Brzdové kotouče - nakup

Moderátor: Moderátoři

popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Brzdové kotouče - nakup

Příspěvek od popest »

Zdravim. Chtel jsem se zeptat cemu by jste dali prednost. Kotouce Brembo jenden za 580,- nebo z Fenox z AutodilyKrc za 300. rozdil ceny je to velky, jde mi o to, ze napr. u prasatka je to jasne, to muze tect, ale snad na kotouci se nic zkazit neda ne? Jeste se juknu do CS Lada.
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Já osobně bych volil asi ty Bremba. Mám je koupené, ale ještě jsem je nenasadil, tak nevím jak to brzdí. To budu vědět až na jaře.
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Obecně vzato BREMBO patří ke světové špičce v brzdách. Jen máloco brzdí lépe než BREMBO. Ale pokud mám seriový vůz LADA, je jedno, co použiju, protože LADA má tak dobrou brzdovou soustavu, že cokoli na ní brzdí výborně.

Pokud bys chtěl použít kotouče BREMBO, bylo by vhodné použít od nich i desky, jinak je výsledný efekt samozřejmě trochu zkreslený.

Já mám kotouče AP (to je firma spolupracující s BREMBO) a vlastně pokusně testuji pro METEOR Třebíč řadu AP Extreme. Jsou kované a mnohem těžší než klasické AP.
Spokojenost maximální. Mám na ně najeto 28.000 km a není na nich ani sebemenší známka opotřebení. Destičky mám od firmy REMSA a ubyly asi 3 mm (což není ani pětina tloušťky). A to mám auto těžké přes dvě tuny.

Takže BREMBO vřele doporučuji (a za ty prachy, co na Ladu stojí bych vůbec neváhal).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Příspěvek od popest »

Dobre, presvedcili jste me :) akorat na to budu muset chvilku setrit.
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Podle mě i ty Brembo na Ladu jsou těžší,než originál.Ale nevážil jsem je. Destičky potom samozřejmě taky jinačí, já mám Roodhouse, protože Brembo neměli.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Od Fenoxů ruce pryč - nevím ,ale já měl vždy špatnou zkušenost. Koupil jsem krabici (2 ks) a jeden z nich házel jako sviňa, tak jsem je skočil vrátit, dostal jsem jinou sadu a opět jeden výrazně házel. Tak že mi to pan prodavač přeházel a z každého balení mi vytáhl ten dobrý :roll:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Nedumal bych nad tim a bral bych znacku za vice penez. Prece jen kotouce mas aspon na takovych 80 - 100 tisic km a tam se ta cena rozlozi. Lepsi dat vic penez, nez si nasrat do ruk nejakou levnotou.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Také bych šel do těch lepších. Zvlášť při takle celkem malém cenovém rozdílu. K tomu taky potom nějaké "lepší" destičky. Třeba Ferodo a máš klid. :wink:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

mam kotouce Brembo. spolu s destickama Ferodo. brzdi to mnohem lip nez puvodni klasicky brzdy. kotouce me vysli na 550,- za kus, sada desticek na 300,- od bremba desticky nemeli. nakupoval sem na www.mjauto.cz
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

proc me porad strasite s tema fenoxama? mam tam vsechny brzdove pistky, tlumice, vsechny cepy od fenoxu. spojkove valce oba od fenoxu uz vic nez rok a absolutne bez nejmensich problemu.. no snad nemate az tak pravdu a nezacne se to vsechno sypat..
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Atex píše:proc me porad strasite s tema fenoxama? mam tam vsechny brzdove pistky, tlumice, vsechny cepy od fenoxu. spojkove valce oba od fenoxu uz vic nez rok a absolutne bez nejmensich problemu.. no snad nemate az tak pravdu a nezacne se to vsechno sypat..
Pokud s tím autem stojíš v garáži, tak se nic sypat nezačne. Musíš vyjet ven.
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Atex, tady na foru putuje hodně pověr a keců.. neměj strach.. :mrgreen:
popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Příspěvek od popest »

Ja mam HBV Fenox a oba zdani valecky + omezovac Fenox. Zrejme i predni valecky, ale to nevim presne. Az na valec dobry..., ale kdyz se podivate na mjauto.cz je tam treba u zadnich valecku i nekolik vyrobcu a ceny? vsechny jou samozrejem daleko vyssi nez Fenox, ale vsichni je maji podobne vyssi, zadny neni levny jako Fenox a predpokladam ze ne vsechny ty znacky jsou az takove, ze by se platilo hodne za znacku...
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Ivo píše:Pokud s tím autem stojíš v garáži, tak se nic sypat nezačne. Musíš vyjet ven
:lol: :lol: :lol: :lol:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

já sem koupil kotouče Fenoxy v cs auto lada a stálo mě to 550kč, a ani jeden neházel ani nic jinýho a sou super, včetně válečků a všeho co k tomu patří od fenoxu a bez problému.
Takže jestli chceš šetřit peníze, kup si Fenox. Jestli ne, kup si kvalitnější. Ale nemůže se tady říkat jak jsou fenoxy špatný. Já s nima mam dobrou zkušenost.
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“