u těchto aut je dost pravděpodobná i varianta, že do auta během roku nacpeš i několikanásobek pořizovací ceny. Nikdy v této souvislosti nezapomenu na kamaráda, který si koupil Renault 21 asi za 60 tkč. Během roku a půl do něj vrazil dalších 40 tkč a nakonec byl rád, že jej prodal za 15 tkč. Takže asi tak.

Přeji dobrou volbu a šťastnou ruku při výběru. :wink:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

No ta pojišťovna je nějaká divná, když tam dám 1kW, nebo 100kW, tak furt platim na 2113ccm 11320 a nebaví se to semnou, když měnim kW jak zběsilej, až když snížim objem, tak to kamarádí, pak když zvednu kiloWeverky, tak se to zas hne, ale nahoru. Je to nějaký divný.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Jelen píše:... Je to nějaký divný.
To je pravda. Včera mě vyšla úplně jiná částka než dnes. 100% přitom zadávám stále stejné (správné) údaje. Včera mě to vyhodilo cenu min o 1700 vyšší. :?
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4298
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Já tu pojišťovnu hájit nebudu. Kolik jsem platil a kolik platím teď už jsem psal. Vyplatí se to hlavně pro motory které mají relativně velký objem a nízký výkon (kategorizují podle výkonu), takže zrovna pro diesely jako je diskutovaný 2,1XM by se to mohlo LADAloverovi hodit.
Zkusil jsem tam teď hodit výpočet pro Sierru a vyšlo mi to co obvykle. Nedávno jsem zkoušel, kolik bych u nich platil za Mondeo 2,5 (2544ccm/125kW) a vyšlo mi něco pod šest tisíc. (kdybych ho měl pojistit podle objemu tak na něj rychle zapomenu). To co psal Jelen a Hurikán je divný, ale je to na LADAloverovi, jeho odrazuje povinné ručení podle objemu.
(Jestli si dobře pamatuju, tak LADA 1600 a Felicia 1,3 50kW u téhle pojišťovny stojí stejně, u ostatních spadne každé do jiné kategorie, takže to rozhodně není super pojišťovna pro všechny).
Uzavřel jsem to tehdy přes internet, s ročním placením (nejvýhodnější) a všechno v pohodě. Jen prosím DMateje, nebo někoho kdo to ví, ať vysvětlí tu spoluúčast. To bude zajímat i LADAlovera.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Já se to nesnažím nějak hanět, jen píšu, co mi to dělá. Teepee, zkus tam zadat mý údaje, výkon 50kW a objem 2113, rok 1971 co Ti vyleze...

aha, teď jsem na to přišel. Hodně hraje roli věk, když tam dám svý datum výskytu (1985), tak to mám za 10 a když tam dám datum třeba 1984 tak je to už o dvojku míň, pak to stagnuje do 1970 kde to skočí asi na 5 tisíc. Takže ne podle výkonu, ale podle věku majitele....
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4298
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Jelen píše:Takže ne podle výkonu, ale podle věku majitele....
Kampaň založili na heslu Spočítejte si své koně. Nicméně na stránce: http://www.wuestenrotpojistovna.cz/?idpg=111 vysvětlují, že nejen výkon motoru ale i věk hraje roli.
Tvou Volhu bych měl bez bonusů za 5094Kč při limitech 35/35 a 5346Kč při limitech 70/70. S bonusy za 3060Kč nebo 3204Kč.
Naposledy upravil(a) Teepee dne sob bře 15, 2008 09:43, celkem upraveno 1 x.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

hm a ja o 7 tis. víc... vidřiduši. myslel jsem, že je to trochu jinak
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Asi předloni měli spoustu billboardů - tu otázku jsem hodil právě proto, že si nejsem jist, jestli to byli oni, ani jak přesně to funguje.
Laďka má ČSOB (teď platím 690 čtvrtletně), která vycházela nejlíp pro její oblast a objem, Beruška asi Allianz (nejsem si jist, výběr byl na GE při podpisu úvěru), Šamáda má tuším Českou poj.

Kouknu se po tom ;-)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“