fólie

Moderátor: Moderátoři

Dancul
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 01, 2004 07:57
Bydliště: Kysucké Nové Mesto
Kontaktovat uživatele:

fólie

Příspěvek od Dancul »

Mozno blba otazka, no ide mi hlavne o realne skusenosti s foliami na oknach.
Poslednych par dni som stravil s rodinou na cestach a neda sa povedat, ze by moja 6 mesacna dcerka dobre znasala to extremne teplo v aute. Takze pomozu nieco folie, ci je to skor reklamny blaf? Oplati sa dat za ne 3-4 tisic? Jedna sa mi hlavne o to, aby v aute nebolo ako v sklenniku. A ako je to s vyhladom z auta? Cuvanie v noci a tak.
Peugeot 207 SW 1,6 120k
SAMARA 21093-20
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Sám je na okně nemám, takže to nemůžu posoudit, ale dle slov Stenlyho, je tam určitě o něco větší chládek. O kolik nevím. Jak dlouho to na sklech vydrží to je taky těžko říct. Ale vím že se s tím blbě couvá a třeba hodně špatně vyjíždí z vjezdů na silnici. Obzvláště, když člověk vyjíždí pozpátku... (viď Tome) :D :D Mám dojem že se fólie lepí zevnitř. Jak to ale je když máš vyhřívání oken??? to znamená alespoň zadní nalepit z venku a z toho vyplývá že to bude dost trpět při průjezdu myčkou a třeba v zimě, kdy vlivem fólií a nánosu sněhu a ledu (pokud parkuješ venku) nebudeš prvních několik minut vidět dozadu vůbec nic... V případě nutnosti oškrábat sklo netuším, jak dlouho fólie vůbec vydrží.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

No a co místo folií zjistit možnosti tónování skel?
Ale pokud je to řádově vyšší cena - tak jako bych nic neřekl :oops: . L.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Chladok je pod foliami velmi prijemny, mali sme moznost testovat v sobotu v Bechyni, zadna folia sa lepi znutra, aj ked je sklo vyhrievane, vobec mu to nevadi. Co sa tyka vyhladu, to ti musi za nas referovat Myso, ale na Slovensku v zasade plati, ze na zadnom okne nesmie byt najtmavsia folia.
Roman
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

folie odporucam, ale jedine tie schvalene a lepene profikmi. tie smejdy co si tam niektory ludia nadrbu a este sa im to aj zavzdusni no hruza to vyzera a neviem kolko to vydrzi.
na prednych oknach nesmu byt folie,ani by som nechcel, cez to neni nic vidiet.vzadu musi byt o stupen svetlejsia od najtmavsej, ale firma ti nalepi aj najtmavsiu a do homologizatu napise ze mas tu svetlejsiu.ja mam vsetko podla predpisov a v noci neni problem, chladok perfektny, normalne ho zavidim spolucestujucim vzadu.
jediny pripad ked hovno vidis je v podzemke, ak ma slabe svetlo...
inak ti hovorim ak zozenies za dobru cenu okolo tych 3 litrov chod do toho, dcerka ti bude vdacna...(akurat v zime ked tebe bude prijemne hriat na pupok ona tam bude drkotat zubami :mrgreen:)
Naposledy upravil(a) Myso dne úte kvě 24, 2005 18:17, celkem upraveno 1 x.
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Honza
Příspěvky: 62
Registrován: stř kvě 26, 2004 12:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Jsou i fólie s tepelným štítem. Vtip je v tom, že ti odfiltrují spektrum teplotního záření a pustí ti jen viditelné. Nedochází tak ke zhoršení viditelnosti. Dávají se i do oken domů a do aut je mají ztmavené v různých stupních a barevných tónech. (bohužel jsou o něco dražší)
Jinak v Čechách si na zadní a boční zadní skla můžeš dát neprůhledné fólie na bočních u řidiče a spolujezdce max 25% ztmavení a na přední by ti fólie neměla vadit ve výhledu (to se ale budeš hádat s každým policejním uchem co ti vadí a co ne)
Honza
Dancul
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 01, 2004 07:57
Bydliště: Kysucké Nové Mesto
Kontaktovat uživatele:

realne skusenosti

Příspěvek od Dancul »

Takze obehal som si par firiem v okoli a rozhodol som sa pre poloreflexne folie LLumar PP35. Zasadny rozdiel medzi nereflexnou a poloreflexnou foliu je, ze poloreflexna folia funguje ciastocne ako zrkadlo a preto nemusi byt taka tmava, aby mala parametre podstatne lepsie, ako folia nereflexna(cierna). Na aute ju moc nevidiet, okna maju trochu tmavsi odtien, ako okna bez folie a viac sa v nich odraza svetlo. Z vnutra su uplne super. Vobec neprekazaju vo vyhlade a to ani pri cuvani v uplnej tme. Oproti ciernej folii maju dalsiu vyhodu - ak je auto odstavene na slnku, okno s ciernou foliou sa extremne nahrieva a "vykuruje" cele auto. Okno s poloreflexnou foliou sa nahreje len minimalne.
Takze teraz je spokojna dcerka, manzelka aj ja. Este to by chybalo, aby som nadaval na folie za 5200 Sk.
Montaz trvala cely den - od osmej do stvrtej. Vyberali skla zo zadnych a aj 5-tich dveri. Bocne skla kufra nevyberali.
Nie je problem lepit folie aj na skla prednych dveri. Nie je to sice u nas povolene, no pokial je cez ne dobry vyhlad a nenatrafite na debila, tak problem nie je. Na predok by som odporucil PP50. Nie je ju na skle skoro vobec vidiet. Jediny problem je, ze okno s foliou sa dost zle rozbija. Takze v pripade autonehody moze byt problem dostat sa z auta.
http://www.eurocentrum.sk/folie_main.htm
Peugeot 207 SW 1,6 120k
SAMARA 21093-20
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

já folie mám ...všechny okna kromě předku a zadku...dělal jsem si je sám...investice 500,-.....co se týče viditelnosti je to hodně o zvyku.už nemám problém....co se týče teploty tak ta spadne cca 8-10C je to ale zenedbatelný protože původně sem měl v autě 55C nyní 47C nakže furt jak v peci...jediný pozitivní je to že ti opravdu není vidět do auta (nemám žádný mega černý jen lehce tónovaný)....otázkou je co mi řeknou za měsíc na STK :lol:
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Tomáš píše:já folie mám ...všechny okna kromě předku a zadku...dělal jsem si je sám...investice 500,-.....co se týče viditelnosti je to hodně o zvyku.už nemám problém....co se týče teploty tak ta spadne cca 8-10C je to ale zenedbatelný protože původně sem měl v autě 55C nyní 47C nakže furt jak v peci...jediný pozitivní je to že ti opravdu není vidět do auta (nemám žádný mega černý jen lehce tónovaný)....otázkou je co mi řeknou za měsíc na STK :lol:
Pošlou tě do prdele co jinýho. :roll:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Števo
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 21, 2004 21:04
Bydliště: Veĺký Krtíš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Števo »

Ja teraz sa pytam na foliovane skla,lebo chcel by som si ich davat. Tak mi povedali , ze ak mam papier od montazi. Ktory si policajti mozu kludne pytat aj pri zastaveni. Neni ziadny problem. Este som nevidel presne ake druhy maju,len som dal zistit kolko to asi tak stoji.
Dancul
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 01, 2004 07:57
Bydliště: Kysucké Nové Mesto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dancul »

Firma, ktora prevedie montaz folii vystavi potvrdenie o odbornej montazi so schvalovacou znackou vydanou ministerstvom dopravy. Toto potvrdenie je nutne mat stale pri sebe. Moze ho pytat kazdy dopravak a urcite to budu chciet vydiet aj na STK.
Peugeot 207 SW 1,6 120k
SAMARA 21093-20
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

V Holicích u Stenlyho je borec kterej to polepí i s atestem Zadní sklo zadni dveře za 1600 a vypadá to moc hezky. :D
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

Tomáš píše:já folie mám ...všechny okna kromě předku a zadku...dělal jsem si je sám...investice 500,-.....co se týče viditelnosti je to hodně o zvyku.už nemám problém....co se týče teploty tak ta spadne cca 8-10C je to ale zenedbatelný protože původně sem měl v autě 55C nyní 47C nakže furt jak v peci...jediný pozitivní je to že ti opravdu není vidět do auta (nemám žádný mega černý jen lehce tónovaný)....otázkou je co mi řeknou za měsíc na STK :lol:
ja som skor zvedavy co Ti povedia na hraniciach cestou do Trnavy - niekedy vedia byt za folie bez Atestu pekne otravni :?
Uživatelský avatar
expa
Příspěvky: 130
Registrován: čtv pro 09, 2004 15:54
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od expa »

mam tiez otazku .. ako vybrat zadne okna a spat nasadit? Totiz ked mi rozbili na zadnych dverach trojuholnik ... 4hod som to nasadzoval spat a nakoniec som hlavne okno stiahol total dole ... tak ze som ho odpojil od ulozenia .. do trojuholniku som musel resp. do kovoveho obalu spravit priehlbinu a tak to tam doslova "nakurvit" :-/
a tiez idem do mesiaca na folky, tak aby som vedel ako na to.
VAZ 2107 ... kdyz milujes, neni co resit ;)
Uživatelský avatar
axn
Příspěvky: 15
Registrován: pon črc 11, 2005 11:24
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axn »

Pátrač píše:V Holicích u Stenlyho je borec kterej to polepí i s atestem Zadní sklo zadni dveře za 1600 a vypadá to moc hezky. :D
a neviš za kolko by udělal na 2103 přední dveře, zadní dveře a zadní sklo s 25% tonovaním?
Lada 2103
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“